Nájdeš nás aj na:

Ázia

Japonské multicity: Tokio a Okinawa spolu za 479€!

Japonské multicity: Tokio a Okinawa spolu za 479€!

Ak si chceš ešte do konca roka splniť japonský sen, potom dávaj pozor – máme pre teba ponuku multicity leteniek Budapešť – Londýn – Tokio – Okinawa za 479€. Voľné termíny sú však od novembra 2019 až do mája 2020, na premyslenie máš teda času dosť, ale pozor, takéto letenky za takéto ceny idú na dračku!

Reklama

Ako tento multicity výlet vyzerá? Z Budapešti ťa prepravíme do Londýna, z Londýna do Pekingu, na ktorého spoznávanie máš päť dní a potom ťa prevezieme na Okinawu, kde môžeš stráviť dní, koľko sa ti len zažiada. V cene máš aj 2x 23kg podpalubnú batožinu a letíš so špičkovými spoločnosťami British Airways a Japan Airlines International.

BUDAPEŠŤ – LONDÝN – TOKIO – OKINAWA ZA 479€

Budapešť 2 prestupy Okinawa 2 prestupy Viedeň
Londýn / Tokio Tokio / Londýn
za 479 Rezervuj

Prvá zastávka: Čarovný Londýn

Tvoja cesta začína v Londýne a podľa toho, kedy sa rozhodneš letieť, bude závisieť aj tvoj čas strávený v tomto európskom meste kultúry. Londýn má niečo pre každého. História, história, história. Pýšiť by sa ňou chcelo každé mesto, ale Londýnu ju nemôže uprieť nik.

Takže, tu je zopár našich tipov, aby si sa v Londýne nenudil či už tam stráviš čas teraz alebo niekedy nabudúce – Tower of London, Westminster Abbey či Big Ben. Obdivovať tu treba veľa a dosýta. Mesto je rajom pre milovníkov kultúry s galériami klasického i moderného umenia na každom rohu. Najlepšie výhľady na všetky krásy si užiješ z London Eye alebo z Katedrály svätého Pavla, ktorá je jedným z najväčších kostolov na svete. No a samozrejme večer nesmú chýbať puby so super atmosférou.

Druhá zastávka: Dychberúce Tokio

Tokio je jednou z najnavštevovanejších destinácií sveta. To dobre vedia aj cestujúci zo Slovenska. Mesto gejší a neónov – Tokio je dokonalým mixom tradičnej japonskej kultúry a moderny. Vďaka neustálemu hladu po inováciách posúva hranice toho, aké dômyselne premyslené budovy je možné vybudovať v preľudnenom meste postavanom na mieste so sklonom k zemetraseniam.

Utopistické mega obchodné domy, dizajnérske butiky najlepších oceneniami ovenčených architektov sveta, a druhá najväčšia budova na svete – Tokio Sky Tree, ktorá je postavaná na základe tradičných staviteľských techník. Hoci Tokio pôsobí na jednej strane veľmi futuristicky, stále si tu môžete vychutnať sumo turnaj pod zakvitnutými stromami čerešní.

Je to moderné mesto postavené podľa starého modelu, a v tieni mrakodrapov môžete nájsť staré drevené bary a tiché uličky. V starých štvrtiach sa môžete prechádzať po vydlaždených uličkách ako Geiše v minulosti, a obdivovať krásne tradične vyrobené suveníry. Vyhladli ste? Tokio má najviac Michelinových reštaurácií na svete, a japonská kuchyňa je taká bohatá, že bola dokonca pridaná na UNESCO list kultúrneho bohatstva.

Tretia zastávka: Okinawa plná zážitkov

Prečo je Okinawa tak vyhľadávanou destináciou Európanov? Okinawa je známa predovšetkým ako rekreačné stredisko. Po celom obvode ostrova sa rozliehajú nádherné piesočnaté pláže, avšak to zďaleka nie je všetko, čo ťa k tomuto ostrovu bude lákať. Mimoriadne obľúbené je tu šnorchlovanie, potápanie či kajakovanie. Vo vnútrozemí ostrova je možné podnikať pešie výpravy k vodopádom a turistiky s nádhernými výhľadmi na hory.

Okinawa je najväčší ostrov subtropického súostrovia Rjúkjú, ktoré začína neďaleko Kjúšú a oblúkom sa tiahne až takmer k Tchaj-wanu. Hlavným mestom, kde sa nachádza napríklad aj letisko, je Naha.

Ak toto nie je tá pravá ponuka pre teba, nezúfaj, pozri si kompletnú ponuku Multicity leteniek.

Zabudni na zmenárne, skús Revolut

Poznáš platobnú službu Revolut? S touto najrýchlejšie rastúcou finančnou technológiou v Európe si jednoducho miesto fyzickej návštevy banky doma otvoríš aplikáciu na svojom smartfóne a „bankuješ“. Je ako stvorená pre cestovateľov, ktorí často menia finančné meny do iných mien a nie vždy majú šťastie na dobrý kurz. Navyše, výber zo všetkých bankomatov na svete je zdarma až do výšky 200 EUR mesačne! Funguje to veľmi jednoducho – stiahneš si aplikáciu, zaregistruješ sa a k dispozícii máš 29 svetových mien a stredové kurzy pre prevody. Z Revolutu môžeš posielať alebo tiež prijímať platby aj z iných bankových účtov. Revolut je skutočne revolučná služba, vyskúšaj ju teraz s Pelikánom.

ZALOŽIŤ REVOLUT + PLATOBNÁ KARTA ZDARMA

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Lážo-plážo Cancún podľa „Starej Lišky“ (+super letenky na sezónu!) https://t.co/OCs49vj40y #letenky4 hodiny dozadu
Letisko na Zanzibare už umožňuje antigénové testovanie pre cestujúcich letiacich s KLM https://t.co/tSvPRBXJME #novinky4 hodiny dozadu
Egypt bude mať svoj prvý rýchlik. Spojí Červené more so Stredozemným https://t.co/LKLSdquRwE #novinky11 hodiny dozadu
Kostarika bez testu a karantény. 10 dôvodov prečo je to najlepšia destinácia na svete a letenky za 499€! https://t.co/RDEvkqMjNG #letenky12 hodiny dozadu
Hurá na Kubu: letenky na Varadero rezervuješ z Viedne od 489€! https://t.co/pqmUnP3PDU #letenky12 hodiny dozadu
Maldivy s Emirates v sezóne od 499€: leť super lacno z Budapešti! https://t.co/co2koyhG8I #dovolenky12 hodiny dozadu
Lufthansa už neponúkne jedlo zdarma. Sústrediť sa chce na kvalitu a životné prostredie https://t.co/69w4nvTFMU #novinky12 hodiny dozadu
Cestovanie do Gruzínska: od 1. februára sa ruší zákaz medzinárodných letov https://t.co/wCWGIeed3W #letenky13 hodiny dozadu
Otvorené Seychely a Srí Lanka, zrušené lety z Bratislavy a povinné respirátory na palube https://t.co/EVYzcQwhJk #novinky13 hodiny dozadu
Zatvorený zrejme až do konca roka. Nový Zéland zatiaľ neplánuje otvoriť hranice https://t.co/lwpya2faDv #novinky13 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore