Nájdeš nás aj na:

Novinky

EVA Air lietajú do Viedne už 30 rokov a donedávna išlo o najdlhšiu leteckú linku zo Schwechatu

EVA Air lietajú do Viedne už 30 rokov a donedávna išlo o najdlhšiu leteckú linku zo Schwechatu

Jedenásteho novembra 1991 prvýkrát vo Viedni pristál Boeing 767 spoločnosti EVA Air. Taiwanská letecká spoločnosť od toho momentu lieta na linke Tchaj-Pej Viedeň nepretržite, už 30 rokov. Dnes EVA Air premáva na jednej z najdlhších leteckých liniek z Viedne naďalej na krídlach moderného Boeingu 787 Dreamliner, avšak od vypuknutia pandémie zatiaľ ju využíva najmä na nákladnú prepravu.

Reklama

Viedeň bola v 90. rokoch minulého storočia prvou diaľkovou destináciou EVA Air a prvým európskym spojením, vďaka čomu sa EVA Air stala na 30 rokov dôležitým partnerom viedenského letiska. Počas krízy COVID-19 EVA Air uskutočnili početné nákladné lety do Viedne a okrem iného prepravila dôležité dodávky s naliehavo potrebnou lekárskou pomocou do Rakúska.

Pred pandémiou koronavírusu fungovalo až 13 týždenných spojení na linke Taipei – Viedeň. EVA Air sa medzi Slovákmi preslávili najmä vďaka rýchlym spojeniam s destináciami ako Filipíny, Bangkok či Bali.

Aktuálne je najdlhšou linkou z Viedne spojenie do Cancúnu.

Akciové letenky Austrian Airlines


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne ponuky pre našich čitateľov


  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
    • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Hana je z Bratislavy, kde vyštudovala žurnalistiku. Vyskúšala si život vo Varšave ako študent médií a v Berlíne ako redaktor v online magazíne. Pracovné skúsenosti ju zaviali do cestovného ruchu a tam sa doteraz cíti ako doma. Miluje víkendové city breaky po európskych destináciách, ale aj exotiku.

Hore