Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Kuala Lumpur + Jakarta za 598€

Stratégie, tipy a triky, rady a užitočné informácie, ktoré by sa vám mohli zísť pred cestou do najľudnatejšieho mesta Juhovýchodnej Ázie. Otvárame ázijskú rubriku, v rámci ktorej vám predstavíme najpopulárnejšie a najzaujímavejšie metropoly spomínaného regiónu. K článkom vždy pridáme aj najlacnejšie kombinácie do týchto destinácií, pričom východiskovým bodom bude Kuala Lumpur. Začíname Jakartou.

Reklama

Prečo Kuala Lumpur?

Všetci letia do Bangkoku. Ak však v Ázii plánujeme navštíviť viaceré krajiny, najlepším miestom pre začiatok ázijského „roadtripu“ je Kuala Lumpur. Letecká spoločnost AirAsia je jedna z najväčších nízkonákladových aerolínií na svete. A podľa hodnotení cestujúcich je aj najlepším low-cost dopravcom sveta. Najväčšiu časť svojej flotily bázuje na letisku v malajzijskom hlavnom meste a ponúka odtiaľ destinácie do každého kúta Ázijského svetadielu.

Ázijské dobrodružstvo začnite rezerváciou letenky do Kuala Lumpur

Malajzijskú metropolu aktuálne promujú British Airways. Spiatočná letenka z Budapešti stojí len 489€

BUD-KUL-BUD ZA 498€ NÁJDETE TU

PRÍKLAD KOMBINÁCIE:

Ak by sme rezervovali letenku z Budapešti do Malajzie v termínoch 8. november – 22. november a na Jakartu by sme si vyčlenili týždeň, cena kombinácie by bola 589€.

Pri letoch s AirAsia z Kuala Lumpur máme možnosť letieť kedykoľvek počas dňa a naplánovať si odlety tak, aby sme zbytočne nestrávili pol dňa na letiskách. AirAsia spája Kuala Lumpur s Jakartou sedemkrát denne. Letenka stojí približne 100€.

Lacná letenka

4 veci, ktoré musíte v Jakarte vyskúšať

V meste žije 23 miliónov ľudí. Jakarta je špinavá, hlučná a dopravné pravidlá tu prakticky neexistujú. Pár metrov od luxusných hotelov sú slumy, miestne svety sa ale navzájom ignorujú. A aj tak sa do Jakarty zaľúbite. Znie to strašne, ale špinavá Ázia má svoje čaro.

1. Zožente si taxík aj so šoférom

Neodporúčame prenájom auta. Možno ste najlepší vodič v Európe, v Jakarte vám to ale k ničomu nie je platné. Prenájom taxíka aj so šoférom v Indonézii nie je žiaden luxus. Vlastného šoféra má aj veľká časť strednej triedy. Ak si však auto prenajmete, v meste si pozriete všetko a za krátky čas. Šofér vás počká pred pamiatkami, kým sa naobedujete a potom vás povozí po meste, v ktorom by ste sa za normálnych okolností určite stratili. Nepredstaviteľný scenár pre batôžkárov, pohodlný kompromis pre tých, čo radi cestujú komfortne. Taxikár si od vás vypýta približne 90€. Službu vám objednajú bez problémov na recepcii hotelov aj hostelov. V Jakarte sú stále zápchy, vypýtajte si auto, v ktorom je aj wi-fi.

Jakarta

2. Raňajkuj, obeduj a večeraj na streche

Večery v Jakarte sú znesiteľnejšie ako v Singapure či Bangkoku. Počasie je chladnejšie a vhodné na večeru s kamarátmi al-fresco. A možno preto nájdete reštaurácie a bary na streche takmer každej budovy.

Jakarta

3. Nákupy

Trhovisko Jalan Surabaya je pre silné povahy. Ak však budete trpezliví, na konci dňa uvidíte zlaté prasiatko. Musíte sa hrabať cez kopy oblečenia a väčšina sa vám nebude páčiť vôbec. Ten, kto hľadá ale vždy nájde. A platí to aj v Jakarte. Nekupujte zbytočne drahé suveníry, a už vôbec nie magnetky. Míňajte peniaze, málo peňazí, na miestnych trhoch. V uliciach Jakarty nájdete aj milé obchodíky značky Biasa. Predávajú textilné, umelecké a „lifestylové“ výrobky. Biasa je kvalitná móda z ostrova Bali. Pre dámy aj pánov.

Jakarta

4. Ochutnajte všetko. Nie ale všetko z ulice

Jakarta je v Indonézii, jej ulice sú však plné turistov a ľudí, ktorí pochádzajú z iných častí sveta, no rozhodli sa pre život v najväčšej indonézskej metropole. Na uliciach a v malých lokáloch nájdete špeciality z Bali, Sulawesi aj Bornea. Tradičné teplé jedlá zo Sumatry sú ľahké, nie sú príliš štipľavé. Základnou surovinou miestnej kuchyne je kokos a čili papričky. Pre najlepšie indonézske špeciality vyhľadajte reštauráciu Payon.

Jakarta

Sleduj nás aj na facebooku a už Ti žiadna pecková ponuka neujde! :)


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre
Hore