Nájdeš nás aj na:
air belgium lietadlo

Novinky

Pasažieri letiaci z letiska v Bruseli budú platiť novú daň

Pasažieri letiaci z letiska v Bruseli budú platiť novú daň

Cestujúci lietadlom z bruselského letiska musia od 1. apríla platiť novú daň, ktorá má podporiť cestovanie na krátke vzdialenosti alternatívnymi dopravnými prostriedkami.

Reklama

Tzv. boarding daň vo výške 10 eur za každého pasažiera, ktorý letí na vzdialenosť kratšiu ako 500 kilometrov, sa vzťahuje na všetky lety z letiska Brusel. Pasažieri, ktorí letia ďalej, avšak vrámci Európskeho hospodárskeho priestoru, Veľkej Británie alebo Švajčiarska, zaplatia 2 eurá. Cestujúci na dlhých trasách, teda viac ako 500 kilometrov a mimo európskych krajín, zaplatia 4 eurá za let.

Letecké spoločnosti Air Belgium, Brussels Airlines a TUI vyjadrili poľutovanie nad novou daňou, ktorú považujú za mimoriadne nevítanú v čase, keď sa „sektor snaží zotaviť z pandémie Covid-19, najnákladnejšej krízy vo svojej histórii. s najťažšími následkami, píše The Brussels Time.

Zdroj úvodnej foto: Shutterstock/JL IMAGES


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore