Nájdeš nás aj na:

Amerika

Karibik sa otvára pre turistov. Tieto krajiny možno navštíviť už toto leto

Karibik sa otvára pre turistov. Tieto krajiny možno navštíviť už toto leto

Opatrenia na zastavenie šírenia pandémie COVID-19 už sa v niektorých častiach postupne uvoľňujú a jedna z oblastí, ktorú nový koronavírus nejak významne nezasiahol je Karibik. Aj preto sa mnohé ostrovčeky otvoria ešte v júni. Prestížny magazín Lonely Planet aktualizoval ich zoznam a tiež podmienky vstupu.

Reklama

Barbados tiež na zozname

Premiérka Barbadosu Mia Amor Mottley oznámila, že po 35 dňoch žiadnych nových prípadov COVID-19 krajin 12. júla opäť otvárať svoje hranice turistom zo zahraničia.

Návštevníci z vysokorizikových krajín (tých, ktorí za posledných sedem dní navštívili viac ako 10 000 nových prípadov), sa vyzývajú, aby 72 hodín pred odchodom na Barbados absolvovali test COVID-19 PCR. Ten si možno spraviť priamo na letisku Viedeň alebo v Prahe. Návštevníci z krajín s nízkym rizikom môžu vykonať test do jedného týždňa pred odchodom.

Všetci cestujúci musia poskytnúť dôkaz o negatívnom teste a dodržiavať protokoly o spoločenskom distancovaní a na letisku nosiť rúško.

Prvé lety cez USA sú naplánované na 25. júla (Jet Blue) a 5. augusta (American Airlines). Očakáva sa, že spoločnosť British Airlines obnoví lety 18. júla, zatiaľ čo spoločnosť Virgin Atlanic sa vráti 1. augusta. Caribbean Airlines by sa mali vrátiť v polovici júla.

Miniostrovček Aruba medzi prvými

Premiérka z Aruby, Evelyn Weber-Croesová, predbežne oznámila že v časovom rozmedzí od 15. júna do 1. júla dôjde k opätovnému otvoreniu ostrova pre zahraničných turistov.

„Ako krajina, ktorá je silne závislá od cestovného ruchu, sa pripravujeme na opätovné prijatie turistov, ale urobíme to len vtedy, keď budú zavedené správne postupy na zaistenie bezpečnosti návštevníkov a našich ľudí,“ uviedla predsedkyňa vlády ešte 8. mája.

Ostrovná krajina vydala špeciálna protokoly, ktoré podľa tlačovej správy „dodržiavajú najvyššie normy v oblasti zdravia, hygieny a sociálneho odstupu“. Všetky subjekty cestovného ruchu sa tomu už prispôsobujú a otvoreniu hraníc by tak od 15. júna nemalo nič brániť.

Akciové letenky do Karibiku

Svätá Lucia bude vyžadovať test

Minister cestovného ruchu ostrova Svätej Lucie, Dominic Fedee, oznámil, že prvá fáza opätovného otvorenia Svätej Lucia pre turistov začne 4. júna. Najprv bude zrušený zákaz medzinárodných letov zo Spojených štátov. Väčšina Európanov na Svätú Luciu lieta práve s medzipristátím v USA (Delta Air Lines).

„Naša stratégia chráni štátnych príslušníkov a návštevníkov pred hrozbou COVID-19 prostredníctvom predbežného testovania. Zavádzame denný skríning a monitorovanie personálu a návštevníkov, pravidelnú dezinfekciu na frekventovaných miestach a nové protokoly o spoločenskom odstupe,“ vysvetľuje tlačová správa cestovného ruchu Svätá Lucia.

Svätá Lucia sa chystá otvoiť 1500 hotelových izieb v krajine. Medzi nové protokoly pre návštevníkov patrí dôkaz o negatívnom teste do 48 hodín, používanie rúšok a dodržiavanie dostatočných odstupov.

Bahamy by to radi stihli do 1. júla

Predseda bahamskej vlády Dr. Hubert Minnis oznámil predbežné plány na opätovné otvorenie hraníc krajiny najneskôr 1. júla. Bude to závisieť najmä od počtu infikovaných na ochorenie COVID-19 v krajine.

„Tieto dátumy sa môžu meniť v závislosti od okolností. Upravíme podmienky, ak uvidíme zvýšený výskyt infekcie COVID-19 alebo ak zistíme, že protokoly a postupy nie sú dostatočné.“

Antigua a Barbuda

Ostrovná krajina oznámila, že otvorí svoje hranice pre návštevníkov už 1. júna. Počiatočné plány hovorili o povinnej 14-dňovej karanténe, miestni politici však napokon tento nápad neschválili.

„Myslíme si, že priemerná dĺžka pobytu bude sedem dní a nie 14 dní,“ povedal lokálny minister informácií Melford Nicholas. „Tým pádom nie je možné uvaliť na potenciálneho návštevníka štrnásťdňovú karanténu.“

Krajina však bude po príchode od návštevníkov vyžadovať negatívny test na COVID-19 vykonaný priamo na mieste. Jeho cena zatiaľ nie je známa.

Portoriko

Vláda Wanda Vazqueza oznámila opätovné otvorenie pláží, reštaurácií a ďalších podnikov od 26. mája.

Štátna agentúra pre cestovný ruch tiež zaviedla systém zlatých hviezd pre podniky pôsobiace v cestovnom ruchu, ktoré po novom musia dodržiavať prísne hygienické normy.

Portoriko je zatiaľ otvorené len pre občanov Spojených štátov amerických, ale to sa najbližšie týždne s veľkou pravdepodobnosťou zmení. V rámci štvorfázového plánu opätovného otvorenia krajina oficiálne otvára svoje hranice turistom 15. júla.

Dominikánska republika

Ministerstvo cestovného ruchu v Dominikánskej republike oznámilo, že krajina otvorí svoje hranice návštevníkom opäť 1. júla.

„Dominikánsky cestovný ruch je pripravený začať prijímať návštevníkov zodpovedným spôsobom od 1. júla, a to v súlade s odporúčaniami národných a medzinárodných organizácií o hygiene, dezinfekcii a sociálnom odstupe,“ uviedol v tlačovej správe minister cestovného ruchu Francisco Javier Garcia.

Grenada

Grenadský premiér Dr. Keith Mitchell oznámil predbežné plány na opätovné otvorenie krajiny v júni.

„Spoločne sme sa dohodli, že začneme postupne zmierňovať obmedzenia cestovania, pretože pandémia v regióne je do značnej miery nízka,“ uviedol premiér v článku uverejnenom v lokálnom časopise.

Dodal, že portorická vláda, letecké spoločnosti a hotely teraz dokončujú pravidlá o postupnom otváraní. Za predpokladu, že sú k dispozícii potrebné protokoly, očakáva Mitchell otvorenie hraníc v prvom júnovom týždni.

Turks a Caicos

Ostrovná krajina Turks a Caicos oznámila, že 22. júla uvoľnuje svoje hranice pre turistov zo zahraničia. Lety z USA, Kanady a Európy sa obnovia „akonáhle to bude možné“.

Medzinárodné letisko Providenciales sa opäť otvára 22. júla.

„Prijímame všetky preventívne opatrenia, aby sme zaistili bezpečnosť ostrovov a zlepšili výnimočné skúsenosti a starostlivosť, ktorú poskytuje miesto určenia a naši pohostinní partneri na svetovej úrovni. Našim zámerom je opatrné reštartovanie odvetvia cestovného ruchu a položenie základov pre krátkodobé a dlhodobé oživenie.“ Uvádza v tlačovej správe Pamela Ewing, riaditeľka cestovného ruchu ostrovov Turks a Caicos.

Jamajka

Predseda jamajskej vlády Andrew Holness oficiálne oznámil otvorenie hraníc svojej krajiny turistom od 15. júna. Jamajka implementovala „protokoly o opätovnom vstupe“, ktoré zohľadnili úroveň rizika príchodu cestujúcich.

Podľa tlačovej správy budú všetci cestujúci vstupujúci do krajiny „motivovaní k tomu, aby sa podrobili testovaniu“.

Ktoré aerolinky lietajú do Karibiku

Aerolinky Delta Air Lines (najväčšie aerolinky na svete) oznámili júnové lety do týchto destinácií:

  • Aruba
  • Bermudy
  • Bonaire
  • Kingston, Montego Bay (Jamajka)
  • Nassau (Bahamy)
  • Turci a Caicos
  • Punta Cana a Santo Domingo (Dominikánska republika)
  • San Juan (Portoriko)
  • Svätý Martin
  • Svätý Tomáš

American Airlines ohlásili lety do Karibiku na leto. Od 4. júna už lietajú na ostrovy Antigua a Barbuda.

Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky4 hodiny dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky4 hodiny dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky8 hodín dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky8 hodín dozadu
PR manažér Pelikána: Zvykli sme si na lacné letenky. Zdražovanie je takmer isté https://t.co/WUARI1vYfF8 hodín dozadu
Kedy budeme môcť vycestovať do Thajska? Krajina je zatiaľ opatrná https://t.co/oO3mens3Xi8 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky9 hodín dozadu
Wizz Air už lieta do Abu Dhabi. Prvý let sa uskutočnil včera (FOTO) https://t.co/IECvpZB95f #novinky9 hodín dozadu
TOP letenky do 100€ s odletom na jeseň 2020 https://t.co/E9I6yV5qXG #letenky9 hodín dozadu
Spoločnosť Qatar Airways zavádza povinné štíty na tvár pre cestujúcich https://t.co/7uQlj7hLmM #novinky10 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore