Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

Nechoďte do Iránu, alebo áno?

Teherán je hlavným a najväčším mestom Iránu a rozprestiera sa pod nádherným pohorím Alborz. Dnes ho možno považovať za kozmopolitné mesto, kde žije okolo 14 miliónov obyvateľov a je to jedna z najlacnejších metropol na svete.

Reklama

shutterstock_335788784

Mnoho ľudí má voči Iránu predsudky, pritom však drvivá väčšina ani nevie, ako vyzerá a sotva ho vedia ukázať na mape. Negatívny stereotyp, ktorý nás napadá pri započutí slovíčka Irán, vznikol pre jeho nešťastné politické debaty so západom. Možno však toto krátke a ironické video – prečo necestovať do Iránu – zmení váš pohľad. Tak teda nechoďte do Iránu:

Obávaná krajina, kam sa ani dobrodruh nevydáva dobrovoľne. Takú nálepku žiaľ máva Irán na západe. Aj napriek tomu však na toto miesto stále mieria stovky ľudí v snahe nájsť pravdu. Táto krajina sa totiž až veľmi často hádže do vreca nebezpečných destinácii, a pritom patrí medzi tie najpokojnejšie na svete.

Irán

Vykročte zo svojej komfortnej zóny – Irán skutočne stojí za to. Európski turisti sú v Iráne vítaní. Miestni sú milí a záleží im na tom, čo si o nich svet myslí. Do popularizácie Iránu ako turistickej destinácie sa v posledných rokoch zapája aj vláda. Nie nadarmo patrí iránsky Isfahan medzi 50 najlepších destinácií na svete.

Irán

Irán je jednou z najstarších civilizácií na svete. Na tomto mieste kedysi jestvovala bájna Perzia a preto je história tohto štátu veľmi bohatá. Irán je približne tak veľký ako Aljaška a ak ho chcete celý prejsť, vezmite si v práci voľno aspoň na týždeň.

Irán

shutterstock_342107366

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Testovanie otvára cestovanie! Ak budeme teraz zodpovední, čoskoro opäť balíme kufre na dovolenku https://t.co/Wd3hA2kuD6 #novinky6 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: Dovolenka doma tento víkend za 0 €, až potom Maldivy https://t.co/cicacQblBM #novinky6 hodiny dozadu
Letiská v New Yorku budú za nenosenie rúšok rozdávať pokuty https://t.co/KlqputllVC #letenky8 hodiny dozadu
Vianočné trhy v Nurembergu patria medzi najstaršie v Nemecku. Tento rok sa nekonajú https://t.co/tOmGlz81Ho #novinky9 hodiny dozadu
Michelinská reštaurácia v Budapešti podáva luxusné jedlo na kolotoči https://t.co/aJ0F2oULDh #novinky10 hodiny dozadu
Konečne! Na trase Londýn – New York spustia bezplatné rýchlotesty na COVID-19 https://t.co/R89On7teXs #letenky1 deň dozadu
Tip na netradičné ubytovanie na Slovensku – Kutica https://t.co/k3pOM7JPhS #dovolenky1 deň dozadu
Maurícius ponúka víza na dlhodobý pobyt. Tu sú podmienky https://t.co/XF9YbLn11T #novinky1 deň dozadu
THAI Airways predávajú tašky vyrobené zo starých záchranných viest https://t.co/KZAOtM1ymi #novinky1 deň dozadu
Bude testovanie na hraniciach? Sprísnia režim s ČR? Odpoveď prinesú najbližšie dni https://t.co/Alwufub9W8 #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore