Nájdeš nás aj na:

Novinky

V Luxembursku vás na COVID-19 otestujú zadarmo

V Luxembursku vás na COVID-19 otestujú zadarmo

Po opätovnom otvorení svojich hraníc v piatok 29. mája hlási Luxembursko spoluprácu medzi štátnym letiskom Findel a ministerstvom pre mobilitu a verejné práce. Prišelci sa budú môcť nechať otestovať na COVID-19 priamo na letisku alebo v ktoromkoľvek zo 17 testovacích stredísk v krajine úplne zadarmo, píše portál Simple Flying. Spolupráca by mala trvať mesiac, všetko však záleží od okolností, prípadne druhej vlny nákazy.

Reklama

Výsledky dostanú otestovaní cestujúci do týždňa elektronicky. Ak sa preukáže, že majú pozitívny test, v 14-dňovej karanténe zostanú nielen nakazení, ale aj tí, s ktorými prišli do kontaktu. Letisko otvorili koncom mája najmä preto, aby sa Luxemburčania, ktorí zostali uväznení mimo domova, mohli konečne vrátiť naspäť. Týka sa to aj európskych návštevníkov. Tí zaoceánski budú môcť do Luxemburska vstúpiť podľa predbežných informácií od polovice júna.

Luxembursko vs. koronavírus

Táto druhá najmenšia krajina Európskej únie, čo sa rozlohy aj počtu obyvateľov týky, plánuje otestovať na koronavírus všetkých svojich približne 600 tisíc obyvateľov a cezhraničnú pracovnú silu. S tým začali ešte v stredu 27. mája, píše magazín TIME. Chce sa tak pripraviť na, prípadne utlmiť, druhú vlnu nákazy, ktorú očakávajú v zime. Od vypuknutia pandémie sa v krajine nakazilo okolo štyritíc ľudí a 110 ich nákaze podlahlo.

*Všetky fotografie použité v článku pochádzajú z fotobanky: shutterstock.com

Mohlo by vás zaujímať


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.