Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Opera ti nič nehovorí? A čo tá v Sydney? S 5*Qatar Airways z Prahy za 659€

Nechať si ujsť túto letenku by bola veľká chyba! 5* letecká spoločnosť Qatar Airways ponúka spiatočné letenky do Sydney za skvelých 659 EUR! Len pripomíname, že bežná cena tejto letenky sa pohybuje v štvorciferných číslach. Letí sa z Prahy a naspäť sa vraciaš do Mníchova, takže si môžeš ako bonus pozrieť ešte aj túto metropolu. Termínov je plno od februára do decembra a v cene je samozrejma aj veľká 30kg batožina.

Reklama

Sydney s Qatar Airways

✈ odlet z Prahy, návrat do Mníchova ???? 30kg podpalubná batožina ???? február – december 2019

Praha – Sydney – Mníchov za 659 EUR [otw_shortcode_button href=“https://www.pelikan.sk/sk/akciova-letenka/G-9357″ size=“large“ bgcolor=“5fbded“ icon_type=“general foundicon-right-arrow“ icon_position=“right“ shape=“radius“ color_class=“otw-orange“ target=“_blank“]REZERVUJ LETENKY[/otw_shortcode_button]

Sydney si zamiluješ na prvý pohľad

Lemujú ju národné parky a prenikajú priamo do jej srdca. Veľké časti prístavu sú obklopené kríkmi, zatiaľčo parky si predierajú svoju cestu pomedzi predmestia a mrakodrapy. Prirodzení obyvatelia sa tu objavujú na najmenej očakávaných miestach. Húfy líšok sa združujú za súmraku a počas noci sa potulujú a robia šum pomedzi predmestské kríky figovníkov, nadrozmerné pavúky sa zachytávajú v kútoch izieb, húsenice sa premávajú strechami terasových domov a kakadu so sírovo-žltým chocholom škrekotá zo zábradlia balkónov. Niekedy sa betónová džungľa Sydney premieňa na skutočnú džungľu a to robí toto miesto ešte výnimočnejším. Toto je dvadsať vecí, ktoré sa v Sydney oplatí vidieť a zažiť.

Hlavné mesto Austrálie, Sydney, je miestom, kde sa neustále čosi deje. Je chronicky preslávené svojou veľkolepou operou, legendárnym mostom Harbour Bridge, akváriom, nádhernými záhradami a parkami s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, množstvom múzeí aj obchodov. Vydajte sa na potulky po starej časti the Rocks, pozrite sa „či je všetko so zákonmi prírody“ na čudných „protinožských“ tvoroch v miestnej ZOO, alebo sa choďte okúpať na Bondi Beach – len pozor na surferov, a na to, aby ste sa nespálili!

Kedy cestovať do Austrálie

Pre Austráliu platí hlavná sezóna od decembra až do februára. Podnebie sa výrazne odlišuje podľa lokality; všeobecne však platí, že smerom od pobrežia do vnútrozemia výrazne ubúda zrážok a smerom od juhu na sever sa zvyšujú teploty. V decembri až februári je optimálne počasie skôr na juhu kontinentu.

Víza do Austrálie

Ak ste občanom SR, potrebujete víza. To znamená, že predtým než odletíte, musíte požiadať o víza zodpovedajúce účelu cesty. Ak ste už predtým leteli do USA, toto je niečo podobné ako žiadať o ESTA tzv. elektronické povolenie na vstup do krajiny. Aj v prípade Austrálie tak musíte urobiť na oficiálnej stránke a zvoliť možnosť Evisitor 651. Kompletný návod na víza do Austrálie máme rozpracovaný v samostatnom článku.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.