Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Kuba sa plánuje otvárať v 3 fázach. Turizmus bude najskôr obmedzený len na niektoré rezorty

Kuba sa plánuje otvárať v 3 fázach. Turizmus bude najskôr obmedzený len na niektoré rezorty

Na Kube mali od 30. mája len jedno úmrtie spojené s koronavírusom. Tamojšia vláda oznámila predbežný plán otvorenia ostrova turistom. Znovuotvorenie by malo byť rozdelené do troch fáz.

Reklama

Prvá fáza by mala začať koncom júna. Na základe nej budú mať Kubánci povolené cestovať po krajine. Zahraniční turisti budú mať povolený prístup vo fáze dva. Tá by mala predbežne začať asi na konci augusta. Spočiatku však s určitými obmedzeniami. Najskôr budú na malých regionálnych letiskách povolené len chartrové lety zo zámoria a turizmus bude obmedzený len na vybrané rezorty. Prichádzajúci návštevníci budú prepravení autobusmi priamo do all-inclusive hotelov na ostrovoch Cayo Coco, Cayo Guillermo a Cayo Santa María na severnom pobreží, Cayo Largo del Sur na juhu. V tomto momente ostáva Varadero, najväčší kubánsky rezort, pre zahraničných turistov zatvorený. Až do fázy tri ostávajú pre cestovateľov zavreté aj mestá ako Havana a ostatné na hlavnom ostrove. Pre túto fázu ešte nie je určený presný termín.

Na všetkých letiskách budú turisti testovaní na COVID-19 a bude im zmeraná teplota. V hoteloch budú špeciálne zdravotnícke kliniky monitorovať hostí v prípade ochorenia. Ak niekto dostane pozitívne výsledky na COVID-19, bude okamžite hospitalizovaný.

Hotely aktuálne revidujú svoje hygienické protokoly. Španielska spoločnosť, ktorá vlastní asi 40 hotelov po celej krajine, zapojila inšpektorov a certifikačnú spoločnosť, aby sa uistili, že ich zariadenia sú vhodné hygienicky aj pre potrebný social distancing. Hotely budú najskôr fungovať pri zníženej kapacite a zamestnanci budú testovaní. Okrem toho budú premiestnení do karantény po každej dvojtýždňovej zmene, ak to bude potrebné.

Ubytovania v miestnych rodinách a reštaurácie musia počkať do tretej fázy, pokiaľ ide o zahraničných turistov.

Zdroj informácií: Lonelyplanet.com


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected] Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected] Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 12-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    Prosím, ohodnoťte náš článok.
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.