Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Najkrajší kút Grécka? Lefkada, ostrov windsurfingu + letenky k tomu!

Najkrajší kút Grécka? Lefkada, ostrov windsurfingu + letenky k tomu!

Lefkada je nádherný ostrov v srdci Iónskeho mora, ktorý s gréckou pevninou spája most. Karibské Grécko, ako sa tomuto krásnemu kúsku sveta hovorí, je domovom krásnych pláží. Tie sú tak jedinečné, že sú hlavným dôvodom návštevy ostrova tisíckami ľudí každý rok. Ak hľadáš skutočnú exotiku, Lefkada je správnou voľbou. Na Lefkadu lieta po novom spoločnosť Lauda z Viedne.

Reklama

Lacné letenky na Lefkadu

  • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
  • S kým? Letecká spoločnosť Lauda
  • Kedy? jeseň 2020
  • Príklad? Termín 1. –8. október 2020 (POZRI KALENDÁR)
  • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Ak si videl(a) fotku s nádhernou tyrkysovou vodou, určite to bola Lefkada! Medzi najznámejšie pláže patrí napríklad Kathisma, Egremni či Porto Katsiki.

Dovolenka na tomto ostrove však ani zďaleka nebude len o vylehovaní na pláži. Navštív krásne vodopády Dimossari, ktoré sú nádherným miestom na plávanie.

Vodopády Dimossari

Lákadlom je aj hrad Agia Mavra zo 14. storočia. Na severejnej časti ostrova nájdeš kostol Agios Ioannis Antzoussis postavený na skale. Hovorí sa, že tu v 1. storočí kázal Apoštol Pavol.

Hrad Agia Mavra

Hlavné mesto ostrova, rovnomenná Lefkada, je známa farebnými budovami, kostolíkmi a dláždenými uličkami. Mesto prežilo v minulosti silné zemetrasenie, to by si však už dnes ani nespoznal(a). Malý prístav, množstvo reštaurácií a kaviarničiek. Je to naozaj utešené mestečko.

Lefkada Town

Lefkada je skvelým miestom pre dobrodruhov. Vyskúšaj windsurfing alebo paragliding. Pláž Vassiliki je dokonca mnohými považovaná za najlepšie miesto na windsurfing v Európe.

Pri Cape Lefkatas, na juhozápadnom cípe ostrova, stojí na skale maják. Je cieľom mnohých romantických prechádzok, pri ktorých návštevníci pozorujú západ slnka na úžasnom pozadí. Ak si už tu, nezabudni sa pozrieť na ruiny chrámu Apollo.

Cape Lefkatas
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Ryanair po takmer 4 mesiacoch začal opäť lietať z Bratislavy https://t.co/oDkrutKJ6W #letenky20 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky1 deň dozadu
Anglicko ruší povinnú 14-dňovú karanténu, Slovákov sa to netýka https://t.co/7ESrLJ0y0m #novinky1 deň dozadu
Slovinko, pobaltské štáty a Cyprus vyradili Česko zo zoznamu bezpečných krajín https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky1 deň dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky1 deň dozadu
Po príchode z rizikových krajín sa stačí ohlásiť na úrad a zostať v izolácii https://t.co/yRVhaImUw4 #novinky1 deň dozadu
PONUKA DŇA: Predĺžený víkend v auguste na Cypre v 3*hoteli za 259€ https://t.co/akaoHvd8l9 #dovolenky2 dni dozadu
Česko už nie je pre Slovincov bezpečné, cesta do Chorvátska s obmedzeniami https://t.co/xKtC2u6MiY #novinky2 dni dozadu
Veľká Británia od 6. júla zruší povinnú karanténu pre turistov zo 75 krajín https://t.co/7ESrLIIWBM #novinky2 dni dozadu
Pri ceste do Grécka nezabudnite vyplniť online dotazník https://t.co/wADZn4OYHE #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore