Nájdeš nás aj na:

Amerika

Cestovanie na Guadeloupe: k vstupu treba negatívny test a vyžaduje sa 7-dňová karanténa

Cestovanie na Guadeloupe: k vstupu treba negatívny test a vyžaduje sa 7-dňová karanténa

Karibský ostrov Guadeloupe v januári sprísnil podmienky vstupu pre cestuújcich zo zahraničia. Najnovšie treba predložiť negatívny PCR test nie starší ako 72 hodín a tiež absolvovať 7-dňovú karanténu po príchode a ďalší test. Výnimku majú len cestujúci prichádzajúci z vedľajšieho ostrova Martinik.

Reklama

Ak návštevníci po prílete na Guadeloupe nepredložia negatívny PCR certifikát, budú mať povinnosť podrobiť sa testu priamo na letisku. Títo cestujúci budú zástupcami regionálnych francúzskych zdravotníckych úradov sprevádzaní do testovacieho centra Covid Vigilance na letisku.

V prípade, že sa od návštevníkov vyžaduje, aby vykonali test 48/72 hodín pred návratom do domovskej krajiny, budú mať možnosť tak urobiť na letisku. PCR testy pre turistov sú na Guadeloupe bezplatné.

Prečo je Guadeloupe skvelý nápad na dovolenku?

Leží v Karibskom mori a ako dvojostrov vraj pripomína motýľa. Možno si z geografie pamätáte, že ho zaraďujeme do súostrovia Malé Antily. Život, obchod aj zábava sa sústreďujú na jeho dvoch hlavných ostrovoch Basse Terre a Grand Terre. No ku Guadelopue patrí aj niekoľko menších ostrovčekov. Nejeden západný kolonizátor sa tu snažil nadobudnúť svoj vplyv, no podarilo sa to až Francúzom, koniec koncov, dodnes je to francúzske zámorské územie, raj na Zemi s plážami s bielym pieskom a tyrkysovým morom, vodopádmi a termálnymi prameňmi.

Lacné letenky na Guadeloupe

 • Odkiaľ? Letíš z Budapešti s jedným prestupom v Paríži
 • S kým? Letecká spoločnosť Air France
 • Kedy? Marec – jún 2021
 • Príklad? Termín 4. – 18. apríl 2021 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA (zľava 10€ na objednávku)

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť na Guadeloupe?

Začnite tam, kde vás vysadí lietadlo – v najväčšom meste ostrova Pointé à Pitre. Mieša sa tu koloniálna kultúra Francúzov s miestnym karibským vplyvom. Tí ovládali tento ostrov od druhej polovice 17. storočia, od toho istého obdobia tu však funguje ešte čosi iné – miestny trh. Choďte tam s prázdnym žalúdkom, najete sa, verte nám. Ponúkať vám budú čerstvé ovocie, zeleninku alebo ryby z lokálnych vôd. Chutia skvele. Tak ako kreolská kuchyňa!

Kde dnes ešte stretnete Jacquea Costeaua? V najznámenšej potápačskej lokalite na tomto dvojostrove, pomenovali ju totiž po ňom. Podmorský svet však môžete spoznávať aj na okružnej plavbe loďou.

Samozrejme, najväčším lákadlom tohto dvojostrova sú jeho dokonalé pláže s jemným bielym pieskom. Výber je na vás, socializovať sa s miestnymi a turistami môžete najmä na plážach v letoviskách Gosier, Saint-Anne a Saint-François alebo na najnavštevovanejšej pláži Grande Anse. Zašportovať si ľudia chodia na východné pobrežie a za romantikou sa chodí na opustené miesta do Anse Tarare.

Keď už tu budete, nevynechajte národný park pod najvyššou horou Basse-Terre, na ktorú môžete samozrejme aj vyliezť, nie je to až také náročné.

Cestovné doklady na Guadeloupe

Ak váš pobyt na ostrovoch neprekročí hranicu 90 dní a cestujete len ako turisti, na vstup na toto územie nepotrebujete víza. Ako cestovný doklad vám postačí platný cestovný pas.

Kedy cestovať na Guadeloupe?

Teplota sa tu celý rok pohybuje od tých 23 až 30 stupňov, Hoci podnebie je tu tropické, neznesiteľné 40-tky teploty tu nezažijete. Neustále tu totiž vejú pasáty. Navštíviť toto karibské územie teda môžete kedykoľvek.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore