Nájdeš nás aj na:

Európa

Popradské letisko chce od septembra spustiť priamu linku do Bratislavy

Popradské letisko chce od septembra spustiť priamu linku do Bratislavy

Popradské letisko plánuje od septembra 2021 spustiť priamu linku do nášho hlavného mesta. Uviedol to pre TASR riaditeľ Letiska Poprad-Tatry Peter Dujava s tým, že ďalšou z priorít bude linkové spojenie tatranskej metropoly s Prahou.

Reklama

„V prípade priaznivej situácie v súvislosti s pandémiou a pokiaľ sa bude dať cestovať, máme pripravených 50 charterov, či to bude Antalya v Turecku, alebo Bulharsko, novinkou má byť aj Chorvátsko,“ komentoval.

Do pravidelných liniek chcú zahrnúť aj Holandsko. Od júna by mali obnoviť linku do Londýna.

Nákladná letecká doprava začala na popradskom letisku fungovať až v minulom roku. „Za rok 2020 bolo prepravených 140 ton materiálu alebo tovaru. Za prvých päť mesiacov v tomto roku asi 170 ton, nárast je teda značný. Predpokladám, že za rok 2021 by to malo byť okolo 500 až 600 ton materiálu,“ vyčíslil Dujava.

Akciové letenky z Popradu

Zdroj: Denník N


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.