Nájdeš nás aj na:

Európa

Od 9. júna môžu do Francúzska vstúpiť zaočkovaní turisti bez PCR testu, pravidlá sa uvoľňujú aj pre zámorské územia

Od 9. júna môžu do Francúzska vstúpiť zaočkovaní turisti bez PCR testu, pravidlá sa uvoľňujú aj pre zámorské územia

Od 9. júna 2021 sa upravili podmienky vstupu cestujúcich do Francúzska podľa stavu aktuálnej epidemiologickej situácie a zaočkovanosti v krajine z ktorej prichádzajú. Krajiny sú zaradené do troch farebných skupín:  Pravidlá sa uvoľňujú aj v prípade ciest do tzv. francúzských zámorských území, kde už môžu opäť smerovať turisti za rekreáciou. Na karibské ostrovy ako Martinik či Guadeloupe tak možno cestovať buď na potvrdenie o očkovaní alebo s negatívnym PCR testom nie starším ako 72 hodín.

Reklama

Krajiny EÚ vrátane Slovenska, Austrália, Nový Zéland, Južná Kórea, Izrael, Japonsko, Libanon, Nový Zéland, Singapur

Do Francúzska môžu vstúpiť očkované osoby na ochorenie COVID-19, ktoré sa musia preukázať potvrdením o očkovaní proti COVID-19, ktoré je označené QR kódom.

Negatívny test PCR nie je potrebný. Maloleté osoby do 11 rokov, ktoré sprevádzajú dospelé očkované osoby sa nemusia preukazovať potvrdením ani negatívnym testom.

Neočkované osoby sa musia pri vstupe do Francúzska preukázať negatívnym PCR testom alebo negatívnym antigénovým testom nie starším ako 72 hodín (od vystavenia výsledku).

Pri cestách do francúzskych zámorských území platí nasledovné:

 • Potvrdenie o negatívnom RT-PCR teste, ktorý musia absolvovať všetci cestujúci starší ako 11 rokov, nie staršie ako 72 hodín
 • 7 dní sebaizolácie po príchode na ostrov v ubytovaní podľa vlastného výberu
 • Ďalší PCR test po 7. dňoch samoizolácie na ostrove
 • Cestujúci s kompletným očkovaním (2 dávky očkovacích látok uznaných a povolených Európskou úniou), ktorých posledná dávka je staršia ako 15 dní, sú oslobodení od sebaizolácie.
 • Pri spiatočnom lete do Paríža sa nevyžaduje žiadny test, musíte však brať do úvahy podmienky vstupu do vašej krajiny – pre Slovákov stačí registrácia a test po príchode domov na Slovensko, očkovaným a tým, ktorí prekonali COVID stačí registrácia, testovať sa už nemusia

Pred cestovaním spoločnosť Air France odporúča, aby si všetci cestujúci pred odletom skontrolovali súčasné požiadavky na testovanie a karanténu COVID-19 vo Francúzsku a zámorských departementoch.

Akciové letenky Air France do exotiky

Ak vieš po francúzsky, pomôže ti nasledovná grafika. Ak nevieš, podľa mňa to z nej vyčítaš tiež 😉


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore