Nájdeš nás aj na:

Novinky

LATAM Airlines opustili leteckú alianciu oneworld

LATAM Airlines opustili leteckú alianciu oneworld

Počnúc 1. májom juhoamerické aerolinky LATAM Airlines opustili alianciu oneworld. Tretie najväčšie letecké zoskupenie tak zostane bez juhoamerického člena. LATAM sa zatiaľ nepripoja k žiadnej inej aliancii. Namiesto toho letecká spoločnosť pokračuje v budovaní partnerstva s americkými aerolinkami Delta Air Lines.

Reklama

Čo vlastne pre cestujúcich znamená, že aerolinky sú súčasťou nejakej aliancie? Je to win-win pre pasažierov, aj pre aerolinky. Letecké spoločnosti si takýmito spojeniami zdieľajú množstvo pravidelných liniek, šetria náklady, otvárajú si spoluprácami nové spojenia, ktoré by bez aliancie len veľmi ťažko dosiahli. Cestujúci zase môžu ťažiť z nových spojení a často aj veľmi výhodných cien.

Spolupráca Delta Air Lines a LATAM začala ešte v roku 2019 a zdá sa, že pre juhoamerické aerolinky je výhodná, píše SimpleFlying.com. LATAM najprv spolupracovali úzko s konkurenčnými American Airlines, napokon však kvôli množstvu regulácií kooperáciu prerušili a nadviazali novú väčšiu spoluprácu s Delta Air Lines.

Kto a čo je oneworld?

Aliancia oneworld je dobre známa aj pre slovenských cestovateľov. Jej členmi sú letecké spoločnosti American Airlines, British Airways, Cathay Pacific, Finnair, Iberia, Japan Airlines, Malaysia Airlines, Qantas, Qatar Airways, Royal Air Maroc, Royal Jordanian, S7 Airlines, SriLankan Airlines, alej aj Fiji Airways a približne 30 menších pridružených leteckých spoločností.

Od októbra 2017 je Oneworld tretia najväčšia svetová aliancia, pokiaľ ide o cestujúcich. S viac ako 527,9 miliónmi cestujúcimi zaostávajú za SkyTeam a Star Alliance.

Zdroj titulnej foto: ChunChang Wu / Shutterstock.com

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky5 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky10 hodiny dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky10 hodiny dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky11 hodiny dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky12 hodiny dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky12 hodiny dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ12 hodiny dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky12 hodiny dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy1 deň dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore