Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Havana opäť sprísňuje obmedzenia. Počet nakazených narastá

Havana opäť sprísňuje obmedzenia. Počet nakazených narastá

Kuba zaviedla od predošlého víkendu znova striktné opatrenia v Havane, keďže tu začali narastať prípady nákazy koronavírusom. Nariadila reštauráciám, barom a bazénom zavrieť. Zakázaná je i verejná doprava a prístup na pláže.

Reklama

Kube sa počas globálnej pandémie darilo udržiavať počt prípadov na celkom nízkom čísle. Niektoré bezpečnostné opatrenia boli zrušené v apríli, no v poslednom čase sa situácia začala zhoršovať.

„Sme svedkami nového vypuknutia epidémie, ktoré je riskantné pre našu celú populáciu,“ povedal kubánsky minister zdravotníctva José Angel Portal. Miestne úrady sa sťažujú, že obyvatelia nerešpektovali niektoré nariadenia, ktoré sú ešte stále v platnosti ako nosenie rúšok, social distancing alebo zhromažďovanie sa vo veľkých skupinách.

Všetci prichádzajúci na územie krajiny sú povinní ísť do štátnej 14-dňovej karantény, píše Reuters.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore