Nájdeš nás aj na:

Európa

Objav krásny Vilnius! Letenky môžeš mať od 29€

Objav krásny Vilnius! Letenky môžeš mať od 29€

Nenápadný krásavec, ktorý turistov k ničomu nenúti, iba ich jemne pobáda objaviť svoje skryté poklady. Taký je Vilnius so svojou komplexnou históriou a eleganciou. Ešte si ho nevidel/a? Tento rok máš skvelú možnosť s akciovými letenkami z Viedne od 29 eur. Rezervuj si ich už teraz!

Reklama

Lacné letenky do Vilniusu

 • Odkiaľ? Z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? Jar 2022
 • Príklad? Termín 13. – 18. máj 2022 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť vo Vilniuse?

Hlavné mesto Litvy má najväčšie barokové staré mesto vo východnej Európe, ktoré sa datuje do 14. storočia. Príkladom barokového štýlu je Kráľovský palác. Nájdeš tu však aj štipku gotiky, majstrovské dielo, ktorým je kostol Svätej Anny. Dláždené ulice a kaviarne dopĺňajú útulný dojem z centra.

Najlepším spôsobom, ako vidieť mesto, je z hora. Takýchto možností je tu plno. Ak sa nebojíš výstupu, vydaj sa na Vrch troch krížov, ktorý ža odmení naozaj krásnym výhľadom. Venovaný je mníchom mučeníkom.

Na svete nie je veľa miest, kde sa spojili umelci a vyhlásili spoločnú štvrť nezávislou republikou. Presne to sa stalo v roku 1997 vo vilniuskej štvrti Užupis. Dnes tu ešte stále nájdeš mnoho galérií a umeleckých dielní. To však nie je všetko. Vystavená je tu aj ústava vo viac ako 20 jazykoch. V informačnom centre si dokonca môžeš dať opečiatkovať pas.

Vo Vilniuse natrafíš na veľa živých barov a klubov. Ochutnať tu môžeš aj skvelé pivá či vína. V meste, v ktorom žije veľa študentov, zábava nikdy nekončí.

Cestovné doklady do Vilniusu

Na výlet do Vilniusu budeš potrebovať občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Kedy cestovať do Vilniusu?

Vilnius je dobrý nápad na výlet v akomkoľvek ročnom období.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore