Nájdeš nás aj na:

Amerika

Letenky do Európy aj Ameriky na krídlach LOT z Ostravy od 49€! (+parking ZDARMA)

Ostrava je skvelým riešením aj pre slovenských turistov – napríklad pre cestujúcich zo Žiliny a okolia, ktorým cesta na letisko trvá len hodinku a dvadsať minút. Navyše, ak letíš s aerolinkami LOT, na letisku Ostrava máš parkovanie ZDARMA. Poďme sa spoločne pozrieť, kam a za koľko sa môžeš dostať z Ostravy.

Reklama

Aké benefity ťa čakajú na krídlach Dreamlinera? Okrem iného ťa určite potešia rýchle prestupy, pivo, víno a super jedlo na palube.

Letenky z Ostravy s LOT

Prečo letisko Ostrava?

Keď píšeme o širokej ponuke leteniek, myslíme to vážne aj pri letisku Ostrava. Vyberať totiž môžeš z obľúbených európskych destinácií alebo si to namieriť do zámoria. LOT zaisťuje päťkrát do týždňa pravidelné spojenie na trase Ostrava – Varšava. Letecký poriadok bol navyše zostavený tak, aby po prílete do Varšavy umožňoval krátky a ľahký prestup na nadväzujúce linky po Európe.

USA alebo Kanada? Letisko Leoša Janáška Ostrava má oboje. Medzi letenkami nájdeš kozmopolitné Toronto, jedinečný New York, umením presiaknuté Chicago, ale aj Los Angeles alebo slnečné Miami.

Prečo si vybrať aerolinky LOT?

Poľské národné aerolínie patria k najstarším a najtradičnejším leteckým spoločnostiam na svete. Za posledné roky však prešla letecká flotila výraznou obmenou a vďaka tomu patrí, čo sa týka komfortu pre cestujúcich, medzi špičku. Na všetkých trasách dostanú cestujúci menšie občerstvenie zadarmo. Na diaľkových linkách je štandardné teplé jedlo a alkoholické aj nealkoholické nápoje. Pri letoch do Ameriky a Ázie je k dispozícii aj zábavný systém, ktorý si užiješ na obrazovkách zabudovaných v sedačkách.

K letenkám LOT Polish Airlines teraz parkovanie ZADARMO

Cestujúci na linke Ostrava – Varšava môžu aktuálne využiť špeciálnu akciu v podobe bezplatného parkovania na letisku Leoša Janáčka (platí do 31.12.2024).

 • Lístok, ktorý obdržíš pri vjazde na parkovisko, vymeníš na prepážke pri odbavení za kupón na parkovanie zadarmo.
 • V prípade online check-inu si kupón vyzdvihneš po predložení palubnej vstupenky na prepážke Informácií v odletovej hale.
 • Parkovanie zadarmo sa vzťahuje iba na parkovisko P1.

Servis a služby na letisku Ostrava

Na letisku sa nachádza jeden malý a teda veľmi príjemný terminál. Je prehľadný a odbavenie zaberie len chvíľu. No nie je to senzácia?! V areáli letiska je k dispozícii neobmedzené Wi-Fi pripojenie zdarma. Nájdeš tu aj kaviareň, bistro či detské kútiky. Letisko je otvorené 24 hodín.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore