Nájdeš nás aj na:

Európa

Poď na Kanárske: Slnečná Fuerteventura na jar za 95€!

Poď na Kanárske: Slnečná Fuerteventura na jar za 95€!

Fuerteventura je ideálnou destináciou pre fanúšikov potápania vďaka štrbinám, jaskyniam, tunelom, previsom a skalným útvarom, ktoré sa nachádzajú na dne oceánov. Vďaka vynikajúcemu podnebiu, piesočnatým plážam s dunami, ohromujúcim prírodným krásam a modernej infraštruktúre je Fuerteventura ideálnou destináciou pre turistov.

Reklama

Lacné letenky na Fuerteventuru

 • Odkiaľ? Priamy let z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? Jar 2024
 • Príklad? 19. – 26. apríl 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, malá príručná batožina

Akciové letenky Fuerteventura

Fuerteventura: čo robiť, vidieť a zažiť na ostrove?

Fuerteventura je úžasná destinácia pre milovníkov windsurfingu a potápania. Na severe a juhu ostrova je viac ako 150 pláží, ktoré sa rozprestierajú na 340 kilometroch pobrežia. Na východnom pobreží nájdeš rozprávkové útesy a malé skryté zátoky. Ich plytké, krištáľovo čisté vody sú ideálne pre vodné športy: plachtenie, vodné lyžovanie, surfovanie, rybolov… a predovšetkým windsurfing. Existuje dlhý zoznam pláží, kde si môžeš užiť tento šport: napríklad Corralejo, Cotillo, Jandía, Caleta de Fuste, Cofete.

Dobrým spôsobom, ako spoznať najskrytejšie miesta ostrova, je preskúmať trate a chodníky, ktoré vás zavedú do oblastí nedotknutej prírody. Vyber sa na horu Tindaya alebo do prírodnej rezervácie Betancuria, najväčšej chránenej oblasti ostrova.

Fuerteventura je sopečného pôvodu a meria 110 km od severu na juh a 30 km naprieč v najširšom bode. Po tisíckach rokov erózie je ostrov plochejší ako jeho mladší susedia. Nováčikovia medzi návštevníkmi sú často prekvapení obrovskou rozmanitosťou scenérie od rozsiahlych „púštnych“ plání po nízke hory, zvlnené piesočné duny až po niektoré z najdlhších, najpiesočnatejších pláží na Kanárskych ostrovoch.

fuerteventura
fuerteventura pobrezie

Cestovné doklady na Fuerteventuru

Na cestu potrebuješ občiansky preukaz alebo cestovný pas.

Fuerteventura: kedy cestovať na tento krásny ostrov?

Každé ročné obdobie na Fuerteventure ponúka unikátnu atmosféru a podnebie je veľmi príjemné po celý rok. Priemerné teploty sa v zime pohybujú okolo 20ºC a v lete okolo 30ºC. V najteplejších letných mesiacoch presiahnu hranicu 30ºC.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  4.7/5 - (6 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore