Nájdeš nás aj na:

Európa

Marcový citybreak v Bordeaux od 20€. A so zľavou len za polovicu!

Marcový citybreak v Bordeaux od 20€. A so zľavou len za polovicu!

Na krásny juhozápad Francúzska ti teraz ponúkame spiatočné letenky v marci od 20€ a zlé ceny nie sú ani v apríli, v máji a júni. Njamä, ak použiješ našu desaťeurou zľavu! To sú tak peckové ceny, že ich nemôžeš odmietnuť! Mesto, ktorého atmosféra je umocnená skvelým vínom počas celého roka, proste musíš zažiť! 

Reklama

Lacné letenky do Bordeaux

Akciové letenky

Čo robiť, vidieť a zažiť v Bordeaux?

Bordeaux patrí jednoznačne k najväčším historickým šperkom nielen Akvitánie, ale celého Francúzska. Napokon mesto je zapísané aj na zozname chránených pamiatok UNESCO a pochádzajú odtiaľ najkvalitnejšie vína sveta.

Určite nevynechajte návštevu: Katedrály sv. Ondreja, krásny monument La Grosse Cloche, námestie na ľavom brehu rieky Garonne s názvom Place de la Bourse či nádhernú promenádu Quais de Bordeaux.  

Čo to z histórie

Bordeaux leží na rieke Garonne a jeho pôvod siaha hlboko do histórie, odhaduje sa na rok 1 pred naším letopočtom. Mesto prežilo veľa vojnových hrôz, kedy bolo najprv dobývané najrôznejšími okolitými kmeňmi a následne sa samo dostalo do náboženskej i občianskej vojny. Napríklad povestná bartolomejská noc si tu vyžiadala 300 obetí.

Medzi najvýznamnejšie míľniky jeho rozvoja patrí doba Karola Veľkého, ktorý z neho urobil hlavné mesto Akvitánska. V 13. až 15. storočí sa Bordeaux, politickým sobášom dcéry akvitánského vojvodu Eleonóry, dostalo pod anglickú nadvládu. V tom čase bolo dokonca považované za štvrté najvýznamnejšie mesto Anglicka. To zanechalo historické stopy, ktoré cítiť aj dodnes.

Cestovné doklady Bordeaux

Úplne vám postačí váš platný občiansky preukaz alebo pas.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

LIMITOVANÁ PONUKA: New York z Budapešti koncom roka za 299€! https://t.co/Royh1vRpeO12 hodín dozadu
TOP AKCIA na Tatry je späť: rezervuj pobyt na 3 noci, jednu dostaneš grátis https://t.co/jVYgZ69JDa #dovolenky14 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 4 noci na Zakynthosi v 3*hoteli s raňajkami za 269€ https://t.co/0rd08P5Afs #dovolenky14 hodín dozadu
Slovinsko zaradilo Česko na tzv. žltý zoznam krajín – karanténa pri vstupe povinná https://t.co/D86hM3ASaR #novinky16 hodín dozadu
Seychely teraz s 5*Qatarom za peckové ceny! Letenky od 599€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky17 hodín dozadu
Bangkok v top sezóne od 429€! Letíš z Viedne alebo Budapešti https://t.co/E1R4YgOmsP #letenky18 hodín dozadu
O tom, ako vznikol najfantazijnejší festival na Slovensku https://t.co/i3r6euYTzB #novinky19 hodín dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky19 hodín dozadu
Tipy na letné výlety pohodlne autobusom z Bratislavy za pár eur https://t.co/VBghs9cTUU #novinky19 hodín dozadu
Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť https://t.co/QOAvhIh2a4 #novinky19 hodín dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore