Nájdeš nás aj na:

Európa

V nedeľu prechádzame na letný letový poriadok, v Bratislave pribudne viacero liniek

V nedeľu prechádzame na letný letový poriadok, v Bratislave pribudne viacero liniek

Leto síce začína až v júni, ale to letecké príde už tento víkend. Zmenou času zo zimného na letný v nedeľu 28. marca sa v letectve prechádza zo zimného na letný letový poriadok. Tento rok sa na letné pecky môžeme tešiť už od mája. Letisko Bratislava zverejnilo plány na nadchádzajúcu sezónu.

Reklama

V letnom poriadku pribudnú viaceré spojenia

Aktuálne je možné z Letiska M. R. Štefánika využiť 3 pravidelné letecké linky. Dopravca Wizz Air zabezpečuje lety do Londýna-Lutonu 1 x týždenne, dopravca Air Cairo prevádzkuje lety do egyptskej Hurghady a z nej rovnako raz týždenne a slovenský dopravca AirExplore lieta do švédskeho Štokholmu 2 x mesačne.

Prechodom na letný letový poriadok cez víkend z 27. na 28. marca pribudnú k uvedeným trom pravidelným linkám aj lety do Kyjeva-Žuljany (Wizz Air) a Londýna-Stanstedu (Ryanair).

Viac letov by malo na Letisku M. R. Štefánika pribudnúť od mája, kedy dopravcovia plánujú spustiť aj lety do Sofie, Skopje, Ľvova, Odesy (všetky lety Wizz Air) a tiež do Milána, Ríma, Bruselu-Charleroi, Alghera na Sardínii, Birminghamu, Edinburghu, Leedsu-Bradford, Manchesteru, Kyjeva-Boryspiľu a Dublinu (všetky lety Ryanair).

Od júna predáva dopravca Ryanair letenky z Bratislavy tiež do bulharského Burgasu, na Pafos na Cypre, na ostrov Korfu, na španielsku Malorku a do Malagy. Do konca júna navyše dopravca umožňuje zmeniť si zakúpený let bez poplatku.

Akciové letenky z Bratislavy na leto 2021

Leto má byť rušné aj na letisku Bratislava

Počas leta sú nahlásené aj charterové a pravidelné lety cestovných kancelárií do dovolenkových letovísk v Grécku, Turecku, Bulharsku, na Cypre, Kapverských ostrovoch, v Španielsku, v Taliansku či v Tunisku.

V období od 20. marca 2021 do 28. apríla 2021 platí podľa uznesenia vlády SR č. 160/2021 zákaz vychádzania, ktorý sa nevzťahuje na cestu na účel vycestovania do zahraničia, okrem cesty na rekreáciu v zahraničí.

Pri odletoch do zahraničia je potrebné v závislosti od jednotlivých destinácií preukázať sa negatívnym RT-PCR testom či zotrvať v karanténe, po prílete na Slovensko sa vyžaduje registrácia, domáca izolácia a testovanie na Covid-19.

Rekonštrukcia vzletových a pristávacích dráh v Bratislave

V období, počas ktorého nie je možné cestovať na dovolenky (konkrétne od 14. apríla do 24. apríla) prebehne na letisku rekonštrukcia križovatky oboch vzletových a pristávacích dráh. V uvedených dňoch bude letisko uzatvorené pre leteckú dopravu (okrem heliportov). 

„Rekonštrukcia križovatky dráh bola dlho plánovaná a leteckí dopravcovia boli o nej vopred informovaní, preto na dané obdobie letenky nepredávali. Rovnako cestovné kancelárie nenaplánovali na tieto dni žiadne turnusy. Je aj pozitívnou zhodou okolností, že rekonštrukcia, počas ktorej musí byť letisko úplne uzatvorené, prebehne v súbehu s obdobím platnosti zákazu vycestovať na dovolenky v zahraničí,“ uviedol Imrich Ancin, riaditeľ letovej prevádzky a člen predstavenstva Letiska M. R. Štefánika Bratislava.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodila dcérka Eliška.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

10 miest vo Švédsku, ktoré nie sú Štokholm, ale treba ich zažiť! https://t.co/hSJSjNNz1V #cestopisy15 minút dozadu
Ako si užiť Dubaj za 5 dní? Tu je kompletný bedeker a tipy redakcie https://t.co/LJH9i2qlFW #cestopisy15 minút dozadu
Oymyakon, Rusko. Najchladnejšie trvale obývané miesto na Zemi https://t.co/22J6B79GcX #cestopisy18 minút dozadu
PONUKA DŇA: Maurícius s letenkami z Viedne, 4*hotelom a polpenziou na 9 nocí za 1365€ https://t.co/p6Yk8MT8f5 #dovolenky2 dni dozadu
TOP 10 dog-friendly destinácií v Európe https://t.co/klhHVx1EPe #cestopisy2 dni dozadu
La Gomera: Neobjavený kút Kanárskych ostrovov s vlastným jazykom a dažďovým lesom https://t.co/ttXYzQ3iBM #cestopisy2 dni dozadu
Broadway v New Yorku je späť! Pri vstupe vyžaduje dôkaz o očkovaní https://t.co/L1wM0GXT8W #novinky2 dni dozadu
LACNÉ LETENKY NA ZIMU A JAR: Miláno, Rím či Zaragoza. Objednaj teraz od 9€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 dni dozadu
Nový režim OP plus: na ubytovanie v hoteli platia od 19. januára nové podmienky https://t.co/hnVf6AZOW3 #dovolenky2 dni dozadu
Koronavírus a cestovanie: aktuálne pravidlá, nový variant omikron a podmienky návratu na Slovensko https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore