Nájdeš nás aj na:

Ázia

9 dôvodov, prečo je letenka na Koh Samui s 5* EVA AIR perfektný nápad!

9 dôvodov, prečo je letenka na Koh Samui s 5* EVA AIR perfektný nápad!

Viete, prečo je dovolenka na Koh Samui, jednom z najobľúbenejšom ostrove Thajska výborný nápad? My poznáme rovno 9 dôvodov! Nádherné pláže, výborná thajská kuchyňa a bláznivý nočný život sú len začiatok. Prečítajte si najlepšie tipy a nechajte sa zlákať letenkou s 5* EVA AIR z Viedne za špeciálnu cenu 929 eur.

Reklama

Dlhé prechádzky po pláži

Na Koh Samui zažijete presne takú dovolenku, aká má byť. Nájdete tu dlhé, nádherné pláže a vysoké palmy, pod ktorými sa ukryjete pred horúcim slnkom. Ak máte radi prechádzky po pláži, Koh Samui je to pravé miesto pre vás. Vychutnajte si prírodné scenérie všade okolo a načerpajte nové sily v jednom z mnohých plážových barov.

Atmosféra chrámov

Ostrov neponúka len krásne pláže na leňošenie. Nájdete tu aj poriadny kus histórie. Zamierte k najznámejšiemu chrámu na ostrove – Big Buddha Temple a uvíta vás tu 12 metrov vysoká socha sediaceho Buddhu. Ak ešte nemáte dosť, len kúsok odtiaľto sa nachádza ďalší známy budhistický chrám – Wat Plai Laem. Hlavným lákadlom je socha Bohyne milosrdenstva a súcitu s osemnástimi rukami.

Lacné letenky na Koh Samui

 • Odkiaľ? 1 prestup v Bangkoku
 • S kým? Aerolinky EVA AIR
 • Kedy? TOP sezóna November 2023 – Marec 2024
 • Čo je v cene? Let tam aj späť, všetky poplatky, podpalubná batožina
 • Využi náš zľavový kód: PECKYAPPKA (zľava 10€ na objednávku)

Akciové letenky

Výborné počasie

Kedykoľvek sa vyberiete na Koh Samui, privíta vás teplé, letné počasie. Klíma sa tu delí na 3 ročné obdobia. Od decembra do februára si užijete dovolenkové teploty okolo 30 stupňov a menej dažďa. Naopak, od marca až do augusta sa pripravte na teploty nad 30 stupňov  s výdatným, no krátkym dažďom zvyčajne neskoro popoludní. Ak plánujete plážovú dovolenku alebo potápanie, vyhnite sa ostrovu od septembra do novembra, kedy tu panuje monzúnové obdobie.

Na potulkách ostrovom

Neradi ležíte celý čas na pláži? Koh Samui má pre vás plné vrece prekvapení! Okrem nádherných chrámov sa môžete tešiť aj na miestnu sloniu farmu. Farma je známa špeciálnou starostlivosťou pre slony, ktoré v minulosti trpeli – či už kvôli nevhodným podmienkam alebo nám – turistom. Sloníky sú priateľské a dokonca ich môžete aj nakŕmiť čerstvou zeleninou alebo ovocím. Návštevou zároveň prispejete na správny chod tejto farmy.

Obujte si pohodlné topánky a hurá do divočiny! Uprostred lesa a kopcov nájdete ukryté vodopády Namuang. Prvý z nich je vysoký 18 metrov, je veľmi jednoduché ho nájsť a ani cesta nie je tak náročná. Nájdete tu dokonca aj obchodíky s občerstvením, ktoré vás posilnia na ďalšiu cestu. Trochu vyššie za prvým vodopádom sa nachádza aj druhý, ten je už však náročnejší na výstup. Je to asi tak náročné, ako vyjsť 24 poschodí. Odmenou je ale pohľad na obrovský, 80 metrov vysoký vodopád. Po náročnom výstupe sa schladíte v jazierku pod vodopádom.

Príroda na ostrove Koh Samui je skutočne rozmanitá a neskrotná. Ak chcete mať všetko pod kontrolou, navštívte tigriu zoo a akvárium na pláži Ban Harn. Tak preskúmate aj tie najnebezpečnejšie zvieratá z bezpečnej vzdialenosti. Tešiť sa môžete na Bengálskych tigrov a snežných leopardov. Ak sa nebojíte, môžete sa s jedným z nich dokonca aj odfotiť. Stále nemáte dosť? Navštívte aj krokodíliu farmu, kde váš strach preveria nielen samotné krokodíly, ale aj hady.

Nechcete sa ani na krok vzdialiť od mora? Zvezte sa k pobrežiu, požičajte si kayak a objavujte skalné útesy, jaskyne, podmorský svet alebo mnohé neobývané mini ostrovčeky.

Exotická kuchyňa

Po náročnom dni objavovania ostrova si doprajte vynikajúcu lokálnu kuchyňu. Miestni varia naozaj rozmanito, radi experimentujú a ich obľúbenou prísadou je, samozrejme, chilli. Ak chcete vyskúšať pravú thajskú štipľavosť, pripravte sa na poriadnu ranu! Ďalšou výhodou miestnej kuchyne je, že na každom kroku si vychutnáte vynikajúce morské plody, ktoré sú vždy čerstvé. Vydajte sa aj na miestny trh a ochutnajte nezvyčajné ovocie durian. Je veľmi chutný, no jeho zápach, ktorý je ale znakom čerstvosti, sa často prirovnáva k starým ponožkám, zhnitému mäsu alebo pokazenému syru. Takže pozor, kde si na ňom pochutnáte. Mnoho hotelov dokonca zakazuje nosiť toto aromatické ovocie na izbu. 🙂

Športu zdar!

Na ostrove nájdete desiatky možností, ako aktívne prežiť vašu dovolenku.  Každoročne sa môžete zapojiť do charitatívneho behu hotelovej siete Four Seasons. Vyzbierané peniaze putujú nielen na výskum liečby rakoviny, ale aj priamo ľuďom, ktorí sa kvôli chorobe dostali do ťažkej situácie. Koh Samui však ponúka aj iné možnosti športového vyžitia. Okrem spomínaného kayaku vyskúšajte aj pádlovanie, jazdu na skútri, parasailing alebo adrenalínový vodný jetpack.

Songkran – oslava osláv

Máte chuť na najväčšiu vodnú bitku na svete? Zamierte do Thajska na slávnosť Songkran! Nájdete ju v celej krajine a Koh Samui rozhodne nie je výnimkou. Thajci takto bujaro oslavujú príchod Thajského Nového roka. Miestni jednoducho zoberú vedrá s vodou, vodné pištole alebo hadice a oblievajú sa hlava-nehlava. Tí, ktorí chcú svoje šance zvýšiť na maximum, si sadnú na slona, a ten sa už postará o poriadnu sprchu. Nezabúdajte, v tejto vojne vyhráva každý!

Výlety na iné ostrovy

Ak plánujete stráviť na ostrove viac času, neváhajte navštíviť aj ostrovy v okolí, ktoré sú takisto nádherné ako Koh Samui. Na každom z nich nájdete niečo iné, každý z nich je niečím výnimočný. Napríklad susedný Koh Phanghan vyniká najznámejšou párty v celom Thajsku – Full Moon Party. Na túto veľkú diskotéku prichádza až 30 tisíc ľudí každý mesiac, aby sa zabavili s priateľmi a spoznali ľudí z celého sveta. Potrebujete naopak zrelaxovať a načerpať nové sily? Nechajte sa zlákať na pravú thajskú masáž.

EVA Air s odletom z Viedne

Eva Air je na slovenskom trhu už viac ako 20 rokov. Taiwanská letecká spoločnosť je miláčikom slovenských cestujúcich, ktorí si ju pri cestách do Ázie nevyberajú len pre jej špičkový servis, ale aj pre tradíciu. Poznáme veľa cestovateľov, ktorí tvrdia, že ak raz letíte EVA AIR, už vždy letíte EVA AIR. Využite aktuálnu akciu EVA AIR a leťte do Bangkoku z Viedne na palube super moderného Boeingu 787 Dreamliner s najlepšou posádkou, akú ste vo vzduchu kedy stretli v kombinácii s 5* servisom iba za 709 eur vrátane všetkých poplatkov.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  3.9/5 - (9 votes)
Komentáre

Michal je študentom práva, no od paragrafov občas utečie do ďalekého sveta. Miliónové metropoly a výhľady na nočné mesto sú preňho rajom, takže ho najskôr nájdete s pohárom vína v nejakom rooftop bare. Jeho srdcovkou je New York a Airbus A380.

Hore