Japonsko sa rozhodlo usporiadať tohtoročné letné olympijské a paralympijské hry v Tokiu bez zahraničných divákov. Robí tak kvôli obavám verejnosti z nákazy koronavírusom, uviedla v utorok tlačová agentúra Kjódo s odvolaním sa na úradníkov, ktorí majú o tejto záležitosti vedomosti.
Organizačný výbor hier Tokio 2020 uviedol v reakcii na to, že rozhodnutie bude prijaté do konca marca. Výbor tieť požiadal japonskú vládu, aby mohli pricestovať aspoň zástupcovia sponzorov a národných výborov.
Olympijské hry, ktoré sa kvôli pandémii odložili o rok, sú naplánované na 23. júla do 8. augusta a paralympiáda z 24. augusta na 5. septembra. Viceprezident MOV John Coates vyhlásil, že olympiáda v Tokiu sa tento rok uskutoční so 100-percentnou istotou napriek pandémii koronavírusu. „Ďalšie odloženie neprichádza do úvahy. Bude to náročné, ale hry sa budú konať,“ povedal.
Na posledných olympijských hrách, teda na zimných hrách v roku 2018 v juhokórejskom Pchjongčchangu, tvorili lokálni fanúšikovia 80 percent všetkého predaja vstupeniek, zatiaľ čo medzinárodní fanúšikovia 20 percent.
Niekdajší prieskum v Japonsku tiež ukázal, že 77% respondentov bolo proti tomu, aby sa zahraničným fanúšikom umožnilo zúčastniť sa Olympiády. Za bolo len 18%, píše portál Skift.com.
Tretia vlna je v Japonsku silnejšia
Zatiaľ čo počet infikovaných koronavírusom bol v Japonsku v porovnaní s USA a mnohými európskymi krajinami relatívne nízky, krajina bola ťažšie zasiahnutá treťou vlnou pandémie a Tokio je naďalej v lockdowne a vyhlásilo stav núdze.
Japonsko od začiatku pandémie zaznamenalo viac ako 441 200 prípadov COVID-19, počet obetí bol viac ako 8 300.
V súčasnosti je každý, kto pricestuje do Japonska, povinný zostať v hoteli alebo domácej izolácii dva týždne. Všetci cestujúci musia na letisku absolvovať test COVID-19 a počkať, kým sa dostavia výsledky, až potom pokračovať von z tranzitnej zóny.
- O Japonsku s Mišom Kordošom: Sushi nie je pre každého, teplé záchody áno
- Japonsko navštívilo o 99,9% menej turistov. Krajina im chce hradiť časť nákladov
Ak potrebuješ pomôcť pri výbere destinácie či leteckej spoločnosti, zorientovať sa v ponuke a dostať kompletné poradenstvo pri rezervácii letenky či dovolenky, využi našu ponuku konzultácie. Služba je spoplatnená sumou 20 eur, avšak tá sa ti okamžite odpočíta z ceny objednávky letenky či dovolenky, ktorú si zakúpiš cez Pelikán.
Ak máš pripomienku alebo si našiel chybu, napíš, prosím, na [email protected]. Ak máš super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chceš sa o svoje zážitky podeliť so svetom, neboj sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.
Špeciálne ponuky pre našich čitateľov
- Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP a tiež náš WhatsApp kanál.
- Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
- Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut.
- Ubytovanie cez Booking.com za kamošské ceny, klikni a vyhľadaj si konkrétnu destináciu.
- Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne.

Zaujala ťa táto téma alebo nám chceš niečo povedať? Napíš komentár