Nájdeš nás aj na:

Austrália a Oceánia

Opera ti nič nehovorí? A čo tá v Sydney? S 5*Qatar Airways z Prahy za 659€

Nechať si ujsť túto letenku by bola veľká chyba! 5* letecká spoločnosť Qatar Airways ponúka spiatočné letenky do Sydney za skvelých 659 EUR! Len pripomíname, že bežná cena tejto letenky sa pohybuje v štvorciferných číslach. Letí sa z Prahy a naspäť sa vraciaš do Mníchova, takže si môžeš ako bonus pozrieť ešte aj túto metropolu. Termínov je plno od februára do decembra a v cene je samozrejma aj veľká 30kg batožina.

Sydney s Qatar Airways

✈ odlet z Prahy, návrat do Mníchova 🛄 30kg podpalubná batožina 🗓 február – december 2019

Praha – Sydney – Mníchov za 659 EUR REZERVUJ LETENKY

Sydney si zamiluješ na prvý pohľad

Lemujú ju národné parky a prenikajú priamo do jej srdca. Veľké časti prístavu sú obklopené kríkmi, zatiaľčo parky si predierajú svoju cestu pomedzi predmestia a mrakodrapy. Prirodzení obyvatelia sa tu objavujú na najmenej očakávaných miestach. Húfy líšok sa združujú za súmraku a počas noci sa potulujú a robia šum pomedzi predmestské kríky figovníkov, nadrozmerné pavúky sa zachytávajú v kútoch izieb, húsenice sa premávajú strechami terasových domov a kakadu so sírovo-žltým chocholom škrekotá zo zábradlia balkónov. Niekedy sa betónová džungľa Sydney premieňa na skutočnú džungľu a to robí toto miesto ešte výnimočnejším. Toto je dvadsať vecí, ktoré sa v Sydney oplatí vidieť a zažiť.

Hlavné mesto Austrálie, Sydney, je miestom, kde sa neustále čosi deje. Je chronicky preslávené svojou veľkolepou operou, legendárnym mostom Harbour Bridge, akváriom, nádhernými záhradami a parkami s poletujúcimi papagájmi v Royal Gardens, množstvom múzeí aj obchodov. Vydajte sa na potulky po starej časti the Rocks, pozrite sa „či je všetko so zákonmi prírody“ na čudných „protinožských“ tvoroch v miestnej ZOO, alebo sa choďte okúpať na Bondi Beach – len pozor na surferov, a na to, aby ste sa nespálili!

Kedy cestovať do Austrálie

Pre Austráliu platí hlavná sezóna od decembra až do februára. Podnebie sa výrazne odlišuje podľa lokality; všeobecne však platí, že smerom od pobrežia do vnútrozemia výrazne ubúda zrážok a smerom od juhu na sever sa zvyšujú teploty. V decembri až februári je optimálne počasie skôr na juhu kontinentu.

Víza do Austrálie

Ak ste občanom SR, potrebujete víza. To znamená, že predtým než odletíte, musíte požiadať o víza zodpovedajúce účelu cesty. Ak ste už predtým leteli do USA, toto je niečo podobné ako žiadať o ESTA tzv. elektronické povolenie na vstup do krajiny. Aj v prípade Austrálie tak musíte urobiť na oficiálnej stránke a zvoliť možnosť Evisitor 651. Kompletný návod na víza do Austrálie máme rozpracovaný v samostatnom článku.

Ohodnoť tento článok
Pokračovať v čítaní
Advertisement
Komentáre
Advertisement Booking.com

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Štvrtok, 23. máj 2019
15:04 | Na víno do Bordeaux? Letenka z Viedne ako víno za 55 eur.
12:49 | Edinburgh na jeseň za super ceny. Leť spiatočne za 73 eur.
10:45 | 139 eur za kompletný letecký pobyt v Ríme? Klikni a vyber si termín 15-17. júl.
9:58 | Pridáva sa aj lacná Barcelona v lete: Z Viedne tam aj späť od 53 eur.
9:35 | Voilá, Paríž v júni za málo peňazí! Letenky z Viedne od 43 eur!

Streda, 22. máj 2019
16:15 | Turkish Airlines majú novinku: Obnovia leteckú linku do Osaky!
1 2 3 42

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore