Nájdeš nás aj na:

Letenky

Hurá do Kanady: Letenky do Toronta na jar od parádnych 309 eur! (odlet z Viedne)

Máte už plány na jar 2019? Tieto letenky ich možno zmenia. V predaji sa objavili super lacné letenky do Kanady z Viedne a letieť môžete tam aj späť od neuveriteľných 309 eur! Vybrať si možno z výborných termínov od mája do júna. Prečo ísť do Toronta? Najpestrejšie veľkomesto Kanady je sviežou zmenou popri stereotype amerických veľkomiest. So svojou etnickou rozmanitosťou a umeleckou orientáciou získa aj toho najnáročnejšieho cestovateľa a ponúka jedinečnú atmosféru so závanom Európy. Vrelo odporúčame!

Reklama

S kým letím? Air Canada
Čo je v cene? spiatočná letenka, palubný servis, príručná batožina, všetky letiskové poplatky
Do Kanady ešte budete potrebovať cestovné povolenie ETA. Získate ho jednoducho. Tu je kompletný návod.

Veľmi lacné Toronto

 Viedeň ➜ Toronto ➜ Viedeň od 309 EUR [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciova-letenka/G-9028″ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]REZERVUJ LETENKY[/otw_shortcode_button] 

Čo stihnete v Kanade už za 2 dni

My sme v Toronte strávili len štyridsaťosem hodín, no niekedy vám aj toľko postačí na objavovanie najväčšieho mesta Kanady. V Toronte si nájde každý to, čo má rád a to najmä vďaka rozmanitosti mesta. Napriek jeho obrovským rozmerom je naozaj veľmi jednoduché preskúmať ho krížom-krážom. Nachodíte sa viac než dosť, to je isté, ale ak vás už pobolievajú nohy, spoľahnite sa na verejnú dopravu – pokrýva celé mesto, stojí málo a chodí často.

Keď dorazíte do Toronta, pristanete na letisku Toronto Pearson International. Odtiaľ sa viete veľmi jednoducho dostať mestskou dopravou rovno do mesta. Keď sa vám podarí nájsť hotel priamo v centre, tak super. Na druhej strane, nevadí, keď bývate mimo centra. Možno sa vám podarí natrafiť na miesta, ktoré nenájdete ani v tom najlepšom bedekri.

Naše prvé kroky budú viesť na veľmi rozprávkové a očarujúce miesto. Vydajte sa hore kopcom  na zámoček Casa Loma, ktorý bol postavený ako sídlo jednej bohatej rodinky v roku 1914. Teraz je ale národnou pamiatkou, ktorú sa určite oplatí navštíviť. Upúta vás nádherným  interiérom, technickými vylepšeniami zo začiatku minulého storočia a dokonca aj tajnou chodbou, ktorá vás vyvedie mimo areál zámku! Takže pozor, kam idete, lebo možno budete musieť šliapať zase nejaký kus cesty naspäť do zámku.

Každopádne, zámoček má naozaj krásne, zelené záhrady. Nájdete v nich dokonca aj niečo malé pod zub, napríklad Hot-Dog, ktorý ale nie je v klasickom rožku ako ho poznáme, ale v sladkej lupačke. Tak si teda na chvíľu oddýchnite a užite si aj nádherné výhľady na celú siluetu mesta – výborné miesto, ak chcete krásnu fotku na Instagram.

Zo zámku pokračujte v prechádzke až k Royal Ontario Museum, ktoré je kráľovským múzeom štátu Ontário. Budova láka už z diaľky svojim extravagantným vonkajškom – nová časť múzea pripomína ježka a je šikovne navrhnutá tak, aby architektonicky ladila k tej starej. Je najväčším múzeom v Kanade a ročne ho navštívi viac ako milión návštevníkov. Múzeum má rado svojich stálych milovníkov umenia, a preto sa ich neustále snaží zaujať novými dočasnými výstavami, akými sú napríklad výstava Vikingov alebo pre milovníkov módy dokonca výstava Christiana Diora.

Pre tých, čo prahnú po vedeckých faktoch a informáciách máme v rukáve ešte jeden tip – vedecké centrum Ontario Science Centre. Tešiť sa môžete napríklad aj na interaktívne exhibície, ktoré vám povedia niečo viac o ľudskom tele, geológii, hudbe alebo aj vesmíre. Veľmi obľúbenými sú aj narodeninové oslavy pre deti alebo dokonca aj tzv. sleepovers, takže si nezabudnite zobrať so sebou pyžamo a vankúš (skôr na vankúšovú vojnu ako na spanie).

Po všetkých múzeách a pamiatkach je čas na niečo vzrušujúcejšie. Legendárna veža CN Tower. Bola postavená ešte v roku 1976 a odvtedy majestátne stojí nad mestom a bola dokonca najvyššou vežou na svete. Toto prvenstvo potom prebrala Burj Khalífa v Dubaji. Svojim vzhľadom pripomína napichnutú koblihu. Lístky si, samozrejme, nezabudnite kúpiť v predstihu, ušetríte čas a aj peniaze.

Rýchlovýťah vás vyvezie hore za 58 sekúnd. Dokonca aj samotný výťah má výhľad von, takže môžete sledovať, ako rýchlo stúpate. Zrazu ste  vo výške 346 metrov a užívate si nádherný 360` výhľad na mesto a okolie. Nájdete tu aj „glass floor“, čiže sklenenú podlahu. Pod vami nebude nič, len kúsok skla, cez ktoré vidíte až úplne dolu na chodník.

Keď sa vám ešte z tohto nezatočila hlava a chceli by ste viac, CN Tower vás nenechá v štichu. Zamierte k ďalšiemu výťahu, ktorý vás zoberie do výšky 447 metrov na tzv. SkyPod. Za ideálnych podmienok uvidíte až do vzdialenosti približne 160 km, čiže v diaľke zahliadnete Niagarské vodopády alebo štát New York. Tí senzitívnejší ucítia jemné kolísanie veže vo vetre.

Ako najväčšiu extrémnosť ponúka CN Tower ultimátny adrenalínový zážitok, ktorý len tak niekde nezažijete. Hovoríme o EdgeWalk, čiže „prechádzke na okraji“. Názov neklame. Dostanete špeciálne oblečenie, zavesia vás na lano a môžete sa poprechádzať po vonkajšej strane CN Tower vo výške 356 metrov nad zemou, čo je 116 poschodí. Uff!

O niečo pokojnejší zážitok nájdete priamo pod CN Tower – a to Ripley’s Aquarium. V tomto obrovskom akváriu nájdete hádam všetko, začínajúc od žralokov, cez chobotnice alebo pirane až po miniatúrne korytnačky. Návšteva je veľmi zábavná a interaktívna. V určité hodiny sa pred ľudí postaví inštruktor a začne vám predvádzať, ako sa napríklad pitve malá chobotnička. Uznávame, je to trochu nechutné, no veľmi náučné.

Niečo, čo vám neobráti žalúdok naruby je „jazda“ cez akvárium. Nemusíte robiť nič, len sa postavíte na pás, ktorý s vami ide asi 300 metrov cez vnútro akvária a nad vašimi hlavami zočíte chladnokrvné žraloky. Akvárium je nielen pre dospelých, ale aj pre deti, ktoré sa zabavia pri hre na potápačov v domčekoch alebo úkrytoch pod vodou. Nemajte obavy, deti po návšteve Ripley’s Aquarium zostávajú suché. Väčšinou…

Ak ste ale fanúšik skutočného potápania a objavovania podmorského sveta, v akváriu vás vybavia potápačským oblečením a spolu s inštruktorom si budete môcť plávať pod hladinou okolo tých najväčších žralokov, ktoré asi v celej Kanade vôbec majú. Sú odtiaľ super fotky – odporúčame!

Tip: Keď sa sem vyberiete každý druhý piatok v mesiaci a ešte k tomu večer, tak si budete môcť vychutnať živý jazz.

Keď sa už začína stmievať, človek hneď začne rozmýšľať nad tým, čo spraviť so začatou nocou. Je trochu škoda ísť spať, pretože mesto ponúka naozaj veľmi bohaté možnosti nočného života. Obrovské množstvo barov, reštaurácií, diskoték, ďalších barov, divadiel, kín, koncertov, festivalov,… V tomto meste sa jednoducho nenudíte ani v noci!

Druhý deň v Toronte je ako stvorený na výlet do ZOO. Nachádza sa síce trochu ďalej od centra, ale určite stojí za to. S plochou až 287 hektárov nenájdete v Kanade väčšiu. Uvíta vás tu viac ako  5000 zvierat. ZOO je koncipovaná tak, aby ste z každého kúta sveta videli aspoň trošku. Pri svojej návšteve by ste nemali vynechať ani show s delfínmi alebo tuleňmi, ktoré človek väčšinou vidí len v telke. A čo môže byť rozkošnejšie ako pandia rodinka, ktorá mala v roku 2016 nový prírastok?

Na obed si jednoducho musíte dať asi najznámejšie jedlo tohto mesta – “poutine”. Sú to hranolčeky s mäsovou omáčkou a so syrom. Receptúra nie je veľmi zložitá, nie je to úplne zdravé, ale sú to asi najlepšie hranolčeky, ktoré sme kedy jedli!

Pri ceste zo ZOO späť do mesta si spravte zastávku pri tak trochu čudnom dome jednej miestnej pani, ktorá miluje bábiky. Jej obsesia prerástla do neskutočnćy rozmerov. Nachádzame sa pred domom, ktorý nikto inak nenazve len “Dollhouse in Leslieville”. Vyzerá trochu ako počas Halloweenu, no stal sa veľmi obľúbeným nielen pre domácich, ale aj pre turistov. Každý deň pred ním stojí desiatka ľudí, ktorí si prišli toto miesto odfotiť. Príďte ale radšej ešte za svetla, lebo večer je to tu, jednoducho povedané, strašidelné.

Ďalšou bizarnosťou je architektonický kúsok na Saint Patrick Street. Bol postavený ešte v 19. storočí a v 20. storočí chceli developeri poskupovať domy v tejto štvrti, aby ju prerobili k svojmu obrazu. No ale ako to už býva, plány občas nevyjdú a z tohto domu bola strhnutá len jeho polovica.

Zdroj fotografie: simpletoenchant | flickr.com

A už sme zase v centre na Nathan Phillips Square, kde si tisíce ľudí denne robí selfie s obrovským farebným nápisom TORONTO. Cez zimu tu dokonca nájdete klzisko s obrovským vianočným stromčekom. Keď sa ale chcete striasť kopy turistov, choďte kúsok ďalej do Peace Garden, čo v preklade znamená záhrada mieru. Bola vytvorená ako odpoveď na dohodu z roku 1983 o bezjadrovej zóne v Toronte. Veľmi pekné!

Ak sa neviete nabažiť prírody, máme pre vás ešte jedno miesto, ktoré nie je úplne prepchaté turistami. Je to Bamboo Forest, čiže bambusový les. Nachádza sa tiež v centre uprostred všetkých sklenených budov, no ponúka ozajstnú oázu oddychu.

Nakoniec sme si nechali úplnú perlu – majestátne Niagarské vodopády. Je pravda, že na ne potrebujete minimálne jeden celý deň. Niagarské vodopády sú naozaj obrovská turistická atrakcia a prírodný div. Loďou sa dostanete až takmer pod ne alebo sa vydajte do tunelov v skale a spoznajte ich z iného uhla pohľadu. Nezabudnite si navliecť pršiplášť, inak budete mokrí ako myš.

Celá lokalita môže pripomínať kanadské Las Vegas, najmä kvôli desiatkam výškových, moderných hotelov s nádhernými výhľadmi. Vodopády sú každú noc vysvietené, najmä ich najznámejšia časť Horseshoe. Máli sa vám? Počkajte si do polnoci na nádherný ohňostroj.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Splň si sen za pár eur: Zimný Island už od 35€! (BLACK FRIDAY ZĽAVA) https://t.co/bZjqXhRAFH #letenky12 hodín dozadu
BLACK FRIDAY PECKA DŇA: All inclusive Egypt s letenkami a 5*hotelom za 651€ https://t.co/EqxHIc2OCK #dovolenky13 hodín dozadu
PONUKA DŇA: Srí Lanka s letenkami, 4*hotelom a raňajkami za 1014€ https://t.co/79lRROl7Yd #dovolenky14 hodín dozadu
Leteli sme do Dubaja s flydubai a týchto 5 vecí nám spríjemnilo let https://t.co/5AgXODxlGc #cestopisy16 hodín dozadu
MEGA: Letenky Emirates do exotických destinácií na túto zimu už od 389€! https://t.co/TYHfg89dik #letenky17 hodín dozadu
Všetky letenky Emirates sú flexibilné, bezplatné poistenie na COVID platí opäť až odvolania! https://t.co/p2HgumuMD8 #letenky17 hodín dozadu
Slovak Lines spustil akciu: Každý druhý lístok zadarmo https://t.co/ostFcb7ylZ #novinky17 hodín dozadu
Digitálny COVID pas na cestovanie: kde ho získam, koľko platí a ako si ho stiahnuť do mobilu? https://t.co/k2p1IUqqTI #letenky17 hodín dozadu
Ryanair bude mať novú základňu na Madeire https://t.co/4aBgdp1wMX18 hodín dozadu
Cestovanie do Portugalska: od 1. decembra treba ku vstupu negatívny test https://t.co/p2CGtKnTeo #novinky18 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore