Nájdeš nás aj na:

Letenky

Multicity 2v1: Maldivy (Gan Island) a Dubaj jednou cestou z Budapešti spolu za 699€!

Dnes sa nám podarilo vypelikánovať výbornú letenku z Budapešti, vďaka ktorej môžeš jednou cestou zažiť Dubaj aj Maldivy za lákavú cenu. S aerolinkami flydubai poletíš cez Dubaj na maldivský ostrov Gan Island a cestou naspäť si spravíš stopover v Dubaji. Vybrať si môžeš termíny od februára do marca 2023. V cene letenky je kompletný palubný servis a tiež 30kg podpalubná batožina.

Reklama

Multicity s flydubai

Gan Island: najodľahlejší a najjužnejší ostrov

Atol Addu, najjužnejší atol na Maldivách, je krásne, ale odľahlé miesto, ktoré je medzi turistami čoraz populárnejšie. Ostrov Gan je zase najjužnejším ostrovom, ktorý je súčasťou atolu Addu, čo z neho robí aj najjužnejší ostrov Maldív.

Nádherný Gan Island je populárny najmä pre vodné športy, šnorchlovanie a potápanie a je domovom viacerých luxusných rezortov na Maldivách.

Navštíviť tiež môžete mangrovníkové lesy, spoznávať ďalšie ostrovy z atolu Addu (island hopping) a takisto aj zažiť unikátne koralové útesy.

Prečo je flydubai dobrá ponuka?

Komfortné a ergonomické sedadlá navrhnuté spoločnosťou Recaro, šikovný priestor pre lakťe či nohy, moderný dizajn interiéru a množstvo zábavného programu v multimediálnom systéme. To považujeme za najväčšie benefity lietania ekonomickej triedy spoločnosti flydubai.

Rovnako ako všetky lietadlá Boeing 737 MAX, aj variant flydubai má takzvaný Sky interiér, ktorý má napríklad veľmi šikovné odvetrávanie vzduchu, špičkové svetelné technológie a okrem iného aj oku lahodiaci dizajn.

Komfortné sedenie i multimediálny systém sú samozrejmosťou

Vybrať si možno štandardné sedenie, ale aj sedadlá s extra priestorom pre nohy v prednej časti ekonomickej triedy alebo pri núdzových východoch, ako to býva štandardom pri väčšine aeroliniek. Ak by sme to mali zhrnúť, sedenie v lietadlách flydubai ponúka viac priestoru, ako býva štandardom a opierka hlavy zase poskytuje dostatočný sklon, aby ste si oddýchli a zažili pohodlný let.

Každý cestujúci má k dispozícii multimediálny zábavný systém a dva USB konektory pre napájanie, resp. dobíjanie mobilných a iných zariadení. Aerolinky flydubai ponúkajú bezplatne len niektoré funkcie zábavného systému, väčšina filmového obsahu je rozdelená do dvoch platených balíkov. Ich zakúpenie stojí pár dolárov.

Internet od flydubai

Surfuješ po internete, četuješ, posielaš e-maily alebo len tak relaxuješ na webe vďaka výsokorýchlostnému pripojeniu na internet. Funkčná Wi-Fi na palube lietadiel stále nie je samozrejmosťou, ale flydubai ju postupne rozširuje do celej flotily. Služba je síce za poplatok, ale ceny nie sú vysoké a platiť možno aj platobnými kartami Visa, MasterCard a American Express. Vybrať si možno z troch balíčkov – prístup na 30 minút, prístup počas celého letu alebo 24-hodinový prístup – ceny sa odvíjajú v závislosti od konkrétneho letu.

Prostredníctvom Wi-Fi portálu Airtime Inflight môžeš tiež pozorovať priebeh letu a pristupovať k údajom na webe flydubai.com, bez toho, aby si si musel kupovať balík WiFi. Môžeš teda sledovať aktuálnu situáciu na nasledujúcom letisku a tiež skúmať tipy na cestovanie, inšpirovať sa ponukou destinácií flydubai a pokojne aj rezervovať ďalší výlet.

Možnosti jedla a nápojov ponúkané na palube závisia od toho, v akom letenkovom tarife cestuješ. V závislosti od času letu si potom vychutnávaš buď zdravé raňajky, obed alebo večeru. Pri dlhších letoch sú samozrejmosťou dve teplé jedlá a niekoľko snackov. Samozrejmosťou je pitný režim.

S appkou flydubai všetko vybavíš v predstihu

Pri dlhších či kratších cestách s flydubai si cestujúci pri šikovnom a jednoduchom online check-ine cez appku vyberá to, či bude sedieť v uličke, uprostred alebo pri okne.

Cez mobilnú appku flydubai vybavíš check-in, zmeníš rezerváciu, môžeš si kúpiť letenky, rezervovať ubytovanie, požičať auto alebo uplatniť nazbierané míle od flydubai/Emirates. Mnohé z týchto veci bežne v aplikáciach prepravcov nebývajú, takže je to určite vítané.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore