Nájdeš nás aj na:
grancanaria

Európa

Kanárske ostrovy na jar aj v lete z Viedne od 100€! Rezervuj Gran Canariu

Kanárske ostrovy na jar aj v lete z Viedne od 100€! Rezervuj Gran Canariu

Existuje veľa dôvodov, prečo si vybrať Gran Canariu ako svoju dovolenkovú destináciu v každom ročnom období. Jej privilegované podnebie a pláže sú len dvoma z nich. Na tomto ostrove nájdeš aj mimoriadne prírodné dedičstvo a nádherné prostredie pre vodné športy. Gran Canaria a jej rozmanitosť sú ohromujúce. Zistíš to ihneď po príchode. Rezervuj letenky na Kanárske ostrovy cez Pelikán so zľavou 10 eur cez našu pelikánsku aplikáciu. Zľavový kód je PECKYAPPKA.

Reklama

Akciové letenky na Gran Canariu

Prečo navštíviť práve Gran Canariu?

Ako vo filme Duna

Maspalomas je chránená prírodná rezervácia, ktorá sa tiahne na 4 km2. Stačí jeden pohľad na široké pieskové duny a toto miesto ťa prenesie rovno na Saharu. Maspalomas sa nachádza na južnom pobreží Gran Canarie. Kombinácia modrého neba, azúrovej vody a pieskových dún je nezabudnuteľná.

Gran Canaria má nádherné pláže

Gran Canaria je posiata krásnymi plážami pre každý typ dovolenkára. Medzi najobľúbenejšie patria pláže Playa des Ingles, Puerto Rico, Las Canteras a Mogan. Ak hľadáš pokojnejšiu pláž, vyber sa na Pacito Bea, Montana de Arena alebo Las Maranuelas.

Fotogenické pobrežné mestečká

Za bielymi vápencovými domčekmi sa môžeš vybrať do mesta Puerto de Mogan posiate ružovým, žltými a oranžovými kvetmi. Hoci je pomerne malé, aj tu nájdeš krásnu pláž a množstvo rezortov. Neďaleko sa anchádza mesto Arguineguin, ktoré je známe čistým nebom a úžasnými západmi slnka. 

Gran Canaria je úžasné miesto pre milovníkov hôr

Gran Canaria však nie je len o plážach a turistických rezortoch. Ak obľubuješ aktivíne dovolenky, si na správnej adrese. Vybrať sa môžeš na túru na vrcholy Pico de las Nieves alebo nezvyčajnú Morro de la Agujereada, ktorá vyrástla o 6 metrov od roku 2018 – je najvyššou horou na Gran Canaria. Chránená oblasť pohoria Aguimes ponúka nedotknutú scenériu spolu s aerchologickými pozostatkami a jaskyňami.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore