Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Najlepšie letenky do Austrálie? Skús rýchle a pohodlné lety Korean Air

Najlepšie letenky do Austrálie? Skús rýchle a pohodlné lety Korean Air

Neznámu, tajomnú a vlastne tak trochu exotickú Austráliu si teraz môžeš dopriať z Viedne len s jedným prestupom. To všetko v pohodlí spoločnosti Korean Air, ktorá ti ponúka priam super servis aj v ekonomickej triede – multimediálnu zábavu, vynikajúce jedlo aj pohodlné sedadlá. A pokiaľ ťa navyše pri ceste späť čaká dlhý aspoň 12-hodinový prestup v Soule, máš nárok na špičkový hotel zdarma!

Reklama

Austrália s Korean Air

Ako to vyzerá na palube Korean Air?

Na letoch Korean Air (Viedeň – Soul) v ekonomickej triede boli sedadlá boli navrhnuté tak, aby cesta bola zároveň aj oddychom, pričom sa kládol dôraz aj na dizajn a dostatok osobného priestoru. Každý má svoju vlastnú LCD obrazovku.

Určite sa teda nemusíš báť toho, že sa na dlhom lete budeš nudiť. Môžeš si pozrieť svoj obľúbený film – na výber sú hollywoodske hity, ale aj diela ázijskej a európskej kinematografie a dokumentárne filmy, môžeš počúvať hudbu alebo ak máš dušu večného dieťaťa, vybrať si nejakú hru v zábavnom systéme.

V cene letenky je 23 kg podpalubná batožina. Na palube sú nainštalované tzv. mood svetlá. Svetlá sa postupne stlmujú a rozjasňujú, aby ti pomohli uvoľniť sa a zmierniť únavu.

Bez ohľadu na zvolenú cestovnú triedu, v cene letenky je vždy palubný servis pre všetkých cestujúcich, ktorý môže byť vopred prispôsobený individuálnym stravovacím požiadavkám.

Ja osobne napríklad odporúčam ochutnať tradičné kórejské jedlo, ktoré ponúka Korean Air, Bibimbap (tradičné kórejské jedlo z ryže). Počas ceremoniálu sme skúšali mnohé jedlá, ktoré sa bežne objavujú aj v palubnom menu tejto leteckej spoločnosti.

ekonomickej triede ponúkajú Korean Air okrem spomínaného bibimbap tiež bibim rezance, Gondreabap, jedlá z hríbov s ryžou alebo smaženú pikantnú chobotnicu s ryžou. Snacky majú tiež výborné, kimbap (kórejská sushi rolka), ramen, pizza atď. To, čo budeš mať na tanieri, závisí od toho, odkiaľ, kam a kedy cestuješ.

Korean Air na diaľkovej linke Viedeň – Soul neponúka prémiovú ekonomickú triedu. Toto usporiadenie (dve cestovné triedy) ale tiež znamená, že štandardná ekonomická trieda ponúka viac priestoru a väčšie pohodlie. Dreamliner sám o sebe ponúka viac miesta na nohy ako býva zvykom v economy class a takisto veľké priehľadné okná s elektronickým zatemňovaním.

Biznis cesty, ale aj exotické dovolenky

Soul, ležiaci na brehu rieky Han, je skutočne kozmopolitné mesto. S počtom obyvateľov okolo desať miliónov je hlavné mesto Južnej Kórey nielen významnou turistickou destináciou, ale aj prosperujúcim hospodárskym centrom. Okrem množstva obchodných cestujúcich sa očakáva, že lety z Maďarska do Kórey budú obľúbené aj medzi turistami: Soul je domovom piatich lokalít svetového dedičstva, ktoré zahŕňajú vybudované aj prírodné dedičstvo.

Okrem iného je Soul výbornou vstupnou bránou do ďalekých kútov Ázie. Korean Air má veľmi dobré a logické spojenia s mnohými obľúbenými metropolami Slovákov – Austrália, Nový Zéland, Havaj, Bali, Filipíny či Vietnam.

Kam poletíš?

Austrália, Brisbane

Brisbane je hlavné mesto austrálskeho štátu Queensland a je známe svojou živou a rozmanitou kultúrou. Mesto sa nachádza pozdĺž brehov rieky Brisbane a ponúka malebnú krajinu so subtropickým podnebím, vďaka čomu je obľúbenou destináciou pre outdoorové aktivity a vodné športy. Brisbane je domovom rôznych kultúrnych atrakcií vrátane múzeí, umeleckých galérií a prosperujúcej hudobnej a divadelnej scény. Mestská štvrť South Bank Parklands je obľúbenou rekreačnou oblasťou so záhradami, reštauráciami a umelou plážou.

brisbane australia

Austrália, Sydney

Najpopulárnejšie a zároveň hlavné mesto Austrálie je pulzujúcou metropolou, do ktorej prúdia davy turistov z celého sveta. Nie je sa čomu diviť. Ponúka im skutočné vyžitie. Od návštev svetoznámej opery v prístave Harbour Bridge, cez bohatý nočný život plný barov a reštaurácií po dychberúce pamiatky. Slnko, surfovanie a jemný piesok k Sydney neodmysliteľne patria tiež, veď leží na pobreží Tasmánskeho mora.

sydney

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore