Nájdeš nás aj na:

Novinky

Lufthansa predstavuje nové letné menu 2021. Základom je stále udržateľnosť a kvalita

Lufthansa predstavuje nové letné menu 2021. Základom je stále udržateľnosť a kvalita

Po spustení nového systému predaja jedál a nápojov na palube lietadiel Lufthansa v marci, aerolinky predstavujú nové menu na leto 2021. Partnerstvo s nemeckou gastronomickou spoločnosťou dean&david prinesie zdravé a udržateľné jedlá.

Reklama

Od marca už aerolinky neponúkajú sendviče ani nápoje zdarma. Nové menu však prináša aj lepšiu kvalitu zdravých jedál v udržateľných baleniach. Na leto Lufthansa predstavuje ešte o čosi vylepšené menu s názvom Onboard Delights.

Zdroj: Lufthansa

Menu je dostupné na všetkých letoch, ktoré trvajú minimálne 60 minút. Zadarmo už pasažieri dostanú iba Lufthansa čokoládku a pri letoch dlhších ako 60 minút aj fľašu vody. Nové letné menu ponúkne dobroty ako lososovo avokádovú misku, falafel tahini či chrumkavé kura. V ponuke je tiež müsli miska.

Cena sendvičov začína na 5,50€ a za 1,50€ navyše môžeš mať k menu aj nealkoholický nápoj. V menu ponuke je tiež ovocný snack s banánom, zázvorovým shotom a organickou orieškovou tyčinkou za 6€. Kompletné jedlo s müsli, šalátom s chrumkavým kuraťom a paradajkovo-mozzarelovým sendvičom stojí 12€.

Na dobitie energie sú v ponuke napríklad snacky s orieškami s kakaovým práškom, objavia sa stále aj klasiky ako Twix, chipsy a Haribo medvedíky. Nealkoholické a alkoholické nápoje začínajú cenovo na 3€ až po 15€ za mini šumivé víno.

Zdroj: Lufthansa

Všetko v menu je zabalené do materiálu PaperWise, ktorý je vyrobený z hospodárskeho odpadu s použitím cukrovej trstiny, zŕn a ryže. Fľaše sú zrecyklované plastové alebo sklenené. Udržateľnosť platí aj pri výbere surovín.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 15-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore