Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Malta ti dá v lete vreckové až do 100 eur. Stačí si objednať aspoň 3-dňový pobyt v hoteli

Malta ti dá v lete vreckové až do 100 eur. Stačí si objednať aspoň 3-dňový pobyt v hoteli

Maltská vláda chce prilákať v lete turistov na vreckové. Najväčší príspevok, 100 eur na osobu, dostanú turisti, ktorí si objednajú aspoň trojdenný pobyt v 5-hviezdičkovom hoteli. Príspevok získajú aj turisti ubytovaní v štvorhviezdičkových (75 eur) a trojhviezdičkových hoteloch (50 eur).

Reklama

Rozpočet programu je obmedzený. Hotely sa musia do vládneho programu prihlásiť a vreckové budú spolufinancovať. Vláda na program vyhradila zatiaľ 3,5 milióna eur a nie je jasné, či rozpočet po vyčerpaní peňazí zvýši. Informuje o tom Denník N na základe agentúrnej správy ČTK.

Čo chystá Malta v lete? Počítať môžeš s týmito benefitmi

  • Program počíta aj s príspevkom 75 eur pre turistov ubytovaných v 4-hviezdičkovom hoteli a 50 eur v 3-hviezdičkovom.
  • Podporu dostanú len návštevníci, ktorí si naplánujú pobyt od 1. júna.
  • 10-percentný bonus vyplatia turistom, ktorí sa rozhodnú ubytovať mimo hlavného ostrova.

Podrobné informácie o možnosti príspevku na dovolenku zverejnilo aj Malta Tourism Authority. Nájdete tu zoznam hotelov, ktorých sa individuálna FIT schéma týka a tiež prihlášku na uplatnenie incentívy – link pre prihlášku je tiež k dispozícii pre konkrétny hotel v zozname hotelov. Schéma je limitovaná a záleží na Malta Tourism Authority, ako ju bude uplatňovať. Uplatniť schému je možné iba pri priamej rezervácii cez stránku konkrétneho hotela cez link v zozname hotelov.

TIP od Pelikána: Aj po uplatnení incentívy môže byť znížená cena ubytovania stále vyššia ako sú naše tourperátorské ceny bez uplatnenia incentívy, odporúčame preto vždy porovnať výhodnosť rezervácie keďže uplatnenie incentívy nemusí byť vždy najvýhodnejšou možnosťou a závisí od termínu alebo dĺžky pobytu. Tiež treba zobrať do úvahy, že pri individuálnej rezrevácii hotela a leteniek nie je možné získať ochranu v zmysle zákona o zájazdoch.

V roku 2019 navštívilo súostrovie 2,7 milióna cestujúcich, vlani sa však turizmus prepadol o 80 %. Vláda podobne ako dalšie štáty na juhu Európy podporuje zavedenie očkovacích certifikátov EÚ. Nalákať chce však aj turistov z Británie, ktorí tvoria tretiu najväčšiu skupinu zahraničných návštevníkov.

Úrady poukazujú na to, že vyše 40 % obyvateľov Malty dostalo aspoň jednu dávku vakcíny proti covidu-19, čo je jeden z najvyšších údajov v EÚ.

Cestovný ruch tvoril 27 % výkonu maltskej ekonomiky.

Malta a akciové letenky na leto 2021


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore