Nájdeš nás aj na:
japonsko

Koronavírus

Japonsko navštívilo o 99,9% menej turistov. Krajina im chce hradiť časť nákladov

Japonsko navštívilo o 99,9% menej turistov. Krajina im chce hradiť časť nákladov

Update: Ospravedlňujeme sa za chybnú informáciu, ktorú uviedol vo svojom článku zdroj Japan Times. V skutočnosti má krajina záujem hradiť zatiaľ bližšie neurčenú časť nákladov, nie polovicu, ako správa pôvodne uvádzala.

Reklama

V apríli navštívilo Japonsko asi 2 900 zahraničných turistov, čo znamená 99,9-percentný pokles oproti minulému roku. Po prvýkrát tak mesačné číslo kleslo pod 10 tisíc od roku 1964, keď Japonská turistická agentúra začala viesť tieto štatistiky.

V posledných rokoch bol turizmus v Japonsku jeden z mála sektorov, ktorý zaznamenal rapidný rast v rámci dlhodobo stagnujúcej ekonomiky. Pandémia koronavírusu však okrem iného ovplyvnila aj Olympijské hry a Paraolympijské hry v Tokiu pôvodne plánované na júl 2020, čím zasadila tvrdú ranu prichádzajúcej turistickej vlne. Rekord v najmenšom počte návštevníkov bol naposledy zaznamenaný vo februári 1964, kedy počet turistov dosiahol číslo 17 543. Apríl 2020 bol v poradí už siedmy mesiac s poklesom návštevníkov. Od októbra 2019 bol zaznamenaný výrazný pokles návštevníkov z Južnej Kórei. Turistov odrádzal i devastujúci tajfún.

Koronavírus a cestovanie – všetko, čo potrebuješ vedieť

Japonská vláda sa preto chystá prilákať turistov späť do krajiny pokrytím istej časti ich cestovných nákladov. V pláne majú investovať 12,5 miliárd dolárov. Program by sa mohol začať už v júli, ak koronavírus čoskoro ustúpi.

Japonsko rozšírilo cestovné obmedzenia na začiatku apríla, kedy zakázalo vstup do krajiny asi 70 krajinám, vrátane Číny a Južnej Kórei, USA a väčšine európskych krajín. Podľa štatistík bolo v Japonsku minulý mesiac napríklad menej ako 10 návštevníkov z Talianska a Španielska, ktoré boli tvrdo zasiahnuté globálnou pandémiou. V máji Japonsko rozšírilo zákaz pricestovania pre 100 krajín.

Zdroj informácií: japantimes.co

Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Slovak Lines obnovuje medzinárodnú dopravu do Viedne aj Budapešti https://t.co/EhaiPUBVja #novinky6 hodín dozadu
PONUKA DŇA: 2 noci v luxusnom Grandhotel Praha s raňajkami a lanovkou za 69€ https://t.co/e6VkERK1sJ #dovolenky10 hodín dozadu
Mesto Duchov „Bodie“ – vitajte na Divokom Západe https://t.co/ag0ugQ4rwQ #cestopisy12 hodín dozadu
Zaujímavosti zo sveta – Bojisko, kde je vojna “hrou” https://t.co/YGmuVkbdiU12 hodín dozadu
Tipy na darčeky spojené s fotografiou. Inšpirujte sa a darujte spomienky https://t.co/6HHBkcwvbv #tipy13 hodín dozadu
Hranice s Českom, Maďarskom a Rakúskom sú otvorené https://t.co/3U1gJxGJ5I14 hodín dozadu
Emirates obnovujú ďalšie spojenia. Medzi nimi aj Viedeň https://t.co/D7hlaVLCDV #novinky14 hodín dozadu
Austrian Airlines čoskoro opäť štartuje. Kam poletí? https://t.co/dCgScN5R4y #novinky15 hodín dozadu
Naprieč svetovou kuchyňou: burger z domácich žemlí od Michala Kordoša (recept) https://t.co/AhieOqzz6M #tipy1 deň dozadu
TOP PONUKA: Luxusný pobyt v 5* Kempinski od 99€ https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore