Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Opera ti nič nehovorí? A čo tá v Sydney? S 5*Qatar Airways z Prahy za 659€

Nechať si ujsť túto letenku by bola veľká chyba! 5* letecká spoločnosť Qatar Airways ponúka spiatočné letenky do Sydney za skvelých 659 EUR! Len pripomíname, že bežná cena tejto letenky sa pohybuje v štvorciferných číslach. Letí sa z Prahy a naspäť sa vraciaš do Mníchova, takže si môžeš ako bonus pozrieť ešte aj túto metropolu. Termínov je plno od februára do decembra a v cene je samozrejma aj veľká 30kg batožina.

Sydney s Qatar Airways

✈ odlet z Prahy, návrat do Mníchova 🛄 30kg podpalubná batožina 🗓 február – december 2019

Praha – Sydney – Mníchov za 659 EUR REZERVUJ LETENKY

Sydney si zamiluješ na prvý pohľad

Lemujú ju národné parky a prenikajú priamo do jej srdca. Veľké časti prístavu sú obklopené kríkmi, zatiaľčo parky si predierajú svoju cestu pomedzi predmestia a mrakodrapy. Prirodzení obyvatelia sa tu objavujú na najmenej očakávaných miestach. Húfy líšok sa združujú za súmraku a počas noci sa potulujú a robia šum pomedzi predmestské kríky figovníkov, nadrozmerné pavúky sa zachytávajú v kútoch izieb, húsenice sa premávajú strechami terasových domov a kakadu so sírovo-žltým chocholom škrekotá zo zábradlia balkónov. Niekedy sa betónová džungľa Sydney premieňa na skutočnú džungľu a to robí toto miesto ešte výnimočnejším. Toto je dvadsať vecí, ktoré sa v Sydney oplatí vidieť a zažiť.

Hlavné mesto Austrálie, Sydney, je miestom, kde sa neustále čosi deje. Je chronicky preslávené svojou veľkolepou operou, legendárnym mostom Harbour Bridge, akváriom, nádhernými záhradami a parkami s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, množstvom múzeí aj obchodov. Vydajte sa na potulky po starej časti the Rocks, pozrite sa „či je všetko so zákonmi prírody“ na čudných „protinožských“ tvoroch v miestnej ZOO, alebo sa choďte okúpať na Bondi Beach – len pozor na surferov, a na to, aby ste sa nespálili!

Kedy cestovať do Austrálie

Pre Austráliu platí hlavná sezóna od decembra až do februára. Podnebie sa výrazne odlišuje podľa lokality; všeobecne však platí, že smerom od pobrežia do vnútrozemia výrazne ubúda zrážok a smerom od juhu na sever sa zvyšujú teploty. V decembri až februári je optimálne počasie skôr na juhu kontinentu.

Víza do Austrálie

Ak ste občanom SR, potrebujete víza. To znamená, že predtým než odletíte, musíte požiadať o víza zodpovedajúce účelu cesty. Ak ste už predtým leteli do USA, toto je niečo podobné ako žiadať o ESTA tzv. elektronické povolenie na vstup do krajiny. Aj v prípade Austrálie tak musíte urobiť na oficiálnej stránke a zvoliť možnosť Evisitor 651. Kompletný návod na víza do Austrálie máme rozpracovaný v samostatnom článku.

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Klikni a nechaj nám komentár

Radi si prečítame tvoj názor, nechaj nám odkaz!

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Horúce #PELIPECKY

Najnovšie ponuky a správy zo sveta cestovania

Pondelok, 25. marec 2019
15:05 | Víkend v Prahe od 39 eur. Vyber si niečo z našich akciových pobytov.
11:35 | Emirates má akciu na lety z Prahy. Pozri si celý zoznam, je tam ukrytá aj letenka do FIRST CLASS.
Piatok, 22. marec 2019
14:35 | Ak ešte nemáš foktu z Pisy, pozri si tieto letenky za 33 eur (apríl, máj).
12:20 | Ázia z Mníchova s Air China. Letenky od 417 eur.
Štvrtok, 21. marec 2019
12:21 | Lacné Maldivy z Milána. Letenky za 399 eur s batožinou do 23 kg.
11:20 | Víkendové upratovanie je fajn. Ale víkendové výlety od 39 eur ti dajú viac zážitkov.
9:45 | United Airlines lieta od júna do New Yorku z Prahy bez prestupu. Letenky sú od 480 eur.
1 2 3 15

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore