Nájdeš nás aj na:
dalaman turecko

Letenky

Turecko od 69€ z Bratislavy! Čakajú ťa krásne pláže a poriadny kus histórie

Turecko od 69€ z Bratislavy! Čakajú ťa krásne pláže a poriadny kus histórie

V Dalamane, ktorý je známy svojimi nedotknutými plážami, bahennými kúpeľmi a chutnou kuchyňou, nie je núdza o pestré aktivity. Nachádza sa na juhozápadnom pobreží Turecka, takže je takmer zaručené, že váš tu čakajú nekonečné slnečné lúče. Či už snívaš o leňošení pri Modrej lagúne alebo o objavovaní starobylých miest, pri návšteve Dalamanu si prídeš na svoje.

Reklama

Lacné letenky do Dalamanu

 • Odkiaľ? Priamy let z Bratislavy
 • S kým? Letecká spoločnosť Ryanair
 • Kedy? jar 2024
 • Príklad? Termín 9. – 16. marec 2024 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, príručná batožina

Akciové letenky

5 dôvodov, prečo musíš aspoň raz zažiť Dalamán

1. Modrá lagúna

Krátkou prechádzkou z pláže Ölüdeniz sa nachádza rozprávková Modrá lagúna. Je to prírodná zátoka a chránený národný park s krásnou tyrkysovou vodou a množstvom pláží. V lagúne môžeš podniknúť aj rôzne aktivity ako paddle boarding a vodné bicykle. Ak tu stráviš celý deň, určite vyskúšaj paragliding alebo výlet do Motýlieho údolia, kde nájdeš samostatnú pláž.

2. Mesto duchov Kayaköy

Kayaköy je starovekou, teraz vyľudnenou, dedinou na v horách Taurus. Väčšina miestnych budov bola postavená v rokoch 1700 a opustené sú od 20. rokov 20. storočia. Kayaköy mal spočiatku okolo 20 000 obyvateľov. Tureckí aj grécki obyvatelia spolunažívali v mieri. Počas prvej svetovej vojny a rozpadu Osmanskej ríše bolo zavraždených mnoho Grékov na tomto území. Počas tohto nepokojného obdobia bolo zmasakrovaných toľko Grékov a kresťanských menšín, že do roku 1918 zomreli tisíce obyvateľov. Mnohí utiekli pred násilím a tí, ktorí prežili chaos, mesto definitívne opustili. Mnohí sa presťahovali do Grécka a už sa nevrátili. Dnes je mesto historickou atrakciou. Poď zažiť unikátnu atmosféru.

3. Prírodné termálne pramene

Niekoľko hotelov v tejto oblasti ponúka súkromné a dobre udržiavané prírodné horúce kúpeľné zariadenia s termálnou vodou načerpanou pre luxusný upokojujúci kúpeľ, po ktorom môžu nasledovať rôzne masáže a kozmetické služby. Pre rustikálnejší zážitok navštív neďaleký bahenný kúpeľ Dalyan – vonkajší prírodný prameň naplnený sivým bahnom, o ktorom sa hovorí, že zlepšuje zničenú pokožku. Ak chceš zažiť horúce kúpele s oriezračnou vodou v prírode, navštív pramene Sultaniye Springs. Hovorí sa, že termálne jazierka s ľahkou sírou odstránia všetky druhy chorôb.

Sultaniye Springs

4. Nádherné pláže

Slávne turecké pobrežie je len kúsok autom na východ, západ alebo juh od Dalamanu. Niektoré z najfrekventovanejších dovolenkových destinácií sú Marmaris, Incebel a Fethiye. Nádherná modrá voda a biele piesočnaté pláže sú skvelým miestom na oddych. Vybrať sa môžeš tiež na výlet loďou a pokochať sa členitým pobrežím. Je známe, že v tejto oblasti hniezdia aj korytnačky, takže ranná prechádzka môže odhaliť maličké vyliahnuté mláďatá, ktoré si cestujú do svojho nového domova v oceáne.

marmaris turecko

5. Lýkijské skalné hrobky

Odhaduje sa, že tieto impozantné hrobky pochádzajú z roku 400 pred Kristom a sú miestom odpočinku kráľov zo starovekého mesta Kaunos. Sú dychberúce a naozaj ich musíš zažiť. Vydať sa k nim môžete pešo túrou alebo loďou. Okolie len pridáva na veľkoleposti tohto starobylého miesta. Koryto rieky a lesy sú bohaté na divokú zver a prírodné krásy.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  3.6/5 - (14 votes)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore