Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

10 krajín, do ktorých ešte stále necestujeme tak ako pred pandémiou

Hoci cestovné obmedzenia týkajúce sa koronavírusu sú minulosťou pre viac ako 150 krajín sveta, stále existujú určité destinácie, ktoré uplatňujú svoje podmienky na vstup do krajiny. Máme pre vás zoznam 10 krajín, u ktorých stále pretrvávajú cestovné obmedzenia súvisiace s vakcináciu, testovaním a maskami.

Reklama

1. USA

Spojené štáty americké sú jednou z posledných krajín, ktorá stále plne obmedzuje neočkovaným cestujúcim vstup do krajiny. Zahraniční návštevníci, ktorí nie sú občanmi Spojených štátov, stále nemôžu vstúpiť do krajiny, pokiaľ sa nepreukážu dokladom o kompletnom očkovaní. USA akceptuje vakcíny Pfizer-BioNTech, Moderna, AstraZeneca, Covaxin, Covishield, BIBP/Sinopharm, Sinovac, Novavax/Covovax a Janssen/J&J, okrem vakcíny Sputnik.

USA považuje za plne zaočkovanú osobu takú, ktorá :

– bola pred najmenej 14 dňami zaočkovaná dávkou jednodávkovej vakcíny (Janssen/J&J),
– bola pred najmenej 14 dňami zaočkovaná druhou dávkou dvojdávkovej vakcíny

2. Indonézia

Indonézia je ďalšou krajinou, ktorá má prísne pravidlá vstupu. Krajina je v súčasnosti úplne otvorená len pre plne zaočkovaných cestujúcich. Za plne očkovanú osobu sa považuje tá, ktorá má minimálne 2 dávky pri dvojdávkových vakcínach alebo jednodávkovú vakcínu Johnson&Johnson. Neočkovaní turisti môžu vstúpiť do krajiny len s negatívnym PCR testom nie starším ako 48 hodín a musia mať zabezpečenú 5-dňovou hotelovú karanténu. Okrem vyššie uvedených požiadaviek sa očkovaní cestujúci musia zaregistrovať v aplikácii PeduliLindungi. Mnohé časti Indonézie majú aj naďalej povinnosť nosiť rúška.

3. Filipíny

Filipíny sú otvorené pre plne očkovaných cestujúcich bez obmedzení. Neočkovaní a čiastočne očkovaní cestujúci môžu navštíviť Filipíny, ale musia pri príchode poskytnúť negatívny antigénový test, nie starší ako 24 hodín. 72 hodín pred príletom na Filipíny je potrebné sa registrovať na etravel.gov.ph.

4. Brazília

Brazília je obľúbenou juhoamerickou destináciou, ktorá má však stále cestovné obmedzenia. Pred vstupom do Brazílie je potrebné predložiť doklad o plnom očkovaní alebo negatívny RT-PCR/Antigénový test na Covid-19 nie starší ako 24 hodín. V Brazílii je takisto povinné nosiť rúška.

5. Kolumbia

Ďalšou krajinou Južnej Ameriky, ktorá má stále zavedené opatrenia pre Covid-19, je Kolumbia. Táto krajina je otvorená pre plne očkovaných cestujúcich bez obmedzení. Neočkovaní cestujúci sa musia pri príchode preukázať negatívny RT-PCR/Antigenový test na Covid-19 nie starší ako 48 hodín.

6. Čile

Čile vyžaduje plné očkovanie alebo negatívny PCR test nie starší viac ako 48 hodín pred príchodom do krajiny.  

7. Nikaragua

Zatiaľ čo mnohé susedné krajiny v Strednej Amerike, ako je Kostarika, zrušili všetky obmedzenia vstupu, Nikaragua má stále platné opatrenia pre Covid-19. Očkovaní turisti sa môžu pohybovať po krajine bez obmedzení. Táto krajina vyžaduje od neočkovaných negatívny RT-PCR test, ktorý nesmie byť starší než 72 hodín.

8. Turks & Caicos

Turks & Kaikos je jedinou zostávajúcou destináciou v Karibiku, v ktorej stále platia obmedzenia týkajúce sa koronavírusu. Je to jedna z posledných krajín na svete, ktorá je zatvorená pre neočkovaných turistov, takže sa vyžaduje plné očkovanie u každého turistu.

9. Singapur

Zatiaľ čo je Singapur otvorený pre očkovaných cestujúcich bez obmedzení, neočkovaní a čiastočne zaočkovaní turisti musia pred vstupom do Singapuru absolvovať negatívny PCR/ Rapid PCR/Rapid Antigénový test nie starší ako 48 hodín. Pred cestou je potrebné stiahnuť si aplikáciu MyICA Mobile.

10. Čína

Čína je otvorená pre zahraničných turistov od 8.1.2023. Podmienkou vstupu je predložiť negatívny PCR Test, nie starší ako 48 hodín pred odletom. Výsledok PCR testu je potrebné nahrať online do aplikácie Health Declaration. Po prílete do Číny je potrebné absolvovať antigénový test.

Zdroj: Travel off Path


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Dominika pochádza z Bratislavy a je absolventkou fakulty masmediálnej komunikácie. Počas štúdia si vyskúšala prácu v niekoľkých online redakciách zameraných na šport, hudbu, životný štýl a cestovanie. Zúčastnila sa marketingovej a novinárskej stáže v Portugalsku. Za svoje vysnívané destinácie považuje Juhovýchodnú Áziu, Kanadu, Nový Zéland, Austráliu, Indiu......a vlastne všetky. Riadi sa heslom: „Cestovať znamená žiť.“

Hore