Nájdeš nás aj na:

Európa

Dnes štartuje linka Košice – Zürich s aerolinkami SWISS. Už teraz patrí medzi najpredávanejšie

Swiss International Air Lines dnes prvýkrát pristáli na letisku v Košiciach, aby dopravili klientov do metropoly Zürich. Je to nová éra konektivity medzi východom Slovenska a Švajčiarskom. Záujem o linku bol obrovský už pred spustením a prvý let na trase Košice – Zürich je kompletne vypredaný.

Reklama

Pasažieri na novej linke z Košíc poletia supermodernými lietadlami Airbus A220 alebo Embraer 190-E2, a to vždy v pondelok, stredu a piatok. Okrem Zürichu možno s kratučkým prestupom vo Švajčiarsku navštíviť z Košíc aj ďalšie atraktívne destinácie ako napríklad Bangkok od 519 eur.

Takto dnes prilietal Airbus A220-300 do Košíc:

Prvé lety SWISS z Košíc sú kompletne vypredané:

Na linke SWISS z Košíc môžu v rámci code-share spolupráce lietať aj supermoderné Airbusy A220-300 od partnerskej leteckej spoločnosti AirBaltic:

SWISS sa tak stala piatou leteckou spoločnosťou, ktorá lieta z košického letiska na pravidelnej linke. Okrem možnosti letieť do Zürichu z metropoly východu, otvorí nové spojenie cestujúcim dvere do množstva ďalších destinácií v sieti SWISS. S pohodlným prestupom v švajčiarskom meste bude možné letieť do diaľkových destinácií ako Tel Aviv, San Francisco, São Paulo, Johannesburg, Montreal, New York, Miami, Chicago, Boston, Bangkok, Hongkong, či Šanghaj. V rámci Európy bude možné prestupovať na lety do Milána, Štokholmu, Ženevy, Benátok, či Valencie.

Hoci letný letový poriadok začína 31. marca 2024, SWISS spustil novú linku z Košíc už dnes, 27. marca. Uľahčí tak predsviatočné cestovanie Slovákom žijúcim vo Švajčiarsku pred Veľkou nocou.

Letenky do Zürichu môžeš už teraz rezervovať cez Pelikán.

Akciová ponuka SWISS z Košíc

Zdroj informácií: Letisko Košice
Zdroj foto: SWISS


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (2 votes)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore