Nájdeš nás aj na:

Citybreaky

Ahoj makak, ahoj more! Gibraltár a Torremolinos v jednom balíku od 379€

Ahoj makak, ahoj more! Gibraltár a Torremolinos v jednom balíku od 379€

Kto povedal, že kombinovaný zájazd musí byť nutne spojený so stresom a unavujúcim plánovaním trvajúcim dlhé týždne? My ti hneď vieme ukázať 2 pobytové balíky, ktoré dokazujú úplný opak.

Reklama

Gibraltár nie je typická lehátková destinácia, v žabkách by si ho celého pravdepodobne nepobehal. Práve preto sme sa rozhodli, že ho spojíme s príjemným plážovým oddychom. Čo sa týka vybavovačiek pred cestou, nemusíš ani prstom pohnúť. Na zlatej tácke ti ponúkame Torremolinos v kombinácii s Gibraltárom, k tomu ešte aj so slovenským sprievodcom! Na ubytovanie sa tiež môžeš tešiť, môžeš si vybrať z rôznych balíčkov s rôznymi hotelmi, s raňajkami a transferom.

Gibraltár

Gibraltár je skala. Obrazne preto, lebo bol svedkom mnohých bojov na svojom území, po ktorých sa vždy nejakým spôsobom musel dať dokopy. Ale aj doslovne, keďže Gibraltár je v podstate jedno veľké bralo. Lietadlom sa sem dostaneš iba cez slávnu „adrenalínovú“ pristávaciu dráhu, avšak nezdá sa, že by tento fakt bol odrádzajúcim.

Každoročne totiž na Gibraltár pricestujú milióny turistov. To nevieme, akým lietadlom tu pristáli Neandertálci, a nie, toto nie je žiadny plytký vtip, ale plytké upútanie pozornosti na skutočnosť, že na tomto území žili už aj oni. Zdá sa ti, že toto britské zámorské územie je celkom jedinečné? Dobre sa ti zdá.

Z jeho najjužnejšieho bodu, ktorý sa volá Europa Point, taktiež zo skaly The Rock je vidno Afriku. Jaskyňa sv. Michala patrí tiež medzi najfantastickejšie turistické miesta Gibraltáru. Hovorí sa o nej, že je bezodná, a po mori siaha až po Afriku.

Podobný dobrodružný pocit vzbudzujú aj tunely Under Siege, ktoré pochádzajú z 18. storočia a majú tak 300-400 priechodov. Keby si sa počas spracovávania toľkých nekaždodenných zážitkov unavil, odfúkni si v jednom z mnohých anglických pubov, daj si pivo a ďobkaj si k tomu fish-and-chips. Pretože Gibraltár je tak trošku aj malé Anglicko v Andalúzii.

Makaky

Najpopulárnejšou atrakciou Gibraltáru sú jednoznačne makaky. Tieto milé, bezočivé opičky sa ľudí neboja, a sú celkom rozmaznané. Žijú pod ochranou jednej miestnej organizácie, veru, majú veľmi príjemný život. Konzumujú najmä ovocie. Ani sa nečudujeme, že nejdú nikam inam, v rámci Európy je to jediné miesto, kde žijú opice. Podľa legendy Gibraltár bude patriť Veľkej Británii až dovtedy, kým ani posledný makak nezomrie.

Torremolinos

Torremolinos je moderné mesto, ale iba do tej miery, aby si dokázalo udržať svoju pôvabnú andalúzsku atmosféru a aby nezabudlo na dlhodobé tradície. Ak by sme ho chceli predstaviť cez čísla, povedali by sme: 300, 19, 7. 300 dní v roku tu svieti slnko, priemerná ročná teplota je 19°C a pláž má dĺžku 7 km.

Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na redakcia@pelipecky.sk. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na novinky@pelipecky.sk. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

Komentáre

Odporúčame

Horúce #PELIPECKY

Novinky a správy zo sveta cestovania

TOP PONUKA: Luxusný wellness pobyt v 5* Kempinski od 109€! https://t.co/ughvj4Cvyc #dovolenky18 hodiny dozadu
10 najvyťaženejších letových trás na svete https://t.co/TtZUtOi4Nd #novinky19 hodiny dozadu
Lacné letenky na Seychely teraz s 5*Qatarom alebo Turkish Airlines! Ceny od 589€ https://t.co/WJhLQ26a8G #letenky19 hodiny dozadu
Drzo lacná Amerika: Priame lety z Európy na rok 2021 od neuveriteľných 129€! https://t.co/SOA6PISOtK #letenky21 hodiny dozadu
Lety do Tanzánie a na Zanzibar sú obnovené. Zrušila sa aj karanténa https://t.co/bOM07tUhwf #letenky22 hodiny dozadu
Fínsko zaradilo Slovensko na zoznam rizikových krajín. Vyžaduje 2 testy https://t.co/nOO156UKV8 #novinky22 hodiny dozadu
Ktoré krajiny môžeme navštíviť: mapa, aktuálne odporúčania a zákazy (COVID-19) https://t.co/x7NNWluw1g #novinky22 hodiny dozadu
Bez testu i povinnej karantény. Tieto krajiny môžeme slobodne navštíviť https://t.co/tNryB3mapQ #letenky22 hodiny dozadu
Thajsko budúci týždeň privíta prvých turistov. Očakáva let z Číny https://t.co/d7OiZ9cpkO #novinky22 hodiny dozadu
Emirates už letecky obsluhujú takmer sto destinácií. Pridávajú lety do Ománu a Ugandy https://t.co/pOvOPhm13n #novinky23 hodiny dozadu

Odporúčame tiež:

Reklama
Reklama
Hore