Nájdeš nás aj na:

Európa

Chceš zažiť autentické Španielsko? Leť do Zaragozy od 63€

Chceš zažiť autentické Španielsko? Leť do Zaragozy od 63€

Odraz vežatej Baziliky de Pilar v rieke Ebro je symbolom mesta Zaragoza, jedného z najpodceňovanejších španielskych miest. Obdivuj architektúru, jednu z najlepších tapas a barových scén v krajine, aj úžasnú zbierku umenia od geniálneho umelca Francisca de Goyu.

Reklama

Lacné letenky do Zaragozy

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? Jeseň – zima 2022
 • Príklad? Termín 20. – 23. október 2022 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Zaragoze

Bazilika del Pilar je nádherná baroková ukážka architektúry a zároveň silné miesto pre katolíkov z celého sveta. Tí totiž veria, že sa tu v januári v roku 40 n.l. zjavila panna Mária Santiagovi (svätému apoštolovi Jakubovi). Zanechala tu stĺp ako dôkaz svojej návštevy. Okolo stĺpu postavili kaplnku, následne aj ďalšie veľkolepé kostoly, až na mieste vyrástla pompézna bazilika.

Aljafería je najlepšou ukážkou – budovou islamskej éry v Španielsku mimo Andalúzie. Pôvodne bola postavená ako opevnený palác pre islamských vládcov v 11. storočí. Postupne však prešla mnohými premenami, keď mesto ovládli Kresťania. V 20. storočí budovu opäť zrekonštruovali a vdýchli jej nový život. Od roku 1987 tu sídli aragónsky parlament.

Ak hľadáš kvalitnú zbierku umenia najlepších španielskych umelcov, okrem Museo del Prado v Madride ju určite nájdeš práve v Zaragoze. Jej Museo Goya má tri poschodia plné pokladov s rozličným zameraním. Celé druhé poschodie je venované Franciscovi Goyovi.

Cestovné doklady do Zaragozy

Na vycestovanie do Zaragozy potrebuješ občiansky preukaz alebo platný cestovný pas.

Kedy cestovať do Zaragozy?

Španielsko má čo ponúknuť počas celého roka. Ak sa chceš vyhnúť najväčšiemu turistickému náporu, odporúčame jeseň alebo jar.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

 • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
 • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore