Nájdeš nás aj na:

Letenky

Lufthansa plánuje najdlhší let v jej histórii. Smeruje na Falklandy

Lufthansa plánuje najdlhší let v jej histórii. Smeruje na Falklandy

Lufthansa sa pripravuje na 15-hodinový charterový let z Hamburgu do Mount Pleasant na Falklandských ostrovoch. Uskutočniť sa má 1. februára. Na dlhú cestu, obdivuhodných 13 700 kilometrov, sa podujme jeden z jej Airbusov A350s. Podľa leteckej spoločnosti je práve ten najudržateľnejší z jej flotily.

Reklama

Od začiatku pandémie koronavírusu sa mnohé lietadlá vybrali na netradičné lety. Lufthansa sa aktuálne chystá na najdlhší let od začiatku svojho pôsobenia. Na palube lietadla odlietajúceho z Hamburgu bude 92 pasažierov. Polovicu z nich majú tvoriť vedci chystajúci sa na expedíciu na lodi zvanej Polarstern. Druhou polovicou bude samotná posádka. Samozrejmosťou budú špeciálne opatrenia.

Falklandy sú takmer „COVID-free“, zverejnené čísla počtu prípadov nepresahujú jeden týždenne od začiatku pandémie, uvádza Simple Flying. Miestne orgány by v tomto trende chceli pokračovať aj naďalej. Preto sa posádka letu vrátane kapitána a všetci pasažieri podrodbili 14-dňovej karanténe v Nemecku.

Tohto výnimočného letu sa chcelo zúčastniť viac ako 600 zamestnancov z posádok skupiny Lufthansa. Okrem reštrikcií spojených s koronavírusom sa musela vybraná posádka zúčastniť špeciálnej prípravy. Tá zahŕňala nácvik pristávania, narábanie so špeciálnymi elektronickými mapami a plánovanie palivových potrieb v spolupráci s vojenskou základňou v Mount Pleasant.

Keďže Falklandy nemajú dostatočné zdroje pre likvidáciu odpadu, lietadlo vracajúce sa do Nemecka bude mať priestor navyše a vyprodukovaný odpad zoberie so sebou. Spiatočný let je naplánovaný na 3. februára. Nevráti sa však do Hamburgu, ale do Mníchova. Dopraví tam tím, ktorý aktuálne pracuje na výskume na Polarstern.

Akciové letenky

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Seychely sa od 25. marca plne otvoria návštevníkom z celého sveta, na vstup postačí PCR test https://t.co/8vKnOiGZgm #letenky13 hodiny dozadu
Prvý hotel vo vesmíre by mal byť otvorený v roku 2027 https://t.co/WMoXQJ6qbp #novinky14 hodiny dozadu
Maličký grécky ostrov je prvou COVID-free destináciou v Európe. Pozýva k sebe turistov https://t.co/LLzzX1yR0B #letenky18 hodiny dozadu
6 tipov kam vyraziť na dámsku jazdu po lockdowne https://t.co/DoJmDhiX8Y #tipy19 hodiny dozadu
Etihad Airways predlžujú bezplatné poistenie na COVID-19 do októbra 2021 https://t.co/re2XffW0uz #novinky19 hodiny dozadu
Aktivisti natreli lietadlo Air France nazeleno. Cieľom bolo zvýšiť povedomie o tzv. greenwashingu https://t.co/2qPZlui4hI #novinky19 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 29€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky19 hodiny dozadu
Miesta, kam môže žena bezpečne cestovať sama https://t.co/44T4SoEVGM #tipy19 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky20 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky20 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore