Nájdeš nás aj na:

Pelipecka

Hotel Indigo v Dubaji – jedinečný 5* artsy hotel so 4* cenami

Hotel Indigo v Dubaji – jedinečný 5* artsy hotel so 4* cenami

Vystupujeme z taxíka v dubajskej časti Business Bay priamo pred Hotelom Indigo. O hotel je od jeho otvorenia obrovský záujem a niet sa čomu diviť, ide o samostatný zážitok z celého pobytu v Dubaji. Najobľúbenejší emirát je známy vôňami, všade kam sa pohnete cítite výrazne vône kadidla či minimálne poctivej arabskej kávy, korenia a kvetov. Pri vstupe do Hotela Indigo vás ovanie výrazná, ale veľmi príjemná a neočakávaná vôňa, ktorá sa odlišuje od ťažkých vôni typických pre arabský svet. Zážitok tak začína hneď po prekročení prahu hotela a pokračuje až do konca pobytu. 

Reklama

Hotel Indigo Dubai je prvým boutique hotelom v Spojených arabských emirátoch, v máji 2022 navyše získal poslednú vytúženú hviezdičku a dnes sa pýši piatimi.

Hotel sme navštívili spolu s Refresherom v novembri 2021

Z oslavy poslednej hviezdičky budú nadšení najmä dovolenkári – hotel si až do konca októbra 2022 necháva štvorhviezdičkové cenovky, sedem nocí s raňajkami tak aktuálne začína na cenovke od 250 eur.

Kompletná dovolenka na osem nocí s raňajkami tak dovolenkárov výjde na necelých 700 eur na osobu – a to v cene aj s výbornými raňajkami.

Na výber majú dovolenkári napríklad izby typu TWIN či KING.

Izba typu Twin
Izba typu King

Hotel je otvorený len niečo cez jeden rok, napriek tomu patrí už teraz medzi najobľúbenejšie hotely v Dubaji, ktorý sa drží na vysokých priečkach hodnotení Booking či Tripadvisor. Navyše sa pýši vynikajúcou polohou – je len na skok od dubajského Downtown-u, a teda k Burj Khalife či nákupnému centru Dubai Mall. K La Mer Beach sa dovolenkári dostanú aj prostredníctvom shuttle-u – z hotela ich na pláž odvezie od 10:30, na hotel sa vrátia o 16tej.

Zamilujete si ho tiež, ak radi cestujete so svojimi domácimi miláčikmi – ide o jeden z mála pet friendly hotelov v Dubaji.

Ide o jedinečný, štýlový, moderný a dizajnový hotel, v ktorom má každý malý detail svoju symboliku. Má to svoj dôvod, hotel má vlastnú art manažérku – Astrid Lesuisse, ktorá má na starosti viac ako 200 umeleckých kúskov po celom hoteli – pochádzajúc od lokálnych umelcov ide okrem klasických sošiek či obrazov aj o maľby na stenách, tapisérie, interiérový dizajn či street graffiti art. Najnovšie k nim pribudol aj digitálny obraz, ktorý sa nachádza na recepcii.

Zdroj: Hotelier Middle East

Art management

To, že hotel je skutočným zážitkom od prvých minút návštevy, sme sa presvedčili aj my pri našej novembrovej. Hotel Indigo sa od ostatných hotelov v Dubaji už na prvý pocit odlišuje dvomi vecami – spomínanou vôňou a tiež klímou. Ak ste boli v Dubaji, tak si určite spomínate na silnú klimatizáciu, ktorá vás nútila obliekať si dlhý rukáv pri vstupe do takmer každého interiéru. To sa vám v tomto hoteli nestane, podmienky sú nearktické. 

Symboliku a jedinečné umelecké diela nájdete už v hotelovom lobby, ak máte preto počas vášho pobytu dostatok času, určite absolvujte s art manažérkou Astrid tour po jedinečných umeleckých kúskoch hotela. 

Umelecké diela či knihy, šperky a ďalšie krásne kúsky si možno kúpiť aj priamo v hotelovom obchode – ponuka sa mení každý mesiac a výťažok z jej predaja putuje na miestnu charitu. 

V čase našej návštevy organizoval hotel módnu prehliadku plnú tradičných a krásnych módnych kúskov. Umením je tu však každý stály kúsok – či už tradičný beduínsky luster vyrobený špeciálne pre hotel, alebo sedačky pripomínajúce tvar lode. 

Vodná fajka aj astronaut

Malé detaily nájdete po celom hoteli – ornamenty vo výťahu majú v sebe zakomponované Fatimine oči, ktoré nás chránia pred urieknutím, či nádhernú mandalu svietiacu na jeho strope. Očarený budete aj keď z neho vystúpite. Do jednotlivých izieb vedie po každej chodbe nádherný koberec plný symbolov a tradičných ornamentov.

Pri našej návšteve sme si pozreli aj izby, v ktorých sú hoteloví hostia ubytovaní.  Ani tu sa nezabudlo na detaily. Hneď pri vstupe si všimnete krásne detaily izby, ktorá je ladená do dizajnového štýlu nákladnej lode – steny pripomínajú trup a nájde sa tu aj replika tradičných lodných kufrov. 

Umenie a detaily pokračujú, nad každou posteľou nájdu hostia krásnu a unikátnu maľbu, ktorá v sebe spája prvky tradičnej arabskej kultúry a moderného Dubaja. Na jednom priestore tak nájdete Burj Khalifu týčiacu sa medzi oblakmi a ťavu nesúcu tradičnú beduínsku loď. 

Na nočných stolíkov vedľa pohodlnej postele na hostí čaká lampa v tvare vodnej fajky. Súčasťou izieb sú tiež nádherné vyrezávané drevené skrine so symbolom mandaly na dverách. 

Zaujímavosťou sú aj dve sošky umiestnené na poličkách – prvou je logo Sheikha Mohammeda a druhou soška astronauta. Ruka s tromi prstami symbolizuje písmená W ako win, V ako victory a L ako love. Astronaut odkazuje na dilemu, ktorá vznikla potom, ako sa do vesmíru mal vybrať prvý moslimský astronaut – ako sa bude modliť smerom k Mekke?

Raňajky na trhovisku

Kým sme sa presunuli na terasu, pozreli sme si ešte dennú reštauráciu hotela Open Sesame. Tá je navrhnutá tak, aby hosťom nabudila pocit, že sa prechádzajú po tradičnom arabskom trhu. Jej súčasťou je tiež vonkajšia terasa.

Denná reštaurácia Open Sesame
Terasa reštaurácie Open Sesame

Okrem reštaurácie sú pre návštevníkov prichystané ešte tri bary – Off The Wall, Bakala Jooos juice bar a Orange Feels Bar and Shisha Lounge. Tretí spomenutý sa nachádza hneď vedľa 25-metrov dlhého infinity pool-u s výhľadom na celú Business Bay. Doprajete si v ňom signature koktejly či ľahké občerstvenie. 

Orange Feels Bar and Shisha Lounge
Orange Feels Bar and Shisha Lounge

Pre bar Off The Wall je typický jeho nádherný interiér, rovnako však má k dispozícii terasu, nebudete teda ukrátený o výhľad. Vychutnať si v ňom možno ľahké občerstvenie či špeciálne drinky – aj tu má každý drink svoj príbeh, na ktorý sa môžete spýtať barmana, rád vám ho porozpráva. 

Off The Wall

Bakala Jooos juice bar je spojený s concept store-om, v ktorom si možno kúpiť spomínané umelecké diela, kúsky či vybrané knihy. 

Zážitok od 700

Prejdime k cenám. Pobyt v Hoteli Indigo v Dubaji si vychutnáte momentálne už za 700 eur s ubytovaním na osem noci. V cene je zahrnutá spiatočná letenka a tiež chutné hotelové raňajky.

Ak už svoju letenku máte, určite odporúčame si na Pelikáne pozrieť aj čisto hotelovú ponuku, ktorá pri ubytovaní na štyri noci spolu s raňajkami začína na cenovke od 328 eur.

V hoteli vás okrem spomenutej reštaurácie či troch barov čaká aj samostatné business centrum, plne vybavené fitness centrum, ktoré je pre hostí otvorené 24 hodín denne, samozrejmosťou je aj wellness centrum a spomenutý vonkajší infinity pool.

Infinity pool s výhľadom na Business Bay

Akciové letenky do Dubaja

Zdroje fotografií: Hotel Indigo Dubai, Pelikán

  


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Prvý raz letela lietadlom až v 19tich, od tej doby si ho zamilovala. Krajinu podľa nej spoznáš podľa gastronómie a toho, ako ti naservírujú dezert. Za hranicami ju najčastejšie nájdete sedieť v lokálnej kaviarni so šálkou kávy a domácim zákuskom. Vyrástla v rodine dejepisárov, povinnou zastávkou každej jej cesty sú preto historické pamiatky a múzea. Myslela si, že preferuje more, nedávno sa však zamilovala do hôr, a to rovno do našich domácich.

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

Istanbul z Budapešti od 105€ (priamy let Wizz Air) https://t.co/267K5Jjmk0 #letenky3 hodiny dozadu
TOP atrakcie a zážitky v Abu Dhabi (14 tipov na aktivity a letenky na máj od 95€) https://t.co/hJKU7153lt #cestopisy3 hodiny dozadu
MEGAPECKA: Thajsko z Atén v hlavnej sezóne za 379€! https://t.co/bwxUU5Sq0D #letenky7 hodín dozadu
Bez testu, očkovania i karantény: 150 krajín, ktoré sú otvorené bez obmedzení https://t.co/tNryB3mapQ #novinky9 hodín dozadu
Lacné letenky na Maltu: leť na jar za 52€! https://t.co/iEGVfiopr8 #cestopisy9 hodín dozadu
Zaži Londýn na jar: leť z Košíc alebo Bratislavy od 41€! https://t.co/4QQPKKFJYD #letenky9 hodín dozadu
Slovak Lines pridali ďalší spoj na letisko Viedeň. Využiješ ho, ak priletíš o polnoci https://t.co/OmRMW3RHxx #novinky9 hodín dozadu
Slnečné Korfu na jar z Viedne za výborné ceny: Spiatočne od 49€! https://t.co/JjgstDcDTx #letenky9 hodín dozadu
15 dní na Srí lanke: spoznaj ostrov plný vôní a farieb so všetkým za 1999€ https://t.co/tg8JXP2rho #dovolenky1 deň dozadu
Pribudla nová linka z Bratislavy: litovské mesto Kaunas 3-krát týždenne, letenky sú od 38€! https://t.co/Z8Z3i3ITIE #letenky1 deň dozadu

Odporúčame tiež:

Advertisement
Advertisement
Hore