Nájdeš nás aj na:

Novinky

Takto to vyzerá, keď výlet stojí 147-tisíc dolárov. Kam sa poletí?

Takto to vyzerá, keď výlet stojí 147-tisíc dolárov. Kam sa poletí?

Kanadská hotelová sieť Four Seasons pred vyše rokom predstavila verejnosti nové lietadlo, ktorým začne lietať v oblakoch od roku 2021. Nový Airbus 321 z rodiny NEO nahradí v súčasnosti používaný Boeing 757.

Reklama

Prečo? Komfort svojich zámožných cestujúcich chcú povýšiť o ďalší level. Aj preto si doň zrejme nikdy nesadnú takí ako ja alebo vy, samozrejme, bez urážky voči nám. Cena za výlet v takomto lietadle začína na 147-tisícoch dolárov a stúpa podľa toho, ako ďaleko až poletíte. Som si istá, že vy aj ja by sme využili toľko peňazí oveľa zmysluplnejšie.

Zdroj fotografie: Four Seasons

Svetom krížom-krážom

Funguje to tak, že Four Seasons naplánuje približne trojtýždňový itinenár zábavy a poznávacích výletov v rôznych častiach sveta, vrátane ubytovania, a je len na vás, či sa s posádkou rozlúčite po prvej zastávke, v strede výletu alebo s nimi preletíte svet krížom-krážom.

Airbus 321, prispôsobený špeciálnym požiadavkám spoločnosti Four Seasons, bude mať kapacitu len pre 48 cestujúcich, dodnes používaný Boeing odnesie o štyroch zámožných ľudí viac. Avšak, Airbus je Airbus, transportuje síce menej boháčov, ale poletí s nimi omnoho ďalej.

Predstavenie nového súkromného tryskáča.

Itinerár na rok 2020 pre pasažierov súkromného tryskáča Four Seasons, vyzerá takto: v júni štartujú zo Seattlu do japonského Kyota a odtiaľ na tri dni na Bali. Nasledujú krátke zastávky na Seycheloch, pri pozorovaní goríl v Rwande a v divokými farbami a vôňami zahalenom Marakéši. Pri návrate na americký svetadiel sa na pár dní zastavia na tanečnom workshope v Bogote a na lodi v Galapágoch, výlet sa končí na Miami.  

Zdroj fotografie: Four Seasons

Nové lietadlo = nový dizajn

Vybavenie stroja bude farebne neutrálne, v zemitých farbách s vankúšikmi v lososovom odtieni. Táto kombinácia nahradí tú predchádzajúcu  – výraznú modro-oranžovú. Jedným z kľúčových prvkov nového modelu je aj salónik, vrátane baru so  živým mixológom. Cieľom je, aby sa cestujúci mohli počas letu voľne pohybovať a socializovať sa s ostatnými pasažiermi alebo s posádkou lietadla. Cestuuci sa budú môcť zúčastniť rôznych interaktívnych workshopov – kulinárskych, wellness či o umení a kultúre.

Zdroj fotografie: Four Seasons

Sedadlá vyrábajú na mieru, potiahnuté budú kožou od známej talianskej firmy Poltrona Frau. Zároveň nie sú strategicky umiestnené len vedľa seba, ako sme v lietadlách zvyknutí, ale aj pred sebou, aby sa cestujúci mohli nerušene rozprávať tvárou v tvár. Každé sedadlo je tiež vybavené dotykovou obrazovkou. Okrem priestoru budú väčšie i postele a kúpeľne.

Zdroj fotografie: Four Seasons

Kam pasažieri poletia?

Spoločnosť predstavila niekoľko balíčkov, ktoré si budú záujemcovia môcť rezervovať už od mája 2021. V ponuke sú tieto balíčky:

 • Svet dobrodružstiev – 28. máj – 20. jún 2021 – Seattle, USA – Kjóto, Japonsko – Bali, Indonézia – Seychely – Rwanda – Marrakéš, Maroko – Bogota, Kolumbia – Galapágy – Miami, USA
 • Medzinárodná záhada – 27. november – 20. december 2021 – Seattle, USA – Kjóto, Japonsko – Hoi An, Vietnam – Maldivy – Serengeti, Tanzánia – Marrakéš, Maroko – Budapešť, Maďarsko – Petrohrad, Rusko – Paríž, Francúzsko
 • Africké divy – itinerár vhodný pre rodiny – 28. december 2021 – 9. január 2022 – Atény, Grécko – Pyramídy, Egypt (celodenný výlet) – Serengeti, Tanzánia – Maurícius – Rwanda – Viktóriine vodopády, Zambia (celodenný výlet) – Johannesburg, Južná Afrika
 • Nadčasové stretnutia – 14. marec – 6. apríl 2022 – Kona, Havaj – Bora bora – Sydney – Bali – Chiang Mai alebo Chiang Rai, Thajsko – Taj Mahal, India (celodenný výlet) – Dubaj – Praha – Londýn
 • Staroveký objaviteľ – 8. apríl – 1. máj 2022 – Miami, Mexiko City – Veľkonočný ostrov – Bora Bora – Veľký koralový útes, Austrália – Bagkok alebo Koh Samui, Thajsko – Petra a Wadi Rum, Jordánsko – Pyramídy, Egypt (celodenný výlet) – Taormina, Taliansko – Madrid

Poznáte spoločnosť PrivateFly, spoločnosť, ktorá sa snaží súkromné lietanie sprístupniť širšej verejnosti? Prečítajte si o ich filozofii a možno vás ich ponuka zaujme.

Zdroj: https://www.fourseasons.com/privatejet/2021/


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


 • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
  • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  5/5 - (3 votes)
Komentáre

Diana lepšie umýva riad, ako varí. Aj preto tak miluje svojho chlapa, čo sa v kuchyni snáď narodil. Na psy nedá dopustiť, na tie svoje, ani na tie z OZ Pes v núdzi. Ostatne, ako na všetky iné zvieratá. Keby mohla v živote vycestovať už len jediný raz, vrátila by sa domov k mame Esther, do Kene, na Aloo Drive do domčeka nad zátokou.

Hore