Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Vstup do Írska: Povinný je negatívny PCR test a minimálne 5-dňová karanténa

Vstup do Írska: Povinný je negatívny PCR test a minimálne 5-dňová karanténa

Na letiskách a v prístavoch nie sú prijaté žiadne obmedzenia, do krajiny je voľný vstup, avšak pri vstupe majú všetci cestujúci (s výnimkou cestujúcich zo Severného Írska) povinnosť predložiť negatívny PCR test vykonaný nie viac ako 72 hodín pred príchodom.

Reklama

Všetci cestujúci prichádzajúci do Írska sú povinní vyplniť formulár s osobnými údajmi (tzv. „Passenger Locator Form“). V prípade nevyplnenia im hrozí pokuta do výšky 2 500 eur, alebo odňatie slobody až do 6 mesiacov. Cestujúci zo zoznamu krajín Kategórie 2 musia po príchode ísť do hotelovej karantény, ostatní majú povinnosť karantény na ľubovoľnej adrese a na 5. deň môžu podstúpiť PCR test. Ak je negatívny, karanténu môžu ukončiť.

Aktuálne neplatia výnimky pri vstupe pre osoby, ktoré prekonali COVID-19, alebo boli očkované na COVID-19. Výnimky po očkovaní platia iba pre povinnosť absolvovať povinnú hotelovú karanténu pri príchode do Írska z krajín Kategórie 2.

Írsko by malo prevziať COVID-19 certifikát, aby umožnilo obyvateľom cestovať do Európskej únie. Malo by sa tak stať od polovice júla.

Írsky minister zdravotníctva povedal, že krajina predstaví tzv. zelený certifikát v júli. Pôvodne tak chceli urobiť koncom júla, kvôli tlaku leteckých spoločností a zamestnávateľom však dátum posunuli na skorší, píše Reuters.

Írsko má najprísnejšie cestovateľské reštrikcie z krajín Európskej únie. Svojim obyvateľom neodporúča cestovať za rekreačnými účelmi. Za cestu na letisko s cieľom vycestovať na dovolenku udeľuje krajina pokuty. Prichádzajúci návštevníci z niektorých krajín musia podstúpiť dvojtýždňovú karanténu v hoteli.

Írska vláda oznámi v piatok svoje plány na obnovenie medzinárodného cestovania spolu s časovým harmonogramom pre ďalšie zmiernenie obmedzení COVID-19 v odvetviach cestovného ruchu, zábavy a pohostinstiev.

Digitálny COVID certifikát bude v EÚ k dispozícii zdarma pre všetkých, ktorí sú zaočkovaní, majú negatívny test alebo imunitu.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Zľava na PCR testy cez Pelipecky. Klikni a rezervuj si termín od 36,90€
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut alebo Vivid
  • Do pozornosti tiež dávame info o GreenPass aplikácii, v ktorej vieš uchovávať vakcinačný certifikát, certifikát o prekonaní Covid-19 a výsledok PCR/antigénového testu
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Panenská príroda aj nočná párty. Najkrajšie pláže Malty https://t.co/F2hnlD524O #cestopisy2 dni dozadu
PONUKA DŇA: All inclusive Tunisko na 7 nocí s letenkami a luxusným 5*hotelom od 671€ https://t.co/Mj89ZPVlYP #dovolenky2 dni dozadu
Chceš zažiť autentické Španielsko? Leť do Zaragozy od 89€ https://t.co/QdxhNsncp6 #letenky2 dni dozadu
Krásna Menorka na jar od 84€! Zaži to najlepšie z pláží a turistiky https://t.co/X8jX8q0oYA #letenky2 dni dozadu
Malorka za výborné ceny z Viedne na jar aj leto od 100€! https://t.co/4cNYTOJczi #letenky2 dni dozadu
Miluješ Toskánsko? Pisa s letenkami od 63€! https://t.co/bIF2nJLJtb #letenky2 dni dozadu
Južná Afrika od 22. júna 2022 zrušila všetky covidové obmedzenia pri vstupe: https://t.co/skdFx1jL9w2 dni dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky2 dni dozadu
Kam môžem cestovať? S týmto rýchlym prehľadom si hneď v obraze https://t.co/7cHVIhbXek #novinky2 dni dozadu
LACNÉ LETENKY: Košice, Záhreb, Viedeň a desiatky iných destinácií za pár eur. Objednaj teraz od 17€! https://t.co/P14f03FnXl #letenky2 dni dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore