Nájdeš nás aj na:

Amerika

Karibský miniostrov Aruba teraz z Viedne za 519€!

Karibský miniostrov Aruba teraz z Viedne za 519€!

Pätnásť kilometrov od severného pobrežia Venezuely nájdete maličký ostrov s rozlohou 179 kilometrov štvorcových. Áno presne tam, v exotickom Karibiku existuje nádherné miesto, kde je celý rok príjemných 27-30 stupňov Celzia a počasie takmer úplne bez zrážok. Ten zázračný ostrovček sa volá Aruba a milujú ho najmä potápači, vyznávači golfu a všetci tí, ktorí hľadajú dokonalé pláže. A je dosť možné, že si ho zamilujete aj vy – dnes sme vypelikánovali spiatočnú letenku z Viedne na toto rozprávkové miesto za super cenu 519€ (letenka, ktorá bežne vyjde pokojne aj 800€). Aruba patrí medzi ostrovy, ktoré sú otvorené aj pre turistov z Európy.

Reklama

Lacné letenky na Arubu

 • Odkiaľ? Z Viedne
 • S kým? Letecká spoločnosť Air Canada
 • Kedy? November 2020 – Marec 2021
 • Príklad? Termín 19. – 27. február 2020 (POZRI KALENDÁR)
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, podpalubná batožina

Akciové letenky na Arubu

Čo robiť, vidieť a zažiť na Arube?

Na východnom pobreží Aruby sa sformovala diera medzi skalami s krištáľovo čistou vodou na území Národné parku Arikok. Ľudia ju nazývajú prírodným bazénom a je naozaj unikátnym plaveckým zážitkom.

Pláž Eagle (Orol) je dlhým pásom bieleho piesku a stromov, ktorý sa často radí medzi najlepšie pláže na svete. Toto miesto je hniezdnou oblasťou korytnačiek, takže občas môže byť zatvorené.

Pštrosia farma je domovom nielen pštrosov, ale aj emu, kačiek, husí, pávov, sliepok a korytnačiek. Nachádza sa na severe ostrova a je skvelou edukačnou i zábavnou zastávkou. Pštrosy môžeš nakŕmiť a v miestnej reštaurácii ochuťnať ich obrovské vajíčka.

Cestovné doklady na Arubu

Pri ceste na Arubu budeš potrebovať cestovný pas.

Kedy cestovať na Arubu?

Najlepší čas na návštevu nie je, keďže tu panuje príjemné počasie počas celého roka. Aruba leží mimo hurikánovej oblasti. Dažde sa občas objavia, najmä medzi októbrom a januárom. Bývajú však veľmi krátke.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov

 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

  5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérky Eliška a Nina.

Hore