Nájdeš nás aj na:

Cestopisy

Jimmy Pé v Mjanmarsku 2: Myši vo vlaku, sliepky v aute a chrobáky na večer

Jimmy Pé v Mjanmarsku 2: Myši vo vlaku, sliepky v aute a chrobáky na večer

Opustiť klasický cestovateľský trojuholník Mjanmarska – Yangon, Mandalay a Bagan neurobí každý, no my sme to pred dvomi rokmi urobili. Keďže krajina vtedy vôbec nebola nebezpečná, mohli sme s kľudom opustiť vychodené, cestovateľské chodníčky.

Reklama

Vybrali sme sa na východ krajiny cez najhoršie navštívené mesto Bagan, s najväčšou pagodou v krajine až do Hpa-An. Oblasti, kde je nielen krásna zelená príroda a najmilší ľudia, ale aj najväčší ležiaci budha Win Sein Taw Ya na celom svete – meria okolo 200 metrov.

Keďže vzdialenosti v Barme sú naozaj „nekonečné“ a na výber máte lietadlo, vlak (zatiaľ najhorší v akom sme v Ázií boli – pre predstavu – indické vlaky sú luxus ☺), alebo vyklímovaný autobus, kde teplotný rozdiel medzi vnútrom a vonkom je pokojne aj 20 stupňov. 

My sme cestovali na motorke, nákladiakom aj vo vlečke auta. To je Barma, nič nie je problém, všetci majú čas, nič vám nerozumejú, no stále sa usmievajú.

V novom vlogu si môžeš pozrieť to, aké zvieratá nás sprevádzali na ceste a ako sme zvládli všetky nástrahy krajiny ☺

Zaujalo ťa Mjanmarsko (Barma)? Tu sú ďalšie články na túto tému:


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Milujeme cestovanie a písanie. A tak sme to spojili a už roky vám na Pelipeckách prinášame články, cestopisy a reportáže o tom, ako šikovne precestovať celý svet. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka a Roland, ale sem-tam napíšu niečo aj naši kolegovia z Pelikána.

Hore