Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Návštevníkom zábavných parkov v Japonsku odporúčajú nekričať

Návštevníkom zábavných parkov v Japonsku odporúčajú nekričať

Na ochranu verejného zdravia počas pandémie koronavírusu boli zavedené mnohé pravidlá a obmedzenia, ktoré sa musia celoplošne dodržiavať. Niektoré krajiny prišli aj so svojimi vlastnými prídavnými zákazmi či predpismi. Jeden naozaj kuriózny vstúpil do platnosti pre zábavné parky v Japonsku.

Reklama

Asociácia zábavných parkov východného a západného Japonska zahŕňa viac ako 30 takýchto parkov po celej krajine. Patria k nim napríklad Tokio Disneyland, DisneySea či japonské Universal Studios. Väčšina z nich bola kvôli koronavírusu od februára zatvorená. S postupným otváraním krajiny, asociácia zábavných parkov prišla s pravidlami, ako zabezpečiť bezpečnosť návštevníkov aj zamestnancov. No a tu sa dostávame k pointe, okrem dnes už štandardného nosenia rúšok sú totiž návštevníci parkov vyzvaní, aby obmedzili kričanie počas jazdy na kolotočoch.

Ide o trocha zapeklitú požiadavku, keďže výkrikom na kolotočoch, či už radostných alebo tých z hrôzy, sa niekedy dá len ťažko zabrániť. Okrem kriku zaviedli parky aj iné opatrenia, ako dezinfekciu, pravidelné meranie teploty návštevníkov a social distancing. Zamestnanci, ktorí pre výkon svojho povolania nemôžu nosiť rúško za každých okolností, musia dodržiavať aspoň metrový odstup od ostatných. Asociácia odporúča tiež konverzácie skrátiť na minimum, pričom je podľa Lonelyplanet vhodné používať „úsmev očami“ a gestá na komunikáciu so zákazníkmi.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.