Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Kuba zatvára hranice a turistov umiestni do karantény

Kuba zatvára hranice a turistov umiestni do karantény

Na Kube sa ešte stále nachádzajú tisíce dovolenkárov z celého sveta, krajina však prichádza s pomerne veľkými obmedzeniami a opatreniami. Kuba pre koronavírus zatvorila 24. marca hranice a zahraničných turistov umiestni do karantény. 

Reklama

Turisti idú rovno do karantény

„Všetci turisti, ktorí sa stále nachádzajú v hoteloch, budú umiestnení do karantény. Nebudú môcť opustiť svoj hotel, kým si nenájdu let domov,“ povedal premiér.

Cestovný ruch Kuby je jeden z mála zdrojov príjmu štátu, očakáva sa, že štát príde o značnú časť financií.

Cesta domov môže byť komplikovaná

Na ostrove bolo v pondelok 32 500 dovolenkárov zo zahraničia. Problémom pri ceste domov môže byť, že množstvo letov je už obsadených a leteckí prepravcovia začali rušiť prevádzku liniek.

Hranice budú zavreté 30 dní

Ministerstvo zahraničných vecí a európskych záležitostí Slovenskej republiky informuje, že kubánska vláda v súvislosti s ochorením COVID-19 nariadila zatvorila svoje hranice na 30 dní. Bude povolený vstup na ostrov len pre občanov s trvalým pobytom na Kube a výstup z ostrova pre turistov, ktorí sú zatiaľ na Kube.

V prípade, ak sa štátni občania Slovenskej republiky ocitnú v núdzi alebo krízovej situácii, odporúčame kontaktovať pohotovostnú linku veľvyslanectva SR v Havane na čísle +53 5263 0584.

Pri cestovaní na Kubu odporúčame občanom registrovať sa v registračnom formulári Ministerstva zahraničných vecí a európskych záležitosti SR alebo cez mobilnú aplikáciu Svetobežka.

Odporúčané články:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore