Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Lety do Dubaja z Bratislavy sa opäť odkladajú. flydubai sa k nám vrátia najskôr v marci 2021

Lety do Dubaja z Bratislavy sa opäť odkladajú. flydubai sa k nám vrátia najskôr v marci 2021

Letecká spoločnosť flydubai už obnovila lety do Dubaja zo susedných letísk Praha či Krakov, avšak bratislavská linka začne do Emirátov premávať opäť najskôr 31. marca 2021. Dnes o tom informovalo slovenské zastúpenie dubajských aeroliniek.

Reklama

Počas jesene a zimy možno rezervovať lety flydubai z Prahy, ktoré sú prevádzkované vždy v dňoch utorok, štvrtok a sobota.

Po prílete na letisko v Dubaji musia cestujúci spĺnať všetky podmienky na vstup do Spojených arabských emirátov. Jednou z podmienok je test na COVID-19, ktorý nie je starší ako 96 hodín. V opačnom prípade bude cestujúcemu vykonaný test priamo na letisku. Okrem toho musia mať nášvtevníci Dubaja aplikáciu COVID-19 DXB, v ktorej zaregistrujú všetky dáta. Vyplniť musia tiež takzvaný Health Declaration Form.

Pri podozrení, že cestujúci má príznaky ochorenia, pracovníci letiskovej kontroli majú právo urobiť mu opätovný test. Všetky osoby, ktoré budú pozitívne testované na COVID-19, musia ísť do povinnej 14-dňovej karantény.


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Už päť rokov pre teba náš tím loví lacné letenky, dovolenky a píše tipy na cestovanie po celom svete. V našej slovenskej redakcii sedí Hanka, Katka, Aďa a Roland, ktorí pre teba hľadajú to najlepšie zo sveta cestovania 24 hodín, 7 dní v týždni.

Hore