Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Objav ďaleký ostrov Guam! Letenky z Budapešti máme za 729€ aj s podpalubnou batožinou

Objav ďaleký ostrov Guam! Letenky z Budapešti máme za 729€ aj s podpalubnou batožinou

Guam je ostrov, ktorý sa nachádza v blízkosti najhlbšieho miesta všetkých oceánov. Hoci je svojou odľahlou polohou ďaleko takmer od všetkého, ty máš k nemu teraz veľmi blízko! Kúp si ešte dnes letenky za jedinečných 729€. Na dovolenku snov na najväčší ostrov súostrovia Mariány poletíš v kombinácii aeroliniek SWISS a United Airlines.

Reklama

Lacné letenky na ostrov Guam

 • Odkiaľ? Z Budapešti s 2x prestupom (Zurich, Tokio)
 • S kým? Aerolinky SWISS a United Airlines
 • Kedy? November 2022 – Marec 2023
 • Príklad? Termín 11. – 23. máj 2020 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, podpalubná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA (zľava 10€ na objednávku)

Akciové letenky na ostrov Guam

Ubytovanie na ostrove Guam

Hľadáš výhodné ubytovanie? Pelikán má vlastné pobyty za super ceny (nech sa páči, odporúčam skontrolovať pred kúpou letenky kompletný balíček s hotelom) a kamoší sa okrem toho aj s Booking.com a Airbnb.com. 

Ubytovanie na ostrove Guam vieš rezervovať priamo cez Pelikán. Pelikán sa kamoší s najväčším predajcom ubytovania na svete (Booking.com) a ubytovanie môžeš rezervovať už od 63€/noc.

Čo robiť, vidieť a zažiť na ostrove Guam?

Ísť na Guam, ostrov v Tichom oceáne, a nevyskúšať potápanie, je ako ísť do Talianska a neochutnať pizzu. Nájdeš tu jeden z najpestrejších podmorských svetov vôbec, s priezračnou vodou a krásnymi koralmi. Hoci je Guam malý-veľký ostrov s populáciou asi 164 tisíc, čakajú ťa tu rôzne typy dobrodružstiev. Windsurfing, paddle boarding, vodné lyžovanie, pozorovanie delfínov aj turistika. Stačí si vybrať. A určite navštívte Pacifický národný historický park.

Ostrov je miestom, kde sa stretáva veľa rozličných kultúr a cítiť to i v miestnej kuchyni. Desiatky reštaurácií ponúkajú zmes amerických, európskych a ázijských pochúťok. Ochutnaj lokálne špeciality ako Chamorro barbecue, červená ryža či kura kelaguen.

Guam je okrem iného známy pohostinnosťou miestnych obyvateľov, ktorí milujú smiech, pohodu a vymienanie si príbehov z ciest či života. Nebuď prekvapený, ak ti pri prechádzke po pláži ktosi ponúklne drink alebo tanier dobrého jedla či začne nenútenú konverzáciu.

Cestovné doklady na Guam

Pri vstupe na ostrov Guam platia rovnaké podmienky ako pri vstupe do USA, keďže je to americké územie. Budete sa preto okrem preukázania pasom musieť registrovať cez ESTA – Electronic System fot Travel Authorization, automatizovaný americký vládny systém, ktorý umožňuje vycestovať do USA. Prostredníctvom ESTA môžete požiadať a následne získať povolenie online. Je povinná od roku 2009 v rámci posilnenia bezpečnosti a cestujúci sú povinní získať elektronické povolenie pred cestou do Spojených štátov. Zistite, ako získať povolenie ESTA na vstup do USA (postup krok po kroku).

Do USA treba mať stále aj kompletné očkovanie proti covid (2 dávky). Test pred odletom sa už nevyžaduje.

Kedy cestovať na Guam?

Letenky od nás teraz kúpite v ten najlepší čas. Monzúnová sezóna začína na ostrove v júli a trvá až do novembra. Odporúča sa sem preto cestovať začiatkom roka, na jar a začiatkom leta, keď je obdobie sucha.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  2.6/5 - (15 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore