Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Konečne! Lufthansa spustí koncom júna až 1800 letov týždenne

Konečne! Lufthansa spustí koncom júna až 1800 letov týždenne

Jedna z najväčších aeroliniek na svete Lufthansa plánuje koncom júna spustiť 1800 spiatočných letov týždenne do viac než 130 destinácií. V prvej fáze aerolinky reštartnú lety do 106 miest v Nemecku a v Európe a pridajú vyše 20 medzikontinentálnych letov.

Reklama

Letenky Lufthansa Group na nasledujúce obdobie sú už v predaji.

Nemecká letecká skupina Lufthansa Group, pod ktorú spadajú aj rakúske Austrian Airlines a švajčiarske Swiss International Air Lines, to včera uviedla vo svojej tlačovej správe.

Ktoré aerolinky Lufthansa Group budú lietať a ktoré nie?

 • Austrian Airlines zatiaľ oficiálne neoznámili návrat na nebo, leteckú prevádzku odložili zatiaľ na 7. júna.
 • Spoločnosť Brussels Airlines oznámila, že od 15. júna bude pokračovať v prevádzke so zníženým časovým harmonogramom.
 • Eurowings začnú lietať ešte v máji. Obnovia Viedeň aj Malorku.
 • Letecká spoločnosť Germanwings patriaca do skupiny Lufthansa končí.
 • SWISS plánujú o niečo menšiu sieť trás, osem diaľkových letov z Zurichu a zopár európskych destinácií ako Paríž, Brusel, Moskva a mestá pri Stredozemnom mori.
 • Lufthansa sa v prvej fáze bude sústrediť najmä na diaľkové lety – z Mníchova obnoví lety do Chicaga, Los Angeles a Tel Avivu, z Frankfurtu pribudne 10 liniek.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore