Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Dva sviatky v máji? Máme 5 tipov ako ušetriť dovolenku

Dva sviatky v máji? Máme 5 tipov ako ušetriť dovolenku

Prečo máme máj tak radi?  No jasné, máj je lásky čas. Okrem toho na nás ale čakajú aj dva sviatky 1.5. a 8.5. a obidva vychádzajú na stredu. To znamená, že môžeš niekam vyraziť celkom pokojne, lebo ušetríš až 2 dni dovolenky!

Reklama

RÝCHLO! Kapacita hotelov sa vypredáva oveľa rýchlejšie ako zvyčajne.

Rimini s 3* hotelom od 199€

My povieme Jadranské more, a ty povieš… Asi Chorvátsko. Odpoveď je síce správna, ale radi by sme ti dali do pozornosti jedno talianske mesto: Rimini. Spolu s okolitými mestami spolu tvoria najväčšie letovisko na pobreží Jadranského mora v krajine. Mimo letných mesiacov je Rimini pokojnejším mestom. Pláže sú stále otvorené, ale nie sú tak preplnené. Inak, popri riviére, stredovekých pamiatkach, zábavných parkoch by sme chceli vyzdvihnúť jednu veľmi hodnotnú charakteristiku tejto destinácie: milí a pohostinní obyvatelia.

Budeš bývať v kreatívnom hoteli nachádzajúcom sa len na 10 minút jazdy od letiska.

Cena pobytu obsahuje:

 • spiatočnú letenku s odletom z Viedne
 • ubytovanie v hoteli Up Hotel***
 • raňajky formou bufetu

Ibiza so 4* hotelom od 259€

Treba vôbec predstavovať Ibizu? Jedna zo stálic milovaných dovolenkových destinácií. Tento španielsky ostrov v Stredozemnom mori sa preslávil hlavne svojím bujarým nočným životomkrásnymi piesočným plážami s tyrkysovým morom. Párty sezóna začína akurát v máji. Naplánuj si však aj nejaké prechádzky v prírode, pretože je prekrásna, a zaslúži si tvoju pozornosť. Nájdeš tu tiež mnoho malebných dedín, ktoré ti dovolia nahliadnuť do života miestnych.

Ubytovanie sme ti pripravili  v hoteli so štyrmi hviezdičkami, no čo je ešte lepšie: priamo na pláži Playa d’en Bossa.

 Cena pobytu obsahuje:

 • spiatočnú letenku s odletom z Viedne
 • ubytovanie v hoteli Up Hotel***
 • raňajky formou bufetu

Malta so 4* hotelom od 259€

Slnko. Veľa slnka. K tomu kúzelná atmosféra, a to všetko na nekaždodennom mieste. Malta je ostrovný štát, ktorú s najväčšou istotou vieme nazvať ako živú galériu histórie, kultúry a aj mnohých prírodných krás. Rozmerovo je síce drobná, ale vo svete dovoleniek je obrovským magnetom pre ľudí z celého sveta. Každé mesto, každá dedina má nejaká tajomstvá pripravené na odhalenie sa pred turistami, či už je to starobylá architektúra, pestré kultúrne dedičstvo alebo nádherné pláže.

Hotel Azur sa nachádza na bulvári lemovanom palmami v mestách Gzira/Sliema (hranice medzi mestami sú na Malte dosť nejasné), kúsok od hlavného mesta Valletty.

Cena pobytu obsahuje:

 • spiatočnú letenku s odletom z Viedne
 • ubytovanie v hoteli Azur Hotel by ST Hotels***
 • raňajky formou bufetu
 • privátny transfer letisko – hotel – letisko

Malorka so 4* hotelom od 279€

Perla Stredozemia, kráľovná Baleár, raj cyklistov, zelený ostrov pokoja, destinácia tisícov paliem alebo stoviek kostolov. Malorka má mnoho prezývok, určite aj tebe nepadne nejaká, keď sa sem vyberieš, a uvidíš kúsok španielskej kultúry v panoráme s tyrkysovou vodou, krásnymi plážami, rozprávkovými horamiúctyhodnými historickými budovami. Máj je ideálnym časom na pláže. Okrem oddychu do svojho programu môžeš zaradiť aj vodné športy, cyklistiku alebo turistiku. Oplatí sa navštíviť i historické pamiatky, no a v žiadnom prípade nevynechaj miestne trhy so sezónnym tovarom.

Pláž Can Picafort je dlhá piesočnatá pláž s čistou a tyrkysovou vodou. A práve pri nej sa nachádza hotel v obklopení borovíc, v ktorom sa ubytuješ.

Cena pobytu obsahuje:

 • spiatočnú letenku s odletom z Viedne
 • ubytovanie v hoteli Grupotel Gran Vista & Spa​​****
 • raňajky formou bufetu
 • zdieľaný transfer letisko – hotel – letisko

Sicília so 4* hotelom od 389€

Sicília bola križovatkou civilizácií po tisícročia, čo sa odráža nielen v rozmanitej architektúre, ale i umení a gastronómii. K tomu všetkému aj jej panoráma je plná kontrastov. Od aktívnej sopky Etna, ktorá dominuje horizontu, dramatických útesov cez pláže s krištáľovo čistou vodou citrusové háje až po malebné pobrežné mestečká, Sicília ponúka niečo pre každého. Znie to veľkolepo až nedostupne, pričom Sicílčania sú známi svojou srdečnou pohostinnosťou. Asi to nebude náhoda, že sa o tejto destinácii hovorí ako o ostrove ohňa a krásy.

Hotel Punta Tipa sa nachádza v Trapanoch, v zálive Punta Tipa, 800 m od historického centra. Priprav si foťák, lebo ponúka úchvatný výhľad.

Cena pobytu obsahuje:

 • spiatočnú letenku s odletom z Viedne
 • ubytovanie v hoteli Hotel Punta Tipa****
 • raňajky formou bufetu

Zdroj fotiek: Shutterstock


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.7/5 - (4 votes)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore