Nájdeš nás aj na:

Lacné letenky z Viedne

Toto európske letisko má najlepšie prepojenie na svete

Spoločnosť OAG zverejnila novú štúdiu, v ktorej hodnotí 50 letísk s najlepším medzinárodným leteckým prepojením. Londýnsky Heathrow sa vrátil na prvé miesto v rebríčku.

Reklama

Letisko Heathrow získalo po minulom roku opäť prvú pozíciu v prieskume o letiskách s najlepším prepojením na svete, s tým, že domáca aerolinka – British Airways kraľovala ako dominantná letecká spoločnosť s 50-percentným podielom letov.

Zdroj: Shutterstock, Ceri Breeze

Medzinárodné letisko Johna F. Kennedyho a amsterdamské letisko Schiphol obsadili v rebríčku Global Megahub Top 50 druhé a tretie miesto.

Európske letiská, ktoré sa dostali do prvej dvadsiatky v tabuľke boli: Londýn Heathrow (1), Amsterdam Schiphol (3), Frankfurt (6), Istanbul (7) a Paríž CDG (9).

Medzinárodné letisko vo Frankfurte si oproti roku 2022 polepšilo o 30 miest a skončilo na šiestom mieste na svete, zatiaľ čo letisko v Istanbule sa dostalo do prvej desiatky – na siedme miesto.

Zdroj: Business travel news Europe

Akciové letenky British Airways


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore