Nájdeš nás aj na:

Amerika

Ujdi pred koronou do exotiky: Ostrov Svätého Martina z Viedne za 569€!

Ujdi pred koronou do exotiky: Ostrov Svätého Martina z Viedne za 569€!

Nádherný a obľúbený ostrov Sv. Martina je tu po dlhšom čase s výbornou letenkou z Viedne za 569€! Letíš s Air France/KLM s jedným prestupom v Amsterdame/Paríži, v horúcich termínoch od marca do augusta a v cene máš len príručnú batožinu, no čo viac v Karibiku budeš potrebovať? Hurá na Holandské Antily!

Reklama

Ostrov Svätý Martin sa delí na francúzsku a holandskú stranu. Obe strany požadujú od návštevníkov test na COVID-19 najneskôr 72 hodín pred odletom. Takisto musia vyplniť formulár, mať rúško na letisku a nechať si odmerať teplotu po príchode. Na ostrove sa vyžaduje social distancing.

Ak budeš potrebovať absolvovať COVID-19 test (podľa aktuálnych podmienkach áno), môžeš si ho ako klient Pelikána dohodnúť pohodlne a jednoducho na konkrétny termín. Taktiež platí, že po návrate z Karibiku treba absolvovať domácu izoláciu a na 5. alebo 6. deň aj test (hradený štátom), ktorým sa v prípade negatívneho výsledku izolácia končí. Nech sa páči, tu sú letenky, vyber si vhodný termín po kliknutí na odkazy nižšie.

V ponuke sú aj letenky v luxusnej biznis triede Air France na Ostrov Svätého Martina za 2 319 eur. Bežná cena sa pritom pohybuje od 3-tisíc eur vyššie.

Pelikán preplatí stornopoplatok, ak budete mať pozitívny test

Novinka od Pelikána! Kúp si k letenke alebo pobytu poistenie a automaticky dostaneš BONUS v podobe preplatenia stornopoplatku, pokiaľ nebudeš môcť odletieť kvoli pozitívnemu COVID-19 testu! Tento bonus získajú automaticky všetci cestujúci, ktorí si zakúpili poistenie STORNO alebo ISTOTA od 1.1.2021 – vrátane.

Ostrov obmývaný azúrovým morom, posiaty nádherne zelenými palmami, bielym pieskom a na celom svete známy aj vďaka pláži Maho. Len tu totiž máte jedinečnú možnosť zažiť, ako lietadlá pristávajú kúsok od pláže, desiatky metrov nad hlavami turistov, ktorí sa spokojne kúpu na pláži. Svätý Martin ale nie je len o pláži Maho. Ak hľadáte tip na super exotickú dovolenku v Karibiku túto letenku od Air France vám môžeme len a len odporučiť.

maho-beach-pristavanie-lietadiel

Vo francúzskej časti ostrova je oficiálnou menou EURO, v holandskej časti ostrova je oficiálnou menou DOLÁR. EURO je však bežne akceptované aj v holandskej časti ostrova. Na dovolenku na Svätom Martine vám stačí cestovný pas s platnosťou minimálne 6 mesiacov po ukončení pobytu v krajine.

saint-maarten-zaliv

Kúpať sa na južnom konci pláže Maho je nezabudnuteľný zážitok. Tam sa totiž rozprestiera ranvej frekventovaného letiska Princess Juliana International Airport (SXM). Keďže dĺžka dráhy je len 2180 metrov, lietadla prilietavajú extrémne nízko. Pravdupovediac, na tejto pláži zrejme nebudete tráviť veľa času – je veľmi hlučná.

pristavajuce-lietadlo

Pozorovanie lietadiel je tu tak obľúbenou činnosťou, že rozpis príletov a odletov nájdete v každej kaviarni a reštaurácii poblíž.

svaty-martin-jedlo

Ostrov s rozlohou 88 kilometrov obídete celý autom približne za päť hodín. Ponúka ultimátnu exotickú dovolenku aj počas lockdownu v Európe. Užijete si do sýtosti tyrkysové more, nádherné pláže, horúcu klímu, vodné športy a mnoho ďalšieho.

svaty-martin-plaz

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

ČSA vyhlásili insolvenciu, lety budú prevádzkovať naďalej https://t.co/kutbnFfEfd #novinky4 hodiny dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Egypt so 4*hotelom a letenkami z Bratislavy od 490€ https://t.co/9kB67sX3eQ #dovolenky9 hodiny dozadu
Slovenské národné parky sú medzi najkrajšími v Európe. Briti ich zaradili na 3. miesto https://t.co/WrhUTLCvVF #novinky10 hodiny dozadu
Mexiko uvoľnuje opatrenia. Presúva sa z oranžovej fázy do žltej https://t.co/2lBTNiDnt7 #novinky10 hodiny dozadu
Čierna Hora je otvorená, po novom vyžaduje PCR test nie starší ako 72 hodín https://t.co/Dl8zOkqGIV #letenky11 hodiny dozadu
Dánsko predĺžilo obmedzenia vstupu cudzincov do 5. apríla https://t.co/OXRfRQ5Fya #novinky11 hodiny dozadu
Ak sa EÚ nedohodne, Rakúsko aj tak zavedie COVID pas už na jar https://t.co/BPNNyDgIwZ11 hodiny dozadu
Boeing 737 MAX vo farbách Smartwings už opäť lieta https://t.co/Dz7uOVa4OO #novinky11 hodiny dozadu
Procida, malá bodka na mape, je talianske hlavné mesto kultúry 2022 https://t.co/fIvaQWyENa #cestopisy1 deň dozadu
Karibský ostrov Curaçao je naďalej dostupný Slovákom. Stačí PCR test a registrácia https://t.co/Paj1375iMT #novinky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore