Nájdeš nás aj na:

Cestovatelia

Keď letíte s Air France do Panamy

Ak letíte z Európy do Strednej Ameriky, chcete, aby o vás bolo dobre postarané. Aby let a prestupy trvali čo najkratšiu dobu a napokon aby ste si to všetko mohli spríjemniť pozeraním filmov, počúvaním hudby, čítaním obľúbenej knižky či jednoducho aby ste sa mohli dobre vyspať. To posledné vám zrejme nevie nikto garantovať, no za všetko ostatné by sme Air France vystavili jednotku s hviezdičkou. Bola to naša prvá skúsenosť s touto aerolinkou a môžeme pokojne povedať, že určite nie posledná. Boli sme veľmi milo prekvapení komfortom sedadiel, palubným servisom, doplnkovými službami parížskeho letiska a to jedlo (!) v lietadle bol gastronomický zážitok. A keďže máme našich čitateľov radi, rozhodli sme sa, že si všetko odfotíme, aby sme mohli všetkým ukázať ako štýlovo lieta Air France do Panamy!

Reklama

Lietanie s Air France

Na náš let sme sa veľmi tešili a preto sme si už v predstihu niekoľkých dní stiahli palubný lístok do smartfónu cez aplikáciu Air France. Aj vďaka tomu absolvujete super rýchly nástup do lietadla. Nemusíte vôbec nič tlačiť, ani robiť check-in na letisku, stačí ak prídete k pultu, odovzdáte batožinu a hneď ste na bezpečnostnej kontrole.

Letisko v Paríži je obrovské, no veľmi prehladné. K lietadlu sme sa dostali super rýchlo a vôbec sme pritom nemuseli narážať do húfov turistov. Chodby boli viacmenej prázdne, letisko veľmi moderné – francúzi jednoducho vedia, ako cestovať štýlovo.

letisko Charless de Gaulle

img_2459-min

A teraz k tomu komfortu, ktorí nás na letisku veľmi milo prekvapil. Každý pasažier si môže oddýchnuť v luxusných kreslách a k dispozícii má aj francúszku a svetovú tlač, samozrejme úplne zadarmo. Ak si stiahnete aplikáciu AF Press, Air France vám do mobilu nahrá aj magazíny či časopisy. Toto je tiež bezplatná služba pre všetkých cestovateľov, ktorí majú platnú letenku s aerolinkou.

img_2461-min

pohodlie letisko Paríž

Aplikácie Air France fungujú prehľadne a tak trochu nám so svojim newsfeedom pripomínali Facebook. Na hlavnej obrazovke appky vidíte aktuálny stav vášho budúceho letu. Neustále sa aktualizuje a dokonca vás včas upozorní ak sa v rezervácii niečo zmenilo, alebo váš let z nejakého dôvodu mešká.

app

A samozrejme, na celom letisku máte k dispozícii aj bezplatný vysokorýchlostný internet a v niektorých odletových zónach aj kútik pre fanúšikov PlayStation hier!

Letisko Paríž internet zadarmo

Nastupujeme do lietadla a čaká nás let z parížskeho Charless de Gaulle na panamské letisko Tocumen. Let bude trvať približne 11 hodín.

Air France lietadlo

dsc_0294-min

img_2436-min

Komfort v podobe širších sedadiel so systémom sklápania a väčším priestorom pre nohy a kolená je niečo, čo vás v ekonomickej triede veľmi poteší. Nehovoriac o jedle, ktoré poteší všetkých milovníkov francúzskej kuchyne. Navyše počas všetkých letov sú samozrejmosťou aj snacky, a palubný personál vás na možnosť vziať si niečo pod zub aj rád upozorní cez obrazovky multimediálnej zábavy. Ale to len v prípade, že by ste boli hladní počas noci, inokedy sa vás spýtajú osobne.

img_1795-min

dsc_0280-min

dsc_0343-min

Čo všetko sa dá stihnúť počas jedenásťhodinovej cesty? V našom prípade to boli dva skvelé filmy, množstvo dobrého jedla a pitia a nejakú časť sme strávili aj spánkom. Nuda s Air France rozhodne nehrozí. Multimediálny systém ponúka počas letu bohatý program najnovších filmov, hudby, hier či možnosť chatovať si s ostatnými pasažiermi.

dsc_0303-min

Po miernych turbulenciách nad Karibikom sme plní očakávaní a dobre oddýchnutí vystúpili na inom kontinente. Panama nás privítala vlhkým a teplým vzduchom a zo všetkých strán na nás vyskakovala španielčina. To všetko, čo sa nám počas nášho pobytu podarilo zachytiť sme zhrnuli do jednej prehľadnej stránky.

img_1788-min

Cestou naspäť sme si vyskúšali, aké to je letieť tzv. premium economy triedou. V skratke povedané môžete za príplatok niekoľkých desiatok eur stráviť let ešte komfortnejšie. Sedadlá sú podobné tým z vyšších tried – sú vyklápateľné, opierky sú omnoho väčšie a k dispozícii máte napríklad aj lampu, umiestnenú priamo na sedadle.

img_2383-min
Air France

A jetlag? Ani sme si ho nevšimli…

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lisabon v júni z Viedne spiatočne za 26€? WOW! Rezervuj teraz https://t.co/KRbuGr1D1H #letenky4 hodiny dozadu
Najkrajšie grécke ostrovy a najlacnejšie letenky z Viedne https://t.co/zV4RmijjSP #dovolenky7 hodiny dozadu
Lomnica, Salamandra i Pošta. Pobyty na Slovensku, ktoré za posledný týždeň najviac zlacneli! Rezervuj od 99€ https://t.co/1sUCS0xeag #dovolenky7 hodiny dozadu
760km naprieč Slovenskom. Patrik Paulínyi a jeho dokument o Ceste hrdinov SNP ťa rozosmeje aj rozplače https://t.co/N2cfpfq0um #cestopisy8 hodiny dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť (novinky) https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky8 hodiny dozadu
Ktoré krajiny očkujú najrýchlejšie? Pozri si svetový rebríček (aktualizované) https://t.co/AGlCgeGn5U #novinky8 hodiny dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky8 hodiny dozadu
Veľmi lacné letenky na leto: rezervuj skôr ako ostatní, ceny od 21€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky8 hodiny dozadu
Dánsko od 1. mája otvára hranice pre cestujúcich z EÚ. Krajina od konca júna začne akceptovať aj COVID pasy https://t.co/qEfX9UIv3S #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore