Nájdeš nás aj na:

Koronavírus

Eurowings už chceli pristáť na Sardínii, zatvorené letisko ich vrátilo naspäť

Eurowings už chceli pristáť na Sardínii, zatvorené letisko ich vrátilo naspäť

Nízkonákladové aerolinky Eurowings už minulý týždeň opäť vzlietli, avšak nie všetky sľúbené letecké spojenia sa uskutočnili. Dopravca chcel v sobotu znovu spustiť leteckú linku z Düsseldorfu na taliansky ostrov Sardínia, lietadlo sa však muselo otočiť pred pristátím – letisko Olbia je stále zatvorené.

Reklama

Keď sa Airbus A320 priblížil k talianskemu ostrovu, posádka sa dozvedela, že letisko Olbia nefunguje a tak sa lietadlo vrátilo naspäť do Nemecka. Podľa údajov dostupných cez FlightRadar24.com lietadlo ostalo vo výške 1 720 metrov nad morom s priemernou rýchlosťou 430 km/h po dobu 40 minút. Po potvrdení, že nedôjde k príletu to posádka otočila späť do Düsseldorfu. Lietadlo sa tak vrátilo naspäť o niečo viac ako štyri hodiny po odchode z nemeckého letiska.

Prečo vzlietli, keď je letisko zavreté?

Server Aviation24 píše, že talianske ministerstvo pre infraštruktúru a dopravu na základe druhej fázy uvoľňovania opatrení minulý týždeň otvorilo letisko pre komerčné lety. To bolo signálom pre Eurowings na obnovenie prevádzky linky Düsseldorf – Olbia.

Iba niekoľko hodín po zverejnení oznámenia však talianske úrady rozhodnutie stiahli. Posádka na sobotňajšom lete EW9844 v čase 21:21 však už túto správu nezachytili – vzlietla na oblohu, pričom sa domnievala, že prílet na Sardíniu je stále možný.

Letisko Olbia Costa Smeralda je v súčasnosti zatvorené najmenej do 2. júna.

Zdroj: SimpleFlying.com, CNN


Ak máte pripomienku alebo ste našli chybu, napíšte, prosím, na [email protected]. Ak máte super cestovateľský príbeh, recenziu, reportáž či blog a chcete sa o svoje zážitky podeliť so svetom, nebojte sa nám svoj text poslať na [email protected]. Radi ho zverejníme v sekcii Cestovatelia.


Špeciálne zľavy pre našich čitateľov

  • Výbery z bankomatu zdarma, výhodné kurzy pri cestovaní do zahraničia a cashback u obľúbených značiek získaš exkluzívne cez Pelikán, založ si konto cez Revolut
  • Výhodný bus na letisko? Odporúčame ti našich kamošov zo Slovak Lines - bezplatná Wi-Fi, klimatizácia, nástup priamo pri termináli letiska, Viedeň - Bratislava 24-krát denne
  • Odporúčame ti aj našu uzavretú Facebook skupinu Pelipecky.sk VIP.
    • Naša srdcovka - cestovateľský newsletter, ktorý odoberajú desaťtisíce cestovateľov:
    5/5 - (1 vote)
Komentáre

Raz sa náhodou dostal k lacným letenkám a odvtedy chce precestovať celý svet. Radšej má hory a prírodu ako mestskú džungľu. Zamiloval si Island, Yosemite, Indonéziu a veľmi ho láka Nepál, Faerské ostrovy a Kanada. Najväčší sen si ale už splnil, keď sa mu narodili dcérka Eliška a Nina.

Hore